Diecezje

17 lipca 2019 | 13:39

Bp Lepa przewodniczył Mszy św. odpustowej u Karmelitanek Bosych

Matka Najświętsza jest zawsze przy nas, a szczególnie wtedy, kiedy znajdujemy się w trudnej sytuacji. Ona zawsze była i okazywała swoją matczyną miłość do każdego chrześcijanina, ale także do ludzi, którzy znajdowali się na krawędzi wiary i niewiary. Ona czuwa nad nimi, bo Ona jest Matką – tłumaczył bp Adam Lepa. Już tradycyjnie, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w kościele klasztornym ss. Karmelitanek Bosych w Łodzi, odbywa się uroczysta suma odpustowa ku czci Pani Karmelu, której przewodniczy ksiądz biskup senior Adam Lepa.

17 lipca 2019 | 07:00

Marianie zapraszają do zwiedzania kaplicy na Jaszczurówce

W te wakacje z inicjatywy księży marianów wprowadzono nieodpłatną profesjonalną usługę przewodnicką w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jaszczurówce. Można także w jej podziemiach zobaczyć wystawę twórców lokalnych pt. „Oto drzewo krzyża”.

17 lipca 2019 | 06:00

Karmelita o symbolice szkaplerznej szaty

Na to, że szkaplerz przypomina o chrześcijańskiej i maryjnej tożsamości wierzącego oraz pomaga mu wewnętrznie przyoblekać się w Jezusa Chrystusa – zwrócił uwagę o. dr. hab. Szczepan T. Praśkiewicz OCD, karmelita z Wadowic. Konsultor ds. kanonizacyjnych w Kurii Rzymskiej i w kurii metropolitalnej krakowskiej zachęcił, by docenić wartość daru szkaplerza karmelitańskiego i nosić go z należnym szacunkiem. Kościół obchodzi 16 lipca święto Matki Bożej z góry Karmel, znane także jako wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej.

17 lipca 2019 | 05:00

Sutanna, w której zginął ks. Popiełuszko może być udostępniona wiernym

Sutanna, którą w dniu śmierci miał na sobie ks. Jerzy Popiełuszko, koloratka, koszula i inne przedmioty błogosławionego trafią do specjalnych gablot wystawczych. To ważne eksponaty warszawskiego Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki, które dzięki wparciu ministerstwa kultury oraz Polskiej Fundacji Narodowej poddane zostały w konserwacji.

17 lipca 2019 | 04:00

Największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze

Podprzeor Jasnej Góry o. Mieczysław Polak podziękował pieszym pątnikom zgromadzonym na odpustowej sumie w dzisiejsze wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, zwanej Szkaplerzną, że „stają w obronie wartości chrześcijańskich, będąc świadkami tego, co dobre i prawdziwe”. Ponad 4 tys. osób dotarło w pieszych pielgrzymkach na największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze.

17 lipca 2019 | 04:00

Uroczystości odpustowe w Czernej

Mszą św. pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa OFM rozpoczęły się w Czernej ogólnopolskie obchody uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej. Na polskiej Górze Karmel potrwają one do niedzieli.

16 lipca 2019 | 18:03

Kolejne marzenie seniora spełnione przez gdańską Caritas

Najpierw było wielkie zaskoczenie, potem radość… i łzy wzruszenia. Dzięki pomocy Pana Krzysztofa i Caritas Archidiecezji Gdańskiej spełniło się marzenie Pana Maksymiliana. 83-letni mieszkaniec Centrum Pomocowego im. Jana Pawła II w Gdańsku otrzymał w ramach projektu „Odzyskane marzenia” nowy rower. Pan Maksymilian był bardzo zaskoczony, ale równie mocno zadowolony. Teraz będzie mógł dotrzeć tam, gdzie […]

16 lipca 2019 | 17:30

Święto Policji w Toruniu

– Policjanci potrzebują hartu ducha i niezwykłej odwagi, by wykonywać swoje zadania. Macie trudną pracę, pełną ryzyka, które niesie codzienność. Pamiętajcie o modlitwie i zaufaniu Bogu – powiedział do policjantów bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze sprawowanej w ramach toruńskich obchodów Święta Policji.

16 lipca 2019 | 16:45

Powstaje film o ks. Adamie Bonieckim

Od kilku miesięcy trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego Aleksandry Potoczek o ks. Adamie Bonieckim – wieloletnim redaktorze naczelnym „Tygodnika Powszechnego”.

16 lipca 2019 | 15:30

W niedzielę rusza 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej

Pod hasłem „Obecność” w niedzielę 21 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla rozpocznie się 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM). Jest to najstarsze ogólnopolskie spotkanie dla młodzieży o charakterze religijnym. Pierwsza edycja odbyła się w 1988 roku. „Nie będzie nudy” – obiecuje dyrektor FSM o. Marcin Drąg OFMConv.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.