Diecezje

11 lutego 2026 | 21:25

Bp Greger: Bóg nie zostawia człowieka samego w chorobie

O tym, że Bóg nie zostawia człowieka samego w chorobie, lecz współcierpi z nim i nadaje jego doświadczeniu sens w świetle krzyża i zmartwychwstania Chrystusa, przypomniał bp Piotr Greger podczas Mszy św. w budynku Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II.

11 lutego 2026 | 21:21

Bp Piotrowski: chorzy nas humanizują

Chorzy nas humanizują, ponieważ zapraszają, abyśmy byli dla nich, z nimi, pośród nich – byśmy mieli czas na rozmowę – powiedział dzisiaj bp Jan Piotrowski. Biskup kielecki przewodniczył Mszy św. w szpitalu w Jędrzejowie.

11 lutego 2026 | 21:17

Olsztyn – obchody Światowego Dnia Chorego

W tym roku obchodzimy 34. Światowy Dzień Chorego. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa „Współczucie Samarytanina: kochać, niosąc ból bliźniego”. Centralna msza święta z udziałem chorych odbyła się w olsztyńskiej konkatedrze świętego Jakuba. – To nie choroby ciała pustoszą relacje między ludźmi, ale choroby duszy – mówił do wiernych abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. Kościół katolicki 11 lutego wspomina także Matkę Bożą z Lourdes.

11 lutego 2026 | 21:07

Zielona Góra – debata o komunikacji z osobą chorą z okazji Światowego Dnia Chorego

„Komunikacja z osobą chorą. Nowe wyzwanie medyczne?” – to hasło debaty naukowej, która odbyła się 11 lutego w Zielonej Górze z okazji Światowego Dnia Chorego. Wziął w niej udział lekarz, pielęgniarka i ksiądz.

11 lutego 2026 | 20:58

Obchody XXXIV Światowego Dnia Chorego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

„Wszelka posługa wobec chorych, wypływa z pięknej lekcji zawartej w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie” – mówił bp Tadeusz Lityński, który w Światowy Dzień Chorego modlił się w intencji pacjentów głogowskiego hospicjum.

11 lutego 2026 | 20:42

Bp Olszowski na XXXIV Światowy Dzień Chorego: cierpienie i śmierć nie mają ostatniego słowa

– Nawet doświadczając różnego rodzaju choroby i cierpienia, wierzymy, że życie nasze nie kończy się w momencie ziemskiej śmierci, ale właśnie śmierć jest drogą do pełni życia – mówił bp Grzegorz Olszowski, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej w czasie Mszy św. sprawowanej 11 lutego w kaplicy Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach-Bogucicach.

11 lutego 2026 | 20:35

Bp Wodarczyk do chorych: nie jesteście ciężarem, ale darem

– Nie jesteście ciężarem, nawet jeśli czasem gdzieś w sercu takie przekonanie nosicie. Jesteście darem – darem dla Kościoła, dla rodzin, dla parafii – mówił bp Adam Wodarczyk, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej w czasie Mszy św. dla chorych w parafii św. Jadwigi w Chorzowie.

11 lutego 2026 | 20:32

Sandomierz – centralne uroczystości Diecezjalnego Dnia Chorych

Centralne uroczystości Diecezjalnego dnia Chorych w Sandomierzu rozpoczęła Eucharystia w bazylice katedralnej. Liturgii przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Z biskupem ordynariuszem Mszę św. koncelebrowali bp pomocniczy senior Edward Frankowski, ks. prał. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas, kapelani szpitali oraz kapłani przybyli wraz z wiernymi. Obecni byli  samorządowcy z przewodniczącym sandomierskiej rady miejskiej, pracownicy Służby Zdrowia oraz podopieczni i pracownicy placówek opiekuńczych Caritas Diecezji Sandomierskiej.

11 lutego 2026 | 20:17

Abp Przybylski w Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Żorach: silne serce daje moc i ulgę w cierpieniu

– Kiedy duchowe serce jest silne pomimo trudności, to ono choremu daje dużą moc, ulgę w cierpieniu. Nawet jeśli nie przychodzi jakieś fizyczne uzdrowienie – przekonywał abp Andrzej Przybylski, metropolita katowicki podczas Eucharystii w Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Żorach.

11 lutego 2026 | 19:13

Światowy Dzień Chorych w licheńskim hospicjum

W Światowy Dzień Chorego, 11 lutego, w kaplicy licheńskiego hospicjum o godz. 11.00 odbyła się Msza Święta w intencji osób chorych, ich rodzin oraz wszystkich, którzy na co dzień im towarzyszą. Eucharystii przewodniczył kustosz sanktuarium ks. Sławomir Homoncik MIC, który również wygłosił homilię. Przy ołtarzu Pańskim modlił się także ks. Krzysztof Jagoda MIC, kapelan hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.