Diecezje

10 września 2019 | 00:06

Redemptoryści zachęcają do postu w intencji wyborów parlamentarnych

Akcję „Modlitwa i post” w intencji jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu zainicjowano w niedzielę w toruńskim Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. – Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga – wyjaśnił redemptorysta o. Jan Król, wicedyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.

10 września 2019 | 00:05

Szukała kogoś, kto pomoże usunąć ciążę. Dostała telefon do księdza

Renata (imię zmienione) chciała usunąć ciążę. Pytała koleżanek czy mają kontakt do kogoś, kto może jej pomóc w dokonaniu aborcji. Zamiast tego, jedna z przyjaciółek dała jej numer telefonu do ks. Tomasza Kancelarczyka z Fundacji Małych Stópek. Ks. Tomasz jest organizatorem Szczecińskiego Marszu dla Życia. Co roku gromadzi na ulicach miasta kilkanaście tysięcy osób, a na co dzień prowadzi działalność pro life, o której opowiada w rozmowie z KAI.

09 września 2019 | 18:50

Europejskie Dni Dziedzictwa w pobernardyńskim zespole klasztornym

„Polski splot” – pod takim hasłem 8 września odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa na terenie sanktuarium w Ratowie w diecezji płockiej. Ich głównym tematem było średniowiecze i postać Pawła z Radzanowa, rycerza Księstwa Mazowieckiego, właściciela i dobrodzieja Ratowa i okolic. Wierni modlili się także w intencji mieszkańców Europy.

09 września 2019 | 17:54

Święty Krzyż: blisko 300 leśników pielgrzymowało do świętokrzyskiego sanktuarium

Blisko 300 leśników z 23 nadleśnictw wzięło udział w 5. Pielgrzymce na Święty Krzyż, która odbyła się 9 września, w ramach trwającego Tygodniowego Odpustu ku czci Podwyższenia drzewa Krzyża Świętego. Przewodniczył jej bp Edward Frankowski.

09 września 2019 | 17:41

Warszawa: pogrzeb śp. Bogdana Niewiadomskiego, inicjatora Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin

Kochający Ojciec, zaangażowany w życie wspólnoty Kościoła, ze służby innym uczynił radość swojego życia – tak wspominano śp. Bogdana Niewiadomskiego, pomysłodawcę i wieloletniego organizatora Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin zaangażowanego w formację ruchu Kościelnej Służy Porządkowa „Totus Tuus”. Zmarł on 1 września w wieku 75 lat po długiej i ciężkiej chorobie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele św. Anny na Warszawskim Wilanowie. Mszy św. przewodniczył bp Marek Solarczyk.

09 września 2019 | 15:03

Nisko: uroczystości pogrzebowe diakona Mateusza Niemca

Główne uroczystości pogrzebowe 25-letniego diakona Mateusza Niemca, który po wypadku, przed jego święceniami kapłańskimi, nie wybudził się ze śpiączki, odbyły się 9 września w jego rodzinnej parafii św. Jana Chrzciciela w Nisku.

09 września 2019 | 14:31

Tokarnia: W Muzeum Wsi Kieleckiej obchodzono Święto Chleba

Licznie przybyli goście z Kielecczyzny i innych regionów poznawali tradycyjny proces wypieku chleba oraz miejsce chleba w religii oraz kulturze polskiej, podczas niedzielnego Święta Chleba, które odbywało się w zabytkowych przestrzeniach Parku Etnograficznego w Tokarni.

09 września 2019 | 13:42

Bp Mering: Na upokarzanie obrazu Matki Bożej powinniśmy zareagować potępieniem

Powinniśmy zareagować potępieniem na zniewagi, profanowane sakramenty i upokarzanie obrazu Matki Bożej – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering podczas inauguracji tygodniowego odpust ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego, która odbyła się 8 września świętokrzyskim sanktuarium.

09 września 2019 | 12:14

Winobraniowy orszak z relikwiami św. Urbana w Zielonej Górze

Rozpoczęły się Dni Zielonej Góry. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę Winobrania w zielonogórskiej konkatedrze odbyła się Msza św. w której wzięły udział władze miasta, winiarze i mieszkańcy. Później jej uczestnicy przeszli w barwnym korowodzie z relikwiami patrona miasta – św. Urban.

09 września 2019 | 12:13

90-lecie Liturgicznej Służby Ołtarza w Bydgoszczy

Wyjątkowa rocznica zgromadziła przy ołtarzu wielu już dorosłych mężczyzn, którzy niegdyś – jako młodzi chłopcy – pojawili się w bazylice, by służyć w czasie Mszy św. Ministranci i lektorzy z parafii św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy obchodzili jubileusz 90-lecia Liturgicznej Służby Ołtarza.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.