Diecezje

12 lipca 2019 | 09:31

Ponad 120 dzieci z Ukrainy i Białorusi spędzi wakacje z Caritas na terenie diecezji sandomierskiej

Ponad 120 dzieci z Ukrainy i Białorusi spędzi wakacje w ośrodkach Caritas na terenie diecezji sandomierskiej. W pierwszym turnusie wzięły udział dzieci i młodzi z Żółkwi. Na kolejne turnusy przyjadą dzieci z Zaporoża oraz z Białorusi.

11 lipca 2019 | 22:10

Zaczęły się największe na świecie warsztaty liturgii tradycyjnej Ars Celebrandi

W czwartek 11 lipca w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu ruszyła szósta już edycja warsztatów liturgii tradycyjnej Ars Celebrandi. Te największe tego rodzaju warsztaty na świecie zakończą się 18 bm. Przez tydzień około dwustu osób z Polski i kilkunastu innych krajów (m.in. z byłego ZSRR, Niemiec, Szwecji, Austrii i innych krajów zachodnich) będzie uczyło się wszelkich umiejętności potrzebnych do odprawiania Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, jak również sprawowania innych sakramentów, podstaw Triduum Paschalnego i kalendarza liturgicznego oraz zasad organizowania ceremonii liturgicznych.

11 lipca 2019 | 22:10

Kongo: pomnik kard. Biayendy dotarł z Polski do Brazzaville

Pomnik kard. Émile’a Biayendy dotarł z Polski do stolicy Republiki Konga. Stanie on w Brazzaville na wzgórzu noszącym imię zamordowanego w 1977 r. arcybiskupa tego miasta – w miejscu jego męczeńskiej śmierci w czasie zamieszek plemiennych.

11 lipca 2019 | 22:09

Warszawa: modlitwa międzyreligijna w intencji ofiar rzezi wołyńskiej

Na stołecznym Skwerze Wołyńskim, pod pomnikiem upamiętniającym ofiary ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów, odbyła się centralna uroczystość 76. rocznicy „krwawej niedzieli na Kresach Wschodnich”. 11 lipca 1943 r. sotnie Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) i innych organizacji nacjonalistycznych dokonały skoordynowanego ataku na 99 miejscowości dokonując masowych zbrodni na polskich mieszkańcach Wołynia i Małopolski Wschodniej. W trakcie uroczystości odczytany został apel pamięci i odmówione zostały modlitwy międzyreligijne.

11 lipca 2019 | 22:09

Przemyśl: uroczystości upamiętniające 76. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu

Dziś przypada 76. rocznica tzw. krwawej niedzieli na Wołyniu, która rozpoczęła ataki ukraińskich nacjonalistów na Polaków. Ofiary upamiętniono również w Przemyślu. – Ta pamięć nie tyle powinna pobudzać nas do odwetu, ale proszenia o Boże miłosierdzie – powiedział KAI duszpasterz kresowian ks. Stanisław Czenczek.

11 lipca 2019 | 22:00

Kilka milionów Polaków na pielgrzymich szlakach

Fenomenowi polskiego ruchu pielgrzymkowego #PolskaPielgrzymuje poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, w której uczestniczył m.in. bp Artur Miziński, sekretarz KEP. „Około 7 mln Polaków rocznie odwiedza miejsca kultu, co procentowo daje także dobry rezultat, bo 32 procent Polaków deklaruje, że przynajmniej raz w ciągu swojego życia uczestniczyło w pielgrzymce, w różnej formie, do różnych miejsc” – powiedział bp Miziński.

11 lipca 2019 | 22:00

Egzorcyści z całego świata na Jasnej Górze o zagrożeniach duchowych

Siódme spotkanie Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Uwalniania i osób posługujących modlitwą uwalniania dobiega końca na Jasnej Górze. Takie konferencje odbywają się co dwa lata i gromadzą przedstawicieli różnych krajów, w tym roku także z Korei, Paragwaju i Stanów Zjednoczonych. Jest też emerytowany kard. Paul Josef Cordes z Watykanu. W ściśle zamkniętym pięciodniowym spotkaniu udział bierze prawie 400 osób.

11 lipca 2019 | 18:22

Msza św. w 76. rocznicę „krwawej niedzieli” na Wołyniu

Ks. ppłk Mirosław Biernacki, kapelan środowisk 27 Dywizji Piechoty AK, przewodniczył w katedrze polowej Mszy św. w intencji ofiar rzezi wołyńskiej. Dziś obchodzimy 76. rocznicę tzw. „krwawej niedzieli”, ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na polskich mieszkańcach Wołynia i Małopolski Wschodniej. Po Mszy św. pod tablicą upamiętniającą ofiary rzezi wołyńskiej złożone zostały kwiaty. Od 2016 r. dzień 11 lipca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.

11 lipca 2019 | 18:00

Seminarium 35+ przeniesiono z Krakowa do Łodzi

Po pięciu latach istnienia Ogólnopolskie Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń zwane Seminarium 35+ przenosi się z Krakowa do Łodzi. Jest to wspólna decyzja odpowiedzialnych za seminarium – Konferencji Episkopatu Polski oraz abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. Funkcję pełniącego obowiązki rektora objął ks. dr hab. Sławomir Szczyrba.

11 lipca 2019 | 16:20

Ks. Krzysztof Grzywocz zostanie upamiętniony na Wiktorówkach

Tablica upamiętniająca ks. Krzysztofa Grzywocza, wykładowcy uniwersyteckiego, kapłana diecezji opolskiej i alpinisty, który zaginął w sierpniu 2017 w szwajcarskich Alpach, zostanie poświęcona w poniedziałek 15 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.