Diecezje

21 lipca 2019 | 10:51

Mikołajki: „Z Maryją na Jeziorach” – na inaugurację Tygodnia św. Krzysztofa

W sobotę 20 lipca po raz trzeci odbyło się w Mikołajkach spotkanie pod hasłem „Z Maryją na Jeziorach”. To wydarzenie zainaugurowało również XX Ogólnopolski Festyn Misyjny św. Krzysztofa, który wraz z MIVA Polska diecezja ełcka przeżywa w Mikołajkach. Dlatego też w sobotę spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne, które rozpoczęło się przejściem misjonarzy przez Wioskę Żeglarską na statki, miało charakter misyjny.

21 lipca 2019 | 10:51

Bp Frankowski do terytorialsów: macie zadanie bronić swojej małej Ojczyzny

Macie zadanie bronić swojej małej Ojczyzny i chronić ludzi przed niebezpieczeństwami – mówił bp Edward Frankowski do nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (potocznie – terytorialsów), którzy składali przysięgę 20 lipca w Sandomierzu.

21 lipca 2019 | 10:51

Bieszczady: ewangelizacja na zaporze i plaży

Performance artystyczno-ewangelizacyjny na Zaporze Solińskiej i projekt „Niebiańska plaża” z atrakcjami dla rodzin z dziećmi – to główne działania podczas Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2019”. Akcja odbywa się właśnie w okolicach Jeziora Solińskiego. Wydarzenie zgromadziło ponad 70 ewangelizatorów.

21 lipca 2019 | 00:54

Bp Mazur: świat potrzebuje dziś Chrystusa i Jego Ewangelii

Prośba o zdrowie, pomyślność dla rodziny i boże błogosławieństwo. Z takimi intencjami pielgrzymowały w sobotę 20 lipca matki, żony i młode dziewczęta do Sanktuarium Maryjnego w Rajgrodzie. Tłumy wiernych uczestniczyły tam w Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet Katolickich do Matki Bożej Królowej Rodzin.

21 lipca 2019 | 00:53

Czerna: 21. Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej

Spotkaniu Rodziny Szkaplerznej, czyli wszystkich noszących szkaplerz Maryi i pragnących go przyjąć, w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa 20 lipca przewodniczył bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej. Było to już po raz 21. Ogólnopolskie Spotkanie przed łaskami słynącym obrazem Maryi na „polskiej Górze Karmel”. Rok temu przewodniczył bp Kaleta, biskup pomocniczy z Kielc.

21 lipca 2019 | 00:53

Świeccy franciszkanie na Jasnej Górze: bądźmy apostołami jedności

Z udziałem ponad 4 tys. osób na Jasnej Górze odbyła się 26. Ogólnopolska Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Spotkanie wpisało się w przygotowania do jubileuszu 800. rocznicy powstania wspólnoty świeckich franciszkanów. Do bycia „apostołami jednoczenia” zachęcał ich biskup świdnicki Ignacy Dec.

21 lipca 2019 | 00:51

Białystok: trwa Piknik Rodzinny – alternatywa dla Marszu Równości

Do godzin wieczornych na dziedzińcu Pałacu Branickich potrwa w Białymstoku Piknik Rodzinny, będący alternatywą dla zaplanowanego także na sobotę Marszu Równości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda i prawosławny ordynariusz diecezji białostocko-gdańskiej abp Jakub.

20 lipca 2019 | 21:31

„Europa Christi” na Wigrach

W pokamedulskim klasztorze w Wigrach odbyła się 20 lipca kolejna ogólnopolska konferencja w ramach Programu „Niepodległa” i Ruchu „Europa Christi” z udziałem przedstawicieli Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej.

20 lipca 2019 | 16:39

Nowy Korczyn: V Diecezjalna Pielgrzymka do sanktuarium św. Kingi

Modlitwa w nowokorczyńskich miejscach związanych ze śladami św. Kingi, z udziałem gości z Węgier, grup z diecezji kieleckiej, tarnowskiej, nowosądecczyzny i Krakowa, procesja do źródełka św. Kingi, Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety, występy, kiermasze, kulinaria – tak wyglądały dzisiejsze uroczystości odpustowe ku św. Kingi, połączone z V Diecezjalną Pielgrzymką do miasta, które święta założyła.

20 lipca 2019 | 15:54

Bp Śmigiel: Bóg udzielając nam daru życia, zaprosił nas do wędrówki

Od 18 do 21 lipca trwają w Hartowcu Diecezjalne Dni Młodzieży. Spotkanie skupia blisko 200 młodych ludzi, którzy wraz z opiekunami, duszpasterzami, siostrami zakonnymi i klerykami spędzają wakacyjny czas na pogłębianiu swojej wiary. Podczas konferencji rozważają temat sakramentu namaszczenia chorych. Tegoroczne hasło DDM w Hartowcu to: Przyjdźcie do Mnie wszyscy… (Mt 11,28). Organizatorem spotkania jest Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej „Kotwica”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.