Diecezje
Bp Lepa przewodniczył Mszy św. odpustowej u Karmelitanek Bosych
Matka Najświętsza jest zawsze przy nas, a szczególnie wtedy, kiedy znajdujemy się w trudnej sytuacji. Ona zawsze była i okazywała swoją matczyną miłość do każdego chrześcijanina, ale także do ludzi, którzy znajdowali się na krawędzi wiary i niewiary. Ona czuwa nad nimi, bo Ona jest Matką – tłumaczył bp Adam Lepa. Już tradycyjnie, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w kościele klasztornym ss. Karmelitanek Bosych w Łodzi, odbywa się uroczysta suma odpustowa ku czci Pani Karmelu, której przewodniczy ksiądz biskup senior Adam Lepa.
Marianie zapraszają do zwiedzania kaplicy na Jaszczurówce
W te wakacje z inicjatywy księży marianów wprowadzono nieodpłatną profesjonalną usługę przewodnicką w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jaszczurówce. Można także w jej podziemiach zobaczyć wystawę twórców lokalnych pt. „Oto drzewo krzyża”.
Karmelita o symbolice szkaplerznej szaty
Na to, że szkaplerz przypomina o chrześcijańskiej i maryjnej tożsamości wierzącego oraz pomaga mu wewnętrznie przyoblekać się w Jezusa Chrystusa – zwrócił uwagę o. dr. hab. Szczepan T. Praśkiewicz OCD, karmelita z Wadowic. Konsultor ds. kanonizacyjnych w Kurii Rzymskiej i w kurii metropolitalnej krakowskiej zachęcił, by docenić wartość daru szkaplerza karmelitańskiego i nosić go z należnym szacunkiem. Kościół obchodzi 16 lipca święto Matki Bożej z góry Karmel, znane także jako wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej.
Sutanna, w której zginął ks. Popiełuszko może być udostępniona wiernym
Sutanna, którą w dniu śmierci miał na sobie ks. Jerzy Popiełuszko, koloratka, koszula i inne przedmioty błogosławionego trafią do specjalnych gablot wystawczych. To ważne eksponaty warszawskiego Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki, które dzięki wparciu ministerstwa kultury oraz Polskiej Fundacji Narodowej poddane zostały w konserwacji.
Największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze
Podprzeor Jasnej Góry o. Mieczysław Polak podziękował pieszym pątnikom zgromadzonym na odpustowej sumie w dzisiejsze wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, zwanej Szkaplerzną, że „stają w obronie wartości chrześcijańskich, będąc świadkami tego, co dobre i prawdziwe”. Ponad 4 tys. osób dotarło w pieszych pielgrzymkach na największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze.
Uroczystości odpustowe w Czernej
Mszą św. pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa OFM rozpoczęły się w Czernej ogólnopolskie obchody uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej. Na polskiej Górze Karmel potrwają one do niedzieli.
Kolejne marzenie seniora spełnione przez gdańską Caritas
Najpierw było wielkie zaskoczenie, potem radość… i łzy wzruszenia. Dzięki pomocy Pana Krzysztofa i Caritas Archidiecezji Gdańskiej spełniło się marzenie Pana Maksymiliana. 83-letni mieszkaniec Centrum Pomocowego im. Jana Pawła II w Gdańsku otrzymał w ramach projektu „Odzyskane marzenia” nowy rower. Pan Maksymilian był bardzo zaskoczony, ale równie mocno zadowolony. Teraz będzie mógł dotrzeć tam, gdzie […]
Święto Policji w Toruniu
– Policjanci potrzebują hartu ducha i niezwykłej odwagi, by wykonywać swoje zadania. Macie trudną pracę, pełną ryzyka, które niesie codzienność. Pamiętajcie o modlitwie i zaufaniu Bogu – powiedział do policjantów bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze sprawowanej w ramach toruńskich obchodów Święta Policji.
Powstaje film o ks. Adamie Bonieckim
Od kilku miesięcy trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego Aleksandry Potoczek o ks. Adamie Bonieckim – wieloletnim redaktorze naczelnym „Tygodnika Powszechnego”.
W niedzielę rusza 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej
Pod hasłem „Obecność” w niedzielę 21 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla rozpocznie się 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM). Jest to najstarsze ogólnopolskie spotkanie dla młodzieży o charakterze religijnym. Pierwsza edycja odbyła się w 1988 roku. „Nie będzie nudy” – obiecuje dyrektor FSM o. Marcin Drąg OFMConv.


