Diecezje
Święto Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych
Mszą św. w katedrze polowej zainaugurowali obchody 15-lecia Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych żołnierze i pracownicy wojska. – Służcie sprawie pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego – zachęcał w homilii bp Józef Guzdek, który przewodniczył Eucharystii. Z okazji 15. rocznicy powstania Dowództwa Operacyjnego ordynariusz wojskowy uhonorował Dowódcę Operacyjnego gen. dyw. Tomasza Piotrowskiego medalem „W służbie Bogu i Ojczyźnie”. Bp Guzdek uhonorował medalem pośmiertnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego, który zostanie patronem formacji.
Węgierska Górka: księża, policjanci i samorządowcy zagrali w futsal charytatywnie
Księża diecezji bielsko-żywieckiej i opolskiej, drużyna samorządowców reprezentujących gminę Węgierska Górka, przedstawiciele starostowa powiatowego w Żywcu oraz żywieckiej policji, a także wolontariusze Fundacji „Per Corda” wzięli udział w pierwszej edycji Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej „O Puchar Księdza Biskupa Piotra Gregera”.
Bp Solarczyk do młodych: patrzcie jakie owoce wydaje wasze życie
Owoce są pewnym znakiem wiarygodności, pewnej wartości, którą człowiek, również człowiek duchowny, niesie przez swoje życie. Mamy chronić i pielęgnować te wszystkie ziarna, które nazywamy wiarą, naszą bliskością z Bogiem – powiedział bp Marek Solarczyk. Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej był gościem 26. Sercańskich Dni Młodych w Pliszczynie k./Lublina.
Bp Buzun przewodniczył Mszy św. dla wspólnot neokatechumenalnych
Neokatechumenat jest taką wspólnotą, w której człowiek dojrzewa do przyjęcia perły Słowa Bożego i miłości Bożej – mówił bp Łukasz Buzun do członków wspólnot neokatechumenalnych z diecezji kaliskiej. Wspólnoty spotkały się na Mszy św. w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.
Najstarsze w kraju Muzeum Diecezjalne chętnie odwiedzane
Pochodząca z XIII w. rzeźba głowy św. Jana Chrzciciela na misie to najstarszy eksponat znajdujący się w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie, najstarszym w całej Polsce. Przyjeżdżają do niego turyści z Polski i całego świata. W oprowadzaniu po Muzeum pomagają w wakacje także klerycy tarnowskiego seminarium.
Młodzi zamieszkają w namiotach przy sanktuarium bł. Karoliny
Miasteczko Modlitewne to wakacyjna propozycja dla młodzieży. Uczestnicy rozbiją namioty w Zabawie przy sanktuarium bł. Karoliny – dziewicy i męczennicy. Do udziału zaproszeni są młodzi z całej Polski. Miasteczko to jedna z największych modlitewnych inicjatyw Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, zainspirowana życiem i świadectwem życia bł. Karoliny.
Wierzchowiska: wolontariusze Caritas pomagają poszkodowanym
Wolontariusze Caritas Diecezji Sandomierskiej pomagają mieszkańcom Wierzchowisk w usuwaniu skutków ulewnego deszczu i nawałnicy. Ubiegłotygodniowa burza spowodowała gwałtowną powódź, która sprawiła, że ponad 300 posesji i domów zostało zalanych.
1 lipca rozpocznie się Wielki Odpust Tuchowski
Pielgrzymi z różnych zakątków kraju będą się modlić w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, gdzie 1 lipca rozpocznie się Wielki Odpust. Zaplanowano Msze św., koncerty, czuwanie dla młodzieży i liczne nabożeństwa. Każdego dnia będzie też spowiedź.
Obchody Radomskiego Czerwca’76 z udziałem premiera Morawieckiego
Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbyły się dzisiaj obchody z okazji 43. rocznicy protestu radomskich robotników w 1976 roku. Mszy świętej polowej przy pomniku Ludzi Skrzywdzonych i homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik.
Rzeszów: wyruszyła piesza pielgrzymka do Lwowa
Pod hasłem „Miłość żyje w rodzinie” wyruszyła dziś 11. Rzeszowska Pielgrzymka Piesza do Lwowa. Grupa liczącą 258 osób zamierza pokonać 184 kilometrową trasę i 30 czerwca stanąć przed obliczem Matki Bożej Łaskawej w katedrze lwowskiej.


