Diecezje

20 sierpnia 2019 | 15:39

Gorzyce: zmarł ks. Władysław Drewniak – zasłużony działacz niepodległościowy

W wieku 71 lat, w 47. roku kapłaństwa zmarł ks. Władysław Drewniak, emerytowany proboszcz parafii w Gorzycach, zasłużony duszpasterz dla Kościoła i działacz niepodległościowy. Uroczystości żałobne i pogrzebowe odbędą się w dniach 22 i 23 sierpnia w gorzyckim kościele pw. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli.

20 sierpnia 2019 | 13:10

Nabożeństwo pokutne z kard. Krajewskim na Pieszej Pielgrzymce Pabianickiej

– Kiedy się spowiadam, to świat staje się lepszy! – To nie znaczy, że jak wyjdę z tego kościoła, to Drużbice będą lepsze. To ja będę inaczej patrzeć na świat! Będę patrzył oczyma czystymi! Będę patrzył na nowo! Bóg zawsze daje mi szanse! Idź i nie grzesz więcej! Idź i bądź piękny! Bądź jak ja przebaczaj wszystkim! – mówił do pielgrzymów kardynał Konrad Krajewski.

20 sierpnia 2019 | 12:08

Zielenice: Modlitwa za Ojczyznę na pielgrzymce tarnowskiej

W czwartym dniu Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę pątnicy modlą się za Ojczyznę. Na szlaku powiewają biało-czerwone flagi, a pielgrzymi przygotowali patriotyczne nabożeństwa. Na Jasną Górę idą dziś z hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

20 sierpnia 2019 | 11:08

Kielce: pół tysiąca osób wyruszyło rowerami na Jasną Górę

500 osób – tyle, ile maksymalnie jest to możliwe, wyruszyło dzisiaj z Kielc rowerami w VII Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę, która odbywa się pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to prawdopodobnie największa pielgrzymka rowerowa w Polsce. Potrwa do piątku 23 sierpnia.

20 sierpnia 2019 | 10:26

Dentystki z Polski będą leczyć Wenezuelczyków

Dzięki wsparciu Caritas Polska, dwie trójmiejskie dentystki – Ewa Piosik i Joanna Wojciechowska wyruszają z misją do Wenezueli, żeby leczyć dzieci i dorosłych. Każda pomoc jest tutaj na wagę złota, bo kraj cały czas walczy z kryzysem. Najgorzej jest w służbie zdrowia.

20 sierpnia 2019 | 08:51

Kard. Krajewski: Bóg zawsze daje mi szansę! – nabożeństwo pokutne Pieszej Pielgrzymki Pabianickiej

– Kiedy się spowiadam, to świat staje się lepszy! – mówił kard. Konrad Krajewski do pielgrzymów 551. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która wyruszyła wczoraj z Pabianic. W pierwszym dniu wędrówki, wieczorem, pątnicy uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym.

19 sierpnia 2019 | 23:36

Koszalin–Rostock: „Camiño” braci Miłosiernego Pana

Z koszalińskiego Domu Miłosierdzia Bożego na Drogę św. Jakuba wyruszyli Bracia Miłosiernego Pana. W 3,5–tygodniowej pielgrzymce pomorskimi ścieżkami zmierzają do Rostocka. To czas nauki zaufania Bogu i przygotowań do ich pierwszych ślubów zakonnych.

19 sierpnia 2019 | 23:36

Kalisz: pątnicy najstarszej pielgrzymki wrócili od Maryi do Józefa

– Wrócicie do codziennego życia. Idźcie z radością i mocą Ducha Świętego
– mówił bp Stanisław Napierała do pielgrzymów. Pierwszy biskup kaliski przewodniczył na placu przy Narodowym Sanktuarium św. Józefa Mszy św. na zakończenie 382. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 28. Diecezji Kaliskiej.

19 sierpnia 2019 | 18:19

Kościół stoi po stronie prawdy i dobra

Jesteśmy wezwani do tego, byśmy pozwolili działać Duchowi Świętemu w nas i we wspólnocie Kościoła, gdzie Duch Święty wypala zło i pilnuje, żeby lampa miłości zawsze się w nas paliła. Kościół to jest instytucja Chrystusa. Cała moc Kościoła płynie ze strony niewidzialnej. Kościół stoi po stronie prawdy i dobra – mówił bp Ignacy Dec podczas wieczornej Mszy św. za Ojczyznę, którą odprawił w niedzielę wieczorem w wałbrzyskiej w parafii świętych Aniołów Stróżów.

19 sierpnia 2019 | 17:53

Prymas Polski spotkał się z niesłyszącą młodzieżą z całej Polski

Prymas Polski abp Wojciech Polak spotkał się 19 sierpnia z niesłyszącą młodzieżą z całej Polski, która uczestniczy w Poznaniu w wakacyjnych rekolekcjach „Źródła wiary”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.