Diecezje

31 sierpnia 2019 | 15:59

Abp Kupny: Bóg kocha każdego człowieka, nie czyniąc między ludźmi różnicy

Posłannictwo Chrystusa jest skierowane przede wszystkim do biednych, zepchniętych na margines i cierpiących – mówił do ponad tysiąca osób chorych i niepełnosprawnych abp Józef Kupny. Eucharystia pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego zainaugurowała dziesiątą już pielgrzymkę tej grupy osób oraz ich opiekunów do Henrykowa.

31 sierpnia 2019 | 15:55

Święty Krzyż: pielgrzymka osób konsekrowanych i wielodniowe uroczystości odpustowe (zapowiedź)

Siostry, ojcowie i bracia zakonni, leśnicy, małżonkowie oczekujący dziecka i rodzice, kapłani, młodzież, rolnicy, sadownicy i ogrodnicy, przedstawiciele wspólnot oblackich oraz osoby chore i starsze – wezmą udział w Pielgrzymce Osób Konsekrowanych i Tygodniowym Odpuście Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego, który odbywać się będzie w dniach 7 – 15 września na Świętym Krzyżu.

31 sierpnia 2019 | 15:52

Bp Lityński: Kościół i jego pasterze nigdy nie staną po stronie ideologii, które depczą ludzką godność

„Kościół i jego pasterze nigdy nie staną po stronie ideologii, które depczą ludzką godność i wynaturzają człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo Boga” – powiedział bp Tadeusz Lityński w homilii podczas Mszy św. na placu przy katedrze. 31 sierpnia 1982 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się największa demonstracja polityczna w historii Ziemi Lubuskiej. W drugą rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, przeciwko stanowi wojennemu demonstrowało około 5 tysięcy osób.

31 sierpnia 2019 | 15:45

Abp Wojda: prawdziwy katecheta głosi i żyje według tego, co naucza

O znaczeniu i pięknie misji katechetów mówił abp Tadeusz Wojda podczas Mszy św. w białostockiej archikatedrze, rozpoczynającej doroczną konferencję dla duszpasterzy i katechetów. „Prawdziwy katecheta ewangelizuje również sobą, swoją postawą, swoim przykładem, swoją modlitwą, swoim świadectwem życia. Nie tylko głosi, ale też żyje zgodnie z tym, czego naucza” – podkreślał w homilii. W konferencji uczestniczyło ponad 350 katechetów duchownych i świeckich z całej archidiecezji.

31 sierpnia 2019 | 14:57

Gniezno: odprawa katechetów przed nowym rokiem szkolnym

Blisko 400 katechetów spotkało się 31 sierpnia w Gnieźnie na XVIII Archidiecezjalnym Dniu Katechetycznym inaugurującym kolejny rok pracy i formacji. Wspólnie z nimi modlił się i w części konferencyjnej uczestniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

31 sierpnia 2019 | 14:04

Bp Osial: największą szkodę czyni katechezie formalizm, który zabija relację

Katecheci uczący w szkołach na terenie diecezji rzeszowskiej uczestniczyli w kongregacjach katechetycznych. „Największą szkodę czyni katechezie formalizm, który zabija relację” – mówił do uczestników kongregacji bp Wojciech Osial.

31 sierpnia 2019 | 13:53

Bp Greger: Ruch Światło-Życie jest szkołą mądrego pomnażania Bożych talentów

„Ruch Światło-Życie od pierwszych lat formacji jest szkołą mądrego i skutecznego pomnażania otrzymanych od Boga talentów” – podkreślił bp Piotr Greger, który 31 sierpnia modlił się z oazowiczami w bielskim kościele św. Pawła na powakacyjnym dniu wspólnoty. Podczas Eucharystii kapłani, klerycy i członkowie Ruchu dziękowali za tegoroczne wakacyjne rekolekcje, wyjazdy i spotkania.

31 sierpnia 2019 | 13:32

Finał Międzynarodowego Festiwalu Organowego

Skrzypcowym popisem Konstantego Andrzeja Kulki zakończył się 53. Międzynarodowy Festiwal Organowy w Koszalinie. W murach katedry zabrzmiał ostatni z 29. koncertów festiwalowego lata.

31 sierpnia 2019 | 13:27

Spotkanie katechetów diecezji warszawsko-praskiej przed nowym rokiem szkolnym

Niech wasza obecność, modlitwa, i towarzyszenie pomagają młodzieży odkrywać Boga – zaapelował do katechetów bp Romuald Kamiński. W związku ze zbliżającym się początkiem nowego roku szkolnego biskup diecezji warszawsko-praskiej spotkał się w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika z nauczycielami religii pracującymi na terenie diecezji. Wśród podejmowanych tematów były: reforma oświaty, zagrożenia duchowe i ideologiczne, oraz zbliżający się Diecezjalny Synod Młodych. Spotkanie zainaugurowała uroczysta Msza św.

31 sierpnia 2019 | 13:11

Abp Budzik: bycie katechetą nie może być jedynie sposobem na zarabianie pieniędzy

Słowa Pawła VI nie straciły na swojej aktualności, bo świat wciąż potrzebuje nauczycieli, którzy są świadkami. Nauczyciel religii nie może być jedynie sposobem na zarabianie pieniędzy – powiedział abp Stanisław Budzik. Metropolita lubelski przewodniczył Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie z okazji rozpoczęcia roku katechetycznego w archidiecezji lubelskiej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.