Diecezje
Bp Czaja: Bóg rezygnuje z majestatu chwały, rodząc się w ubóstwie i chłodzie
„Po czterdziestu miesiącach znowu tu, na ołtarzu naszej katedry, narodził się Chrystus – jak bardzo potrzeba nam dziś tego poruszenia serca tajemnicą miłości Boga” – mówił biskup opolski Andrzej Czaja podczas Mszy Świętej pasterskiej sprawowanej w noc Narodzenia Pańskiego w katedrze opolskiej.
Ukazała się płyta „Montefonia II – Harmonie Przestrzeni”
„Montefonia II” jest muzyczną medytacją nad ośmioma błogosławieństwami z Kazania na Górze – fundamentem nauczania Jezusa Chrystusa – podkreślają twórcy nowego dzieła Romana Drozda. Właśnie ukazała się płyta „Montefonia II – Harmonie Przestrzeni”, inspirowana duchowym klimatem Kalwarii Pacławskiej.
Bp Bryl modlił się z mieszkańcami Domu Chłopaków w Broniszewicach
Biskup kaliski Damian Bryl przewodniczył Mszy św. w kaplicy pw. Najświętszej Rodziny w Broniszewicach. W Domu Chłopaków prowadzonym przez siostry dominikanki obecnie przebywa 66 chłopców z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej.
Uroczyste zakończenie Roku Jubileuszowego w diecezji tarnowskiej
W niedzielę 28 grudnia w Bazylice Katedralnej w Tarnowie odbyło się uroczyste zakończenie Roku Jubileuszowego w diecezji tarnowskiej. Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Eucharystia rozpoczęła się o godz. 18.00 i była czasem dziękczynienia za łaski przeżywanego Jubileuszu oraz modlitwy o nadzieję dla całej wspólnoty Kościoła.
Rzeszów – zakończenie obchodów Roku Jubileuszowego
„Drzwi, które tak naprawdę się liczą, pozostają drzwiami naszego serca. One otwierają się, gdy słuchają Słowa Bożego, rozszerzają się, gdy przyjmują Brata, umacniają się, gdy przebaczają i proszą o przebaczenie. Prośmy o odwagę, by być Kościołem z Ewangelią w rękach i Bratem w sercu” – mówił bp Jan Wątroba podczas Mszy św. na zakończenie obchodów Roku Jubileuszowego w rzeszowskiej katedrze.
Nuncjusz Apostolski: biada nam, jeśli nie będziemy głosić wszystkim Bożej Ewangelii
– Boże Narodzenie, Święta Rodzina i Jubileusz pomagają nam rozpoznać głęboką rzeczywistość Kościoła, styl, w jakim powinien on żyć i działać oraz cel jego misji – mówił abp Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusz Apostolski w Polsce w homilii Mszy św. sprawowanej w katedrze opolskiej na zakończenie obchodów Roku Jubileuszowego 2025 w diecezji opolskiej.
Bp Pindel: Jubileuszowe odpusty dla osób pozbawionych wolności, chorych i starszych
Uroczystość zakończenia Roku Jubileuszowego w diecezji bielsko-żywieckiej odbyła się 28 grudnia br, w święto Świętej Rodziny. Liturgiczne obchody miały charakter symultaniczny. W katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej Mszy św. przewodniczył biskup Roman Pindel, natomiast w konkatedrze Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy Piotr Greger.
Bp Zalewski: Jesteśmy posłani do tych, którzy stracili sens, którzy oddalili się od Boga
W Niedzielę Świętej Rodziny, 28 grudnia, w parafii katedralnej pw. św. Wojciecha w Ełku został zakończony Rok Jubileuszowy w diecezji ełckiej. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki, w koncelebrze kapłanów diecezji ełckiej oraz bp. Dariusza Zalewskiego, biskupa pomocniczego, który wygłosił homilię.
Bp Bryl: odpusty ofiarowałem za zmarłych kapłanów z diecezji kaliskiej
– Po tym Roku Jubileuszowym idźmy dalej, coraz pełniej, głębiej i mocniej. Stawiajmy się autentycznymi pielgrzymami nadziei – mówił biskup kaliski Damian Bryl w katedrze w Kaliszu podczas Mszy św. kończącej Rok Jubileuszowy w diecezji kaliskiej. W procesji z darami złożono dar wsparcia dla matek samotnie wychowujących dzieci i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, który pochodzi ze środków zebranych we wszystkich parafiach na Fundację Pro Familia podczas tegorocznych Pasterek.
Zakończenie Roku Jubileuszowego w Diecezji Toruńskiej
Był to czas, w którym Bóg zapragnął przyjść ze swoją łaską do każdego, kto otworzył przed nim serce – mówił biskup Arkadiusz Okroj podczas Mszy św. kończącej Rok Jubileuszowy. W toruńskiej katedrze 28 grudnia na wspólnej modlitwie zgromadzili się biskup Józef Szamocki, księża, siostry zakonne oraz liczni wierni.


