Diecezje
Abp Szal do młodych na FSM: dobrze, że tu jesteście
Dobrze, że tu jesteście. Obyście wrócili do swoich środowisk i powiedzieli: spotkaliśmy Chrystusa – mówił w niedzielę abp Adam Szal do młodzieży zgromadzonej na 32. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Metropolita przemyski przestrzegał też przed aktywizmem, który kończy się tylko na działaniu, a brakuje w nim czasu na refleksję.
Pułtusk: trwa wakacyjna akcja „Otwarte drzwi bazyliki”
„Otwarte drzwi bazyliki” – to hasło wakacyjnej akcji, dzięki której można w dni powszednie zwiedzać renesansową bazylikę w Pułtusku w diecezji płockiej. Zabytek odwiedza wiele wycieczek i turystów indywidualnych, chcących na własne oczy zobaczyć na przykład renesansową polichromię, zajmującą powierzchnię ponad 2 tys. m kw.
Płock: dwie nowe częstotliwości dla Katolickiego Radia Diecezji Płockiej
Dwie nowe częstotliwości, obejmujące Rypin (91,6 MHz) i Pułtusk ( 99,3 MHz), otrzymało Katolickie Radio Diecezji Płockiej w konkursie ogłoszonym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Dzięki temu zapełniono dwie „białe plamy” na mapie diecezjalnej rozgłośni.
Bp Kasyna: musimy dziś budować duchowe barykady z modlitwy
„Trzeba nam dzisiaj budować duchowe barykady z modlitwy, by broniły przed zabiciem ducha narodu” – powiedział 21 lipca biskup pelpliński Ryszard Kasyna podczas centralnych uroczystości odpustowych w Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie.
Abp Szal podczas ewangelizacji Bieszczadów: Królestwo Boże powinno być na pierwszym miejscu
Sprawy Królestwa Bożego powinny być na pierwszym miejscu – powiedział abp Adam Szal, który przewodniczył Mszy św. podczas Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów. Eucharystia sprawowana była na ołtarzu polowym w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku. Transmitowała ją na żywo TV Polonia.
Rozpoczęło się 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych
Coraz więcej młodych ludzi pojawia się na Kalwarii Pacławskiej, gdzie dziś wieczorem rozpocznie się 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Jego hasło brzmi „Obecność” i jest związane z tajemnicą Eucharystii. W trakcie najbliższego tygodnia młodzież wysłucha świadectw wielu osób oraz będzie się bawić na koncertach. Nie zabraknie też nabożeństw i spotkań w grupach.
Msza św. z okazji 100-lecia Policji Państwowej
Metropolita katowicki przewodniczył Eucharystii z okazji 100-lecia Policji Państwowej w Katowicach. W homilii podkreślał, że Bóg uzdalnia człowieka do osiągnięcia zamierzonej przez Niego miary ludzkiej wielkości.
„W mocy Bożego Ducha” – z Bydgoszczy wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę
„W mocy Bożego Ducha” – to hasło XV Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która rano wyruszyła z bydgoskiej katedry. Pątnicy dotrą do Częstochowy 31 lipca.
Bp Piotrowski wspiera akcję oddawania krwi w parafiach
Biskup kielecki Jan Piotrowski i Kuria w Kielcach zachęcają, aby apele i komunikaty w sprawie oddawania brakującej krwi pojawiły się w ogłoszeniach parafialnych, w gablotach i na stronach internetowych parafii diecezji kieleckiej.
Kołobrzeg: zakończyła się ewangelizacja „Przystań z Jezusem”
Ponad 50 ewangelizatorów od 19 do 21 lipca próbowało docierać z Dobrą Nowiną do uczestników festiwalu „Sunrise”. – Nie chcemy nikogo oceniać ani mówić, jak ma żyć – zapewnia ks. Rafał Jarosiewicz z koszalińskiej SNE, odpowiedzialny za „Przystań z Jezusem”.


