Diecezje
Radom: Złoty Krzyż Zasługi dla ks. infułata Pindery
Złoty Krzyż Zasługi pierwszego stopnia otrzymał ksiądz infułat Stanisław Pindera – twórca parafii i budowniczy kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Uroczystość odbyła się w trakcie mszy świętej odpustowej, której przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. Prezydenckie odznaczenie wręczyła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.
Radom: powstanie domowe hospicjum dla dzieci
Domowe Hospicjum dla dzieci chce utworzyć Poradnia Rehabilitacyjna dla Dzieci w Radomiu, którą prowadzi Fundacja Montiana. – Są dzieci, które przebywają w domu. Jesteśmy gotowi do podjęcia tego zadania – powiedział ks. Christogonus Nnaemeka Uche ze Zgromadzenia Synów Niepokalanego Poczęcia.
Ruda Śląska – Jasna Góra: Pielgrzymka ubogich i bezdomnych
Od wtorku trwa pielgrzymka osób ubogich i bezdomnych na Jasną Górę. Wyruszyli z Rudy Śląskiej. Towarzyszą im osoby związane ze Stowarzyszeniem św. Filipa Nereusza.
Podpisano umowę na budowę kościoła w Guzowie
Fundacja im. Feliksa hr. Sobańskiego podpisała 26 czerwca umowę z Diecezją Łowicką na budowę kościoła w Guzowie. Projekt kościoła został wykonany przez Pracownię Architektoniczną „Szymborski i Szymborski”, znaną z przygotowania koncepcji budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Spotkanie księży wyjeżdżających po raz pierwszy do pracy z zagraniczną Polonią
1 lipca w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski rozpocznie się po raz kolejny kurs dla księży, którzy po raz pierwszy wyjeżdżają do pracy z Polakami żyjącymi w różnych krajach Europy. W tym roku zgłosiło się dziesięciu księży, w tym dwóch księży zakonnych, ze Zgromadzenia Księży Marianów i ze Zgromadzenia Krwi Chrystusa. Pozostali księża pochodzą z diecezji tarnowskiej, katowickiej, toruńskiej i kieleckiej. W tym roku najwięcej księży – bo aż czterech – wyjedzie do pracy do Niemiec.
Diecezja kielecka: zabytkowe świątynie miejscem Festiwalu im. Krystyny Jamroz
Gromadzący melomanów z Polski i Europy, XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, już od najbliższej soboty 29 czerwca będzie się odbywał w zabytkowych obiektach sakralnych, plenerach i przestrzeniach parkowych w Busku – Zdroju, oraz w okolicznych kościołach w obszarze Ponidzia.
Muzeum Auschwitz: otwarcie wystawy „Przez pryzmat wiary”
1 lipca o godzinie 17.00 przed głównym wejściem do Muzeum Auschwitz zostanie otwarta wystawa „Through the Lens of Faith – Przez pryzmat wiary” przygotowana przez Amud Aish Memorial Museum z Nowego Jorku. Składa się na nią 21 fotograficznych portretów ocalałych z Auschwitz: Żydów, Polaków oraz Romów. Autorką zdjęć jest Caryl Englander. Fotografiom towarzyszą fragmenty relacji byłych więźniów związane z tematyką wiary w tragicznym świecie niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.
Boromeuszki trzebnickie wybrały nowy zarząd zgromadzenia
Siostra Claret Król została wybrana przełożoną generalną Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy. Od 26 czerwca w domu generalnym boromeuszek trzebnickich trwa VII Kapituła Generalna.
Licheń: w muzeum można obejrzeć poruszającą pamiątkę poznańskiego czerwca’56
„Szara chłopięca koszulka, z płótna lnianego, zapinana na guziki w kolorze perłowym, na piersiach ma dwie kieszonki, z lewej wystaje banknot pięciozłotowy, trochę niżej widoczna dziura… druga dziura z tyłu na środku koszuli pod karczkiem…” – tak Anita Rossa opisuje jeden z najbardziej znanych i poruszających eksponatów licheńskiego Muzeum.
Ruszyły zapisy na międzynarodowe warsztaty gospel
Osoby z całej Polski oraz zagranicy zapisują się już na ruszające 6 września br. w Bielsku-Białej X Międzynarodowe Warsztaty Gospel. Uczestnicy będą spotykać się i ćwiczyć pod okiem międzynarodowych instruktorów. Prowadzącymi są w tym roku Adam Saczka, Gerald T. Smith i Lei Kjeldsen.


