Diecezje

10 marca 2012 | 16:38

Istnieje problem właściwego przygotowania do małżeństwa

Dostrzegamy problem właściwego przygotowania do małżeństwa. Musimy podjąć ogromny wysiłek, aby rodziny zdolne były zadośćuczynić tym wszystkim oczekiwaniom, wobec których życie je stawia – powiedział bp Jan Tyrawa. W bydgoskim Zespole Szkół Katolickich Pomniku Jana Pawła II odbyła się konferencja dla duchowieństwa z udziałem przedstawicieli grup, ruchów i stowarzyszeń prorodzinnych.

10 marca 2012 | 15:17

Jubileusz Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji

Wspólnota Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w Pniewach koło Poznania obchodzi jubileusz 25-lecia nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu. Z tej okazji w niedzielę 11 marca abp Stanisław Gądecki przewodniczyć będzie uroczystej Eucharystii sprawowanej w przyklasztornym kościele pw. Ducha Świętego.

10 marca 2012 | 14:21

Dziękczynienie w 23. rocznicę ocalenia miasta

Kilkuset białostocczan wzięło udział 9 marca w modlitwie dziękczynnej w 23. rocznicę ocalenia miasta od możliwej tragedii po wykolejeniu pociągu przewożącego chlor. Przy Krzyżu upamiętniającym miejsce katastrofy zgromadzili się wierni i duchowni różnych wyznań, przedstawiciele władz, kombatanci, służby mundurowe, harcerze i uczniowie szkół wraz z pocztami sztandarowymi. Sprzed pomnika uczestnicy uroczystości przeszli, odprawiając Drogę Krzyżową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie Mszy św. przewodniczył abp Edward Ozorowski.

10 marca 2012 | 14:19

Kościelna fundacja prowadzi kampanię nt. profilaktyki nowotworowej

Troska o zdrowie swoje i swoich najbliższych to obowiązek każdego człowieka – mówi ks. Rafał Pastwa, prezes Fundacji „Za Bramą”. W piątek 9 marca blisko 100 kobiet uczestniczyło w konferencji z jego udziałem na temat profilaktyki nowotworowej. Fundacja z siedzibą w Kraśniku prowadzi kampanię na rzecz profilaktyki nowotworowej u kobiet i mężczyzn. Tematyka akcji skupia się przede wszystkim na profilaktyce raka szyjki macicy i raka piersi.

10 marca 2012 | 14:07

Parafia on-line

W tarnobrzeskim oddziale Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli odbywają się w marcu szkolenia zatytułowane „Parafia on-line”, adresowane do księży, katechetów, osób zakonnych i świeckich pragnących poszerzyć swoje wiadomości z zakresu informatyki oraz komunikacji internetowej.

09 marca 2012 | 21:33

Bielsko-żywiecka Caritas zachęca do honorowego krwiodawstwa

Kolejną, trzecią w tym roku, akcję zbiórki krwi i zapisów do banku dawców szpiku kostnego w ramach kampanii społecznej „Podaruj Kroplę Miłości”, przeprowadzi 18 marca w Kętach Caritas diecezji bielsko-żywieckiej. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie do honorowego krwiodawstwa w Polsce.

09 marca 2012 | 21:33

Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych przestrzega przed zmianą definicji płci

Bioetyka psychiatryczna w aspekcie homoseksualizmu oraz analiza kontekstu prawno-moralnego społecznej definicji płci zawartej w Konwencji Rady Europy w Stambule w 2011 roku były głównymi tematami piątkowego posiedzenia Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych KEP. W trakcie obrad, które odbyły się pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera omawiano także efekty procedury in vitro.

09 marca 2012 | 21:32

Maturzyści z archidiecezji wrocławskiej na Jasnej Górze

Niemal 2 tys. uczniów przybyło w piątek 9 marca na Jasną Górę w pielgrzymce maturzystów archidiecezji wrocławskiej. Hasłem tegorocznego spotkania były najważniejsze dla człowieka wierzącego wartości wpisane w temat roku duszpasterskiego: Dom – Rodzina – Kościół. W programie pielgrzymki znalazła się okolicznościowa konferencja, modlitwa zawierzenia przed Obrazem Matki Najświętszej, czas na spowiedź i uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Siemieniewskiego.

09 marca 2012 | 21:16

Bydgoszcz: lektorzy zastanawiają się nad bogactwem Słowa Bożego

Szkoła Słowa Bożego, adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, Droga Krzyżowa, milczenie oraz odwiedziny Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej wpisują się w program wielkopostnego czuwania dla lektorów diecezji bydgoskiej.

09 marca 2012 | 20:03

Radom: bierzmowani będą wspierać misje

Ofiary zbierane podczas udzielania sakramentu bierzmowania będą w całości przekazywane na dzieło misyjne diecezji radomskiej. Zarządzenie w tej sprawie wydał bp Henryk Tomasik. Z diecezji radomskiej na misjach i na Wschodzie pracuje prawie 20 księży i świeckich.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.