Diecezje
Bp Lityński do osób konsekrowanych: wasze życie objawia Bożą miłość w świecie
„To wasze życie, siostry i bracia, objawia Bożą miłość w świecie” – mówił bp Tadeusz Lityński podczas obchodów Dnia Życia Konsekrowanego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Te jak zawsze odbyły się w pierwszą sobotę lutego.
W Bydgoszczy odbył się „Wieczór z ojcem Janem Górą”
„Był człowiekiem Boga, czysty wewnętrznie, jednoznaczny w tym, co robił. Postawił wszystko na jedną kartę i zapraszał ludzi do swojego świata” – mówił dominikanin o. Nikodem Brzózy OP. Bydgoszcz była miejscem, w którym zorganizowano „Wieczór z ojcem Janem Górą”.
Bydgoszcz – 25-lecie grupy AA „Pierwszy Piątek”
„Czym karmimy nasze życie, co jest jego treścią?” – pytał bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył 6 lutego Mszy św. w kościele rektorskim Ducha Świętego w Bydgoszczy z okazji 25. rocznicy grupy Anonimowych Alkoholików „Pierwszy Piątek”.
Częstochowa – spotkanie diecezjalnych duszpasterzy nauczycieli i wychowawców
W sobotę 7 lutego w Częstochowie odbyło się spotkanie diecezjalnych duszpasterzy nauczycieli i wychowawców z abp. Andrzejem Przybylskim, metropolitą katowickim i delegatem KEP ds. duszpasterstwa nauczycieli.
„Osobiste doświadczenie Boga i wspólnoty Kościoła” – w Bydgoszczy odbyła się Oaza Ewangelizacji
Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Bydgoszczy było miejscem Oazy Ewangelizacji, która odbyła się od 30 stycznia do 4 lutego. Intensywny, głęboki i pełen łaski czas, skierowany był do młodych ludzi, głównie uczniów siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej.
Rycerze Kolumba od 16 lat w diecezji sandomierskiej, od 20 lat w Polsce
Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz odprawił w bazylice katedralnej Mszę św. w intencji Rycerzy Kolumba, którzy chcieli uczcić w ten sposób 20. rocznicę pobytu w Polsce i 16 lat istnienia w Diecezji Sandomierskiej. Eucharystię koncelebrowali kapelani organizacji.
4 tysiące mężczyzn na Ogólnopolskim Spotkaniu Wojowników Maryi
Ponad 4 tys. mężczyzn przeszło w procesji różańcowej ulicami miasta w ramach Ogólnopolskiego Spotkania Wojowników Maryi w Ostrowie Wielkopolskim. Wraz z Wojownikami Maryi kroczył biskup kaliski Damian Bryl, który w Arenie przewodniczył Mszy św. Wydarzeniu towarzyszyło hasło „Przywództwo. Dyscyplina”.
„Kto idzie z Maryją, nigdy nie zbłądzi”. Pierwsza sobota lutego na Jasnej Górze
„Kto idzie z Maryją, nigdy nie zbłądzi” – zachęcają członkowie Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski. Dziś w pierwszą sobotę miesiąca z Polski i z zagranicy przyjeżdżają ci, którzy powierzają na Jasnej Górze Niepokalanemu Sercu Maryi swoje życie, wynagradzając za grzechy, prosząc też o wiarę, jedność w rodzinach i pokój w Ojczyźnie. Przyjeżdżają pielgrzymi indywidualni, rodziny czy grupy zorganizowane. Zgłoszonych jest 2 tysiące osób, ale w nabożeństwach uczestniczyć będą też osoby niezdeklarowane, które przyjeżdżają we własnym zakresie.
Uroczystości pogrzebowe bp. Juliana Wojtkowskiego
Profesor, wykładowca, pielgrzym i duszpasterz. Biskup Julian Wojtkowski, biskup senior archidiecezji warmińskiej wyruszył w swoją ostatnią drogę. Pogrzeb najstarszego biskupa w Polsce, odbył się w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie. – Odeszła osoba, która myślę, że wpisała się w historię Polski XIX czy XX wieku, a nawet XXI wieku – tak o zmarłym mówił abp Tadeusz Wojda, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który przewodniczył Mszy świętej pogrzebowej.
Rekolekcje dla rodziców dzieci, które odeszły z Kościoła
Odejście dzieci z Kościoła to problem, który przybiera na sile, dlatego Domowy Kościół Diecezji Kieleckiej zorganizował w Kielcach rekolekcje przeznaczone przede wszystkim dla rodziców doświadczonych tym faktem. Z udziałem 45 osób odbywają się one od 6 do 8 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.


