Diecezje
Arcybiskup Santiago de Compostela na Jasnej Górze
„Z Santiago de Compostela mamy posłanie dla całej Europy, żeby nawrócić się. Z ufnością musimy patrzeć w przyszłość. Z Santiago de Compostela płynie przesłanie nadziei” – mówił w rozmowie z dziennikarzami arcybiskup Santiago de Compostela Julián Barrio Barrio, który 20 sierpnia odwiedził sanktuarium na Jasnej Górze.
Tarnowska pielgrzymka jak procesja Bożego Ciała
Jezus idzie dziś razem z pielgrzymami – na czele grup idzie kapłan, który niesie Hostię. Piąty dzień na Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej poświęcony jest Eucharystii. Pielgrzymi adorują też Najświętszy Sakrament.
Tarnowska pielgrzymka na Jasną Górę jak procesja Bożego Ciała
Jezus idzie dziś razem z pielgrzymami w grupach. Piąty dzień na Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej poświęcony jest Eucharystii. Pielgrzymi adorują także Najświętszy Sakrament.
Bp Jeż do chorych: jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, bo nikt z nas nie jest samowystarczalny
„Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, bo nikt z nas nie jest samowystarczalny” – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż w Pasierbcu. W sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia trwa odpust. Dziś modlili się tam chorzy, starsi i niepełnosprawni.
Można już odmawiać litanię za wstawiennictwem o. Wenantego Katarzyńca
Kuria Metropolitalna archidiecezji przemyskiej zatwierdziła do prywatnego odmawiania Litanię za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Wenantego Katarzyńca. – Wezwania do niej powstały na bazie heroiczności cnót głównych i kardynalnych oraz zostały zaczerpnięte z duchowości sługi Bożego – informuje o. Edward Staniukiewicz, franciszkanin z Kalwarii Pacławskiej, gdzie znajduje się grób o. Wenantego.
Kielce: obchody 77. rocznicy zagłady getta
Modlitwy w intencji zamordowanych Żydów pod pomnikiem Menora, pielgrzymka mieszkańców Kielc do obozu zagłady w Treblince oraz wystawa archiwalnych zdjęć i dokumentów ukazujących tragiczne wydarzenia z sierpnia 1942 r.– złożą się na obchody 77. rocznicy zagłady getta, które odbędą się 25 i 26 sierpnia w Kielcach.
Wyszogród: wizyta Flisa Obojga Narodów w rocznicę Unii Lubelskiej
Flis Obojga Narodów, czyli 80-metrowa tratwa, płynąca po Polsce w 450. rocznicę Unii Lubelskiej, gościł w Wyszogrodzie w diecezji płockiej. Flisacy wykonali flisacką pieśń i strzał ze specjalnej armaty. Płyną historycznym szlakiem, łączącym Litwę i Polskę.
Płock: skarby średniowiecza w Muzeum Mazowieckim
„Skarby wieków średnich” – to tytuł wystawy, którą oglądać można w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Prezentuje najcenniejsze zbiory, pochodzące z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. W gronie ponad 400 zabytków znajdują się m.in. krzyżyki czy relikwiarze.
Jasna Góra: trwa szczególna modlitwa o pokój na świecie
Na Jasnej Górze trwa szczególna modlitwa o pokój. Zanoszona jest w Kaplicy św. Pawła Pierwszego Pustelnika, gdzie Najświętszy Sakrament wystawiony jest w monstrancji „Królowa Pokoju” przekazanej przez Stowarzyszenie Comunità Regina della Pace dla parafii św. Jakuba w Medjugorie jako materialny znak włączenia w dzieło „12 Gwiazd w Koronie Maryi”.
Modlitwa ubogich, bezdomnych, samotnych przy relikwiach św. Józefiny Bakhity
„Jestem przekonana, że osobom, które korzystają z naszej pomocy, bardzo łatwo będzie się z nią zaprzyjaźnić” – powiedziała albertynka s. Magdalena Bella. Bydgoskie Centrum Pomocy św. Brata Alberta w Bydgoszczy gościło relikwie św. Józefiny Bakhity.


