Diecezje
Polski kapłan nowym prałatem autdytorem Trybunału Roty Rzymskiej
Franciszek mianował 19 lipca prałatem audytorem Trybunału Roty Rzymskiej ks. prał. Roberta Gołębiowskiego, pochodzącego z diecezji radomskiej, dotychczasowego oficjała większego I klasy, obrońcę węzła małżeńskiego. Jest on drugim Polakiem obdarzonym tą godnością w Trybunale – pierwszym jest 64-letni prał. Grzegorz Erlebach, pochodzący z Lublińca w diecezji opolskiej. Ponadto emerytowanym prałatem audytorem jest długoletni dziekan tej watykańskiej instancji sądowniczej prał. Antoni Stankiewicz.
Polskie małżeństwo członkami watykańskiej dykasterii
Choć pochodzimy z różnych światów, jesteśmy rodziną. Łączymy to, co pojedynczo zdarza się w innych rodzinach. Chyba właśnie to spodobało się w nas papieżowi Franciszkowi – mówi dr Aleksandra Brzemia-Bonarek, która wraz ze swoim mężem, dr. Piotrem Bonarkiem, powołani zostali na członków watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Ekspertka opowiada o swoim małżeństwie, wychowaniu piątki dzieci i zadaniach, jakie małżonkom stawia w nowej posłudze Ojciec Święty.
Song of Songs Festival w Toruniu
Adam Strug, Natalia Niemen, Gospel Rain, Darek Majelonek Hyperhemon – to niektórzy spośród wykonawców, jacy pojawia się na tegorocznym Song of Songs Festival. Jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie odbędzie się w dniach 19-20 lipca na Scenie Plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu.
Nowożeńcy: zamiast kwiatów przybory szkolne
„Tornister Pełen Uśmiechów” wsparły dwie młode pary z Krakowa organizując w dniu swojego ślubu zbiórkę artykułów szkolnych. Zebrane wyprawki przekazały do Caritas Archidiecezji Krakowskiej, która w tym roku wspomoże w ramach akcji uczniów na Ukrainie. Aleksandra i Michał oraz Natalia i Grzegorz poprosili swoich gości weselnych, aby zamiast kwiatów zakupili przybory szkolne, które zostaną wysłane do potrzebujących […]
Niepełnosprawni wypoczywali na sportowym obozie wrocławskiej Caritas
Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprosiła swoich podopiecznych na Lekkoatletyczny Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych do Wojnowa. W okresie letnim Caritas diecezjalne organizują różne formy wypoczynku dla ponad 25 tys. dzieci i młodzieży, które finansuje m.in. dochód ze Świecy Caritas rozprowadzanej w okresie przedświątecznym. Uczestnikami są również osoby niepełnosprawne, które podobnie jak ich sprawni rówieśnicy marzą, by gdzieś […]
Ikony generała Andersa wrócą do Syrii
Stowarzyszenie „Dom Wschodni” oraz Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizują powrót ikon generała Władysława Andersa do Maluli – małego miasteczka, niedaleko stolicy Syrii. Ikony Andersa, przekazane przez generała podczas pobytu jego żołnierzy w 1943 roku w Maluli, zostały skradzione podczas ataku dżihadystów w 2013 roku. Kopie ikon Chrystusa i Maryi zostaną przekazane kościołowi w Maluli pod koniec […]
Wakacyjna Ewangelizacji Bieszczadów
– Opowiadajcie o Bogu, poświęćcie czas Panu Bogu. Czas to najcenniejsza rzecz, jaką mamy – mówił kard. Paul Josef Cordes do uczestników Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2019” (WEB). Były przewodniczący Papieskiej Rady Cor Unum odwiedził ewangelizatorów wraz z abp. Józefem Michalikiem. Obaj sprawowali Mszę św. w czwartek wieczorem w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku.
Kołobrzeg: trwa XIX Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w katedrze”
Trwa XIX Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w katedrze”, który rozpoczął się 4 lipca w bazylice konkatedralnej w Kołobrzegu. Wydarzenie objęli honorowym patronatem ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak, poseł Marek Hok i prezydent miasta Anna Mieczkowska. Koncerty odbywają się w każdy czwartek, potrwają do 22 sierpnia.
Ks. Grzegorz Wiśniewski krajowym moderatorem Eucharystycznego Ruchu Młodych w Polsce
W liście skierowanym do metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski informuje, że ks. Grzegorz Wiśniewski został nominowany na narodowego dyrektora Eucharystycznego Ruchu Młodych.
Kołobrzeg: Msza św. w intencji rodzin ruchu szensztackiego
Mszę św. w intencji rodzin skupionych w ruchu szensztackim odprawił 18 lipca ks. dr Zygmunt Czaja w bazylice konkatedralnej w Kołobrzegu. Przedstawiciele siedmiu rodzin przybyli z kapliczkami z wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, aby modlić się o szerzenie kultu Maryi, przeżywanie wiary i dawanie świadectwa.


