Diecezje
Katowice: zakończenie Roku Rodziny św. Jana Bożego
„W imię najbardziej nawet podstawowej ludzkiej solidarności, człowiek nie powinien przechodzić obojętnie wobec ludzkich dramatów, wobec cierpienia drugiej osoby” – powiedział abp Wiktor Skworc 8 marca w Szpitalu Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach. Metropolita katowicki odprawił tam Mszę św. na zakończenie Roku Rodziny św. Jana Bożego. Tego dnia bonifratrzy obchodzą swoją uroczystość odpustową. Obecny był o. Eugeniusz Kret OH, prowincjał polskiej prowincji bonifratrów.
Caritas Diecezji Sandomierskiej organizuje wszechstronną wielkanocną pomoc dla ubogich rodzin
„Wielkanocna zbiórka żywności” oraz uczestnictwo Caritas Diecezji Sandomierskiej w Europejskim Programie Pomocy Żywnościowej (PEAD), polegającym na przekazywaniu gotowych artykułów spożywczych nieodpłatnie osobom najuboższym – to najważniejsze tematy konferencji prasowej zorganizowanej dzisiaj w Ośrodku „Radość życia” w Sandomierzu
Płock: wielkopostne „dwudziestki” w parafii Świętego Krzyża
„Wielkopostne «dwudziestki» o rzeczach ostatecznych człowieka” – pod takim hasłem w parafii Świętego Krzyża w Płocku zaplanowano spotkania przygotowujące do odpowiedniego przeżycia okresu Wielkiego Postu. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni mieszkańcy miasta.
Protest w sprawie występu „Nergala”
Odwołania koncertu Adama Darskiego „Nergala” w bielskim klubie RudeBoy Club domaga się od władz Bielska-Białej i właściciela lokalu przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, Ryszard Nowak. Występ deathmetalowego zespołu Behemoth i jej kontrowersyjnego lidera zaplanowano na piątek, 9 marca. Nowak obawia się, że na koncercie może dojść do publicznej profanacji Biblii, tak jak zdarzało się podczas innych występów artysty, afiszującego się satanistycznymi poglądami.
Spektakl poświęcony Żołnierzom Wyklętym
„Do winy się nie poczuwam…” to tytuł spektaklu poświęconego Żołnierzom Wyklętym przygotowany przez Miejski Teatr Źródło z Radomska. Spektakl będzie wystawiony w Auli Akademii Polonijnej w Częstochowie, 10 marca o godz. 17.
Bielsko-Biała czeka na odwiedziny „indiańskiej Madonny”
Obraz „indiańskiej Madonny” w stanie błogosławionym depczącej głowę węża jest dla nas wezwaniem do pokojowej ewangelizacji oraz szacunku do życia – zauważa kapelan bielskich Rycerzy Kolumba, ks. Andrzej Wołpiuk. Od 10 marca w diecezji bielsko-żywieckiej rozpocznie się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej z Guadalupe organizowana przez Radę Rycerzy Kolumba w Bielsku-Białej.
Konferencja o kobiecych drogach działania
Konferencja „Kobiece Drogi – zmienić sposób myślenia i działania” odbędzie się 10 marca w Gdańsku Oliwie. Organizatorem spotkania jest Status Feminae.
Jasna Góra: Dzień Kobiet u najpiękniejszej z niewiast
Na Jasnej Górze Dzień Kobiet obchodzony jest przede wszystkim na modlitwie w intencji niewiast. Okolicznościowe uroczystości odbywają się pod hasłem: „Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast”. O godz. 18.30 Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć będzie bp Jan Wątroba z Częstochowy, po czym odbędzie się spotkanie z wyjątkową kobietą Zofią Rozanow, która ponad 60 lat swego życia poświęciła na badanie „tajemnic” Jasnej Góry.
Sikórz: finał diecezjalnego konkursu biblijnego o Ewangelii św. Marka
48 uczniów szkół podstawowych z terenu diecezji płockiej wzięło udział w finale diecezjalnego konkursu biblijnego pt. „Ewangelista Marek i jego Ewangelia”, który odbył się 7 marca na terenie Szkół Katolickich w Sikorzu. Organizatorem konkursu był wydział katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku.
Szczyrk: ministranci rywalizowali ze sobą na stoku Skrzycznego
90 ministrantów walczyło 7 marca na stoku Skrzycznego w Szczyrku o Puchar św. Jakuba Apostoła podczas IX Zimowej Olimpiady Ministrantów Diecezji Bielsko-Żywieckiej w slalomie gigancie.


