Diecezje

10 września 2019 | 19:15

Bp Mazur do przyszłych misjonarzy: misje są odpowiedzią na miłość Boga

Działalność misyjna jest odpowiedzią na miłość, którą Bóg nam ofiarował – podkreślił bp Jerzy Mazur. W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku formacyjnego. Przez najbliższe dziewięć miesięcy dziesięć osób – kapłanów i sióstr zakonnych poprzez ćwiczenia duchowe, studia z zakresu misjologii, a zwłaszcza naukę języka obcego będzie przygotowywało się do wyjazdu na misje.

10 września 2019 | 19:02

Co nam zostało z tamtych dni – zbiórka zdjęć z I pielgrzymki Jana Pawła II do Częstochowy

W 40.rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski na Jasnej Górze trwa akcja zbierania zdjęć „Co nam zostało z tamtych dni. Jan Paweł II na ziemi częstochowskiej w czerwcu 1979r.”. Chodzi o stare fotografie oddające atmosferę tego niezwykłego czasu. Z nich zostanie przygotowana specjalna prezentacja adresowana głównie do młodych. To w ramach realizowanego także w Sanktuarium projektu „Nadzieja. Zwycięstwo” wspartego przez program Niepodległa z inicjatywy Kuratorium Oświaty w Częstochowie.

10 września 2019 | 18:20

Komisja Episkopatu o języku liturgii i mszach w telewizji

Zasady pisowni języka w liturgii, poprawność sprawowania Mszy św. transmitowanych w telewizji oraz kwestię udziału w Eucharystii osób głuchoniemych omawiali członkowie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski, która zebrała się 9 i 10 września w Wyższym Seminarium Duchownym diecezji siedleckiej w Nowym Opolu.

10 września 2019 | 12:48

Bp Muskus do braci albertynów: bezdomność ma dziś wiele odmian

Jesteście znakiem nadziei dla tych, którzy w Kościele szukają czystego piękna Ewangelii – mówił bp Damian Muskus OFM w Krakowie podczas Mszy św. na rozpoczęcie kapituły generalnej braci albertynów. Eucharystia została odprawiona w kaplicy, gdzie wiele razy modlił się św. Brat Albert.

10 września 2019 | 11:59

Archidiecezja gnieźnieńska w czasie II wojny światowej

W czasie II wojny światowej zginęła ponad jedna trzecia kapłanów archidiecezji gnieźnieńskiej. Blisko połowa przeszła przez obozy koncentracyjne. Zamknięto większość kościołów, a w katedrze gnieźnieńskiej okupanci urządzili salę koncertową niszcząc ołtarz i demontując konfesję św. Wojciecha.

10 września 2019 | 10:43

Lisów: obchody 900 lat parafii św. Mikołaja (zapowiedź)

Msze św. dziękczynne z modlitwą za wiele pokoleń parafian i zmarłych kapłanów w Lisowie, spotkanie wszystkich parafian przy jubileuszowym torcie w Zielonym Sadzie, prezentacja odnowionych i zrekonstruowanych elementów zabytkowej świątyni – to najważniejsze elementy obchodów 900 – lecia jednej z najstarszych parafii w diecezji kieleckiej – w Lisowie, 20 km od Kielc. Obchody potrwają trzy dni, od 20 do 22 września.

10 września 2019 | 10:02

Bp Jeż: Każde powołanie potrzebuje odpowiedniego środowiska

„Każde powołanie potrzebuje odpowiedniego środowiska, by mogło się ukształtować” – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż w bazylice katedralnej w Tarnowie. Podczas Tygodnia Maryjnego w katedrze modlono się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

10 września 2019 | 09:45

Polska maryjność wizją Polski jutra- katecheza z Janem Pawłem II

„Program duszpasterzowania w Polsce i w świecie współczesnym. Polska maryjność wizją Polski jutra i przyszłego Kościoła” to temat kolejnego Wieczoru z Janem Pawłem II, który odbył się na Jasnej Górze. To cykl spotkań mających na celu refleksję wokół słów świętego papieża z I pielgrzymki do Sanktuarium z 1979 r.

10 września 2019 | 09:28

Atrakcyjna katecheza dla dorosłych w parafiach wyzwaniem V Synodu Diecezji Tarnowskiej

O przygotowaniu ciekawej katechezy dla dorosłych w parafiach rozmawiają członkowie V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Chodzi nie tylko o rodziców dzieci, które przygotowują się do sakramentów, ale o szerokie grono wiernych. Powstał projekt synodalnego dokumentu na temat katechizacji w diecezji tarnowskiej.

10 września 2019 | 08:11

Kandydaci do bierzmowania w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej

W Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie 9 września zgromadzili się kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania z Rzeszowa i okolic. „Ktoś, kto odrzuca Boga krzywdzi siebie i innych” – mówił do młodzieży bp Edward Białogłowski. Spotkanie było częścią uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.