Diecezje

01 września 2019 | 04:00

Bp Guzdek: Sadźmy drzewa braterstwa i przebaczenia, przyjaźni i solidarności!

„Pamiętając o wydarzeniach z przeszłości budujmy przyszłość na fundamencie prawdy. Jeśli jednak pragniemy, aby między narodami Europy i świata wyrósł las pokoju i pojednania, sadźmy drzewa braterstwa i przebaczenia, przyjaźni i solidarności” – napisał w przesłaniu do wiernych Ordynariatu Polowego bp Józef Guzdek. Ordynariusz Wojska Polskiego zachęca w przesłanym do KAI przesłaniu do modlitwy w intencji ofiar II wojny światowej, największego w dziejach konfliktu zbrojnego.

01 września 2019 | 03:00

Dzwon upamiętni 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Biskup polowy Józef Guzdek pobłogosławił dzwon „Pamięć i Przestroga”, który został odlany z okazji przypadającej jutro 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jutro w dzwon uderzą przedstawiciele państw biorących udział w uroczystościach rocznicowych w Warszawie. Następnie dzwon zostanie ofiarowany miastu Wieluń, które jako jedno z pierwszych zostało zbombardowane 1 września 1939 r.

31 sierpnia 2019 | 22:27

Poręba Radlna: 15 lat domu Wspólnoty Cenacolo

Od 15 lat w Porębie Radlnej koło Tarnowa znajduje się dom Wspólnoty Cenacolo. Dzięki modlitwie i pracy młodzi ludzie wychodzą tam z nałogów. Z okazji rocznicy z członkami Wspólnoty modlił się biskup tarnowski Andrzej Jeż.

31 sierpnia 2019 | 19:00

Abp Gądecki: Rodzice mogą ochronić dzieci przed deprawacją

„Skuteczna ochrona dzieci przed deprawacją jest możliwa tylko wtedy, gdy rodzice będą nie tylko korzystali ze swoich indywidualnych uprawnień, ale zaangażują się w prace rad rodziców, które mogą mieć duży wpływ na sytuację w szkole i zapobiegać demoralizacji ich dzieci” – mówił abp Stanisław Gądecki do katechetów z okazji Archidiecezjalnego Dnia Katechetycznego.

31 sierpnia 2019 | 17:27

Bp Milewski do oazowiczów: nie zmarnujcie talentu wiary

O tym, aby nie zmarnować talentu wiary i nie uwierzyć tym, którzy chcą zniewolić umysły i dusze młodych ludzi, powiedział bp Mirosław Milewski do członków Ruchu Światło-Życie oraz Domowego Kościoła, podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty. Odbył się on na terenie parafii św. Józefa oraz Młodzieżowego Centrum Edukacyjnego-Wychowawczego „Studnia” w Płocku, z udziałem około 450 osób.

31 sierpnia 2019 | 17:21

Bp Tyrawa do katechetów: pokazujcie, że człowiek jest zależny, zwłaszcza od Pana Boga

„Rozpoczynający się rok będzie trudny, bowiem w Polsce coraz częściej do głosu dochodzą siły odnoszące się z wielką agresją do chrześcijańskiej kultury” – mówił do katechetów diecezji bydgoskiej bp Jan Tyrawa.

31 sierpnia 2019 | 17:07

Bp Nitkiewicz do katechetów: katechizujcie świadectwem życia

Katechizujcie świadectwem życia – wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz podczas kongregacji katechetycznej, która odbyła się 31 sierpnia w przededniu nowego roku szkolnego 2019/2020 w Sandomierzu.

31 sierpnia 2019 | 17:02

Mszą św. uczczono pamięć 200 ofiar bombardowania Pasażu Simonsa z sierpnia 1944 r.

Pamięć 200 żołnierzy Powstania Warszawskiego Batalionu „Chrobry I” oraz ofiar cywilnych, którzy zginęli 31 sierpnia 1944 r. w Pasażu Simonsa uczczono dziś w Ogrodzie Krasińskich. W miejscu nieistniejącego dziś budynku odprawiona została modlitwa w intencji poległych, a pod znajdującym się tam krzyżem złożone zostały kwiaty. 31 sierpnia 1944 roku w wyniku bombardowań zawalił się budynek tzw. pasażu Simonsa, pod którego gruzami zginęło 200 osób. Większość stanowili żołnierze Batalionu „Chrobry I”, strzegący dojścia do Starego Miasta i m.in. słynnego włazu do kanałów przy ul. Długiej.

31 sierpnia 2019 | 16:58

Płock: w 80. rocznicę wybuchu II wojny w kościołach diecezji zabiją dzwony

W niedzielę 1 września, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, we wszystkich kościołach diecezji płockiej zabiją dzwony. Duchowieństwo i wierni będą się modlić o pokój podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu. Zaśpiewają też „Suplikacje”, prosząc o pokój na świecie i w swoim otoczeniu.

31 sierpnia 2019 | 16:13

Młodzi z diecezji kieleckiej pielgrzymują do bł. Karoliny Kózkówny

Ok 250 osób uczestniczy w rozpoczętej dzisiaj pielgrzymce młodzieży diecezji kieleckiej do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Czystych Serc. Modlitwie młodych przewodniczy bp Marian Florczyk.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.