Diecezje
Pielgrzymka rowerowa szlakiem Bitwy Warszawskiej
„Ze szlaku wracam odnowiony i napełniony duchową energią” – powiedział o pielgrzymce rowerowej diecezji bydgoskiej Adam Guzialek. W tym roku uczestnicy jadą trasą Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
Bp Dec: na wierze Książąt Apostołów wspiera się gmach żywego Kościoła
W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła bp Ignacy Dec w katedrze świdnickiej przewodniczył Mszy św. z udzieleniem posługi akolitatu 5 alumnom IV roku Wyższego Seminarium Duchownego Świdnicy. – Słowo Boże prezentuje nam dzisiaj wielkich Apostołów, których nazywamy Książętami Apostołów. Są to św. Piotr i św. Paweł. Na ich wierze wspiera się gmach żywego Kościoła. Dzisiaj na nich spoglądamy i odczytujemy ich przesłanie dla nas – mówił biskup świdnicki.
Siedemdziesiąt lat parafii Jasionna
Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego, oddanie do użytku świetlicy wiejskiej, czy monografia historyczna złożyły się na obchody 70-lecia parafii Jasionna, położonej w dekanacie jędrzejowskim.
Bp Kamiński: prawdziwa miłość nie ma nic wspólnego z logiką ekonomii
Prawdziwa miłość nie ma nic wspólnego z logiką ekonomii czy poprawnością polityczną. Ona jest bezinteresowna i do końca wierna – podkreślił bp Romuald Kamiński w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem biskup warszawsko-praski przewodniczył Mszy św. odpustowej w prowadzonej przez księży salezjanów stołecznej bazylice Najświętszego Serca Jezusowego, która od rok jest sanktuarium. Liturgia zainaugurowała obchody roku jubileuszowego. Parafia świętuje bowiem w tym roku 100-lecie swojego erygowania.
Wkrótce ruszy Ewangelizacja Nadmorska
14-28 lipca ewangelizatorzy poniosą Ewangelię na plaże i ulice nadmorskich miast. Można do nich dołączyć i przeżyć ubogie, lecz ubogacające rekolekcje.
Kuria warmińska wyjaśnia sprawę ks. Romana K.
W roku 2014 przypadek ks. Romana K. był już prowadzony przez prokuraturę rejonową w Olsztynie, która nie postawiła mu żadnych zarzutów – czytamy w przesłanym KAI komunikacie archidiecezji warmińskiej. Rzecznik Kurii, ks. Marcin Sawicki zapewnia jednocześnie, że archidiecezja jest gotowa do pomocy prokuraturze w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości.
Dom Miłosierdzia Bożego wybuduje pustelnię
Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia Bożego (DMB) zamierza wybudować największą pustelnię w Polsce. Dziś w Koszalinie podpisano akt notarialny, na mocy którego Stowarzyszenia nabyło 11 hektarów ziemi między Białym Borem a Miastkiem. W przyszłości w pustelni stanie 10 jednoosobowych, drewnianych domków, z których będą mogli skorzystać zarówno duchowni jak i świeccy.
Ruszył Festiwal Strefa Chwały
Muzycy, artyści, dziennikarze, działacze społeczni, liderzy wspólnot i animatorzy z Polski i z zagranicy uczestniczą w rekolekcjach Ludzi Nowej Kultury – Strefa Chwały Festiwal. Wydarzenie, które potrwa do 2 lipca, zgromadziło całe rodziny przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu. Uczestnicy razem się modlą, śpiewają i dyskutują. Są też warsztaty ArtStrefa, a w niedzielę dołączyć może każdy.
Posługują dla Polonii Zagranicznej, a w Polsce ich bastionem jest Pomorze Zachodnie
W Szczecinie chrystusowcy mają największą parafię spośród 22, które prowadzą w Polsce. W piątek szczecinianie świętowali odpust w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość to jeden z etapów 47. rocznicy powołania do istnienia archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Oświęcim: witraż św. Andrzeja Boboli zajaśniał znowu blaskiem
Witraż z oświęcimskiego kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, upamiętniający pobyt relikwii św. Andrzeja Boboli w Oświęcimiu w 1938 roku, po kilkumiesięcznej żmudnej konserwacji wrócił na swoje miejsce i zajaśniał pierwotnym blaskiem. We wrocławskiej pracowni konserwacji witrażu oczyszczono zniszczone szkła, sklejono je żywicą i uzupełniono braki. Dodatkowo wykonano oszklenia ochronne wokół okna z witrażem.


