Bielsko-żywiecka

23 listopada 2015 | 09:46

Jawiszowice-os. Brzeszcze: „Polonezem” Wojciecha Kilara uczczono Chrystusa Króla

Prawie 400 osób uczestniczyło w niedzielę w wykładzie i koncercie dr. hab. Wacława Golonki w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach-Osiedle Brzeszcze koło Oświęcimia. Dzięki kamerze, projektorowi i ekranowi w czasie rzeczywistym można było śledzić każdy ruch organisty i wykładowcy akademickiego, który wygłosił wykład zza organów, a także z ich wnętrza.

23 listopada 2015 | 09:43

Kozy: jubileusz bielskich przewodników turystycznych

Beskidzkie Koło Przewodników Turystycznych im. Stefana Czerneleckiego w Bielsku-Białej ma już 60 lat. Z tej okazji 22 listopada br. w Pałacu Czeczów w Kozach odbyły się uroczystości rocznicowe. Poprzedziła je Msza św. w bielskim kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w intencji żyjących i zmarłych przewodników.

22 listopada 2015 | 20:07

Bielsko-Biała: Akcja Katolicka wręczyła medale „Za Uświęcanie Świata”

Działaczka charytatywna, poetka ludowa i gawędziarka, oraz były prezydent Bielska-Białej – znaleźli się wśród tegorocznych laureatów nagród „Pro Consecratione Mundi”, przyznawanych przez Akcję Katolicką diecezji bielsko-żywieckiej. Medale są wyróżnieniem dla ludzi, którzy poprzez pracę zawodową i służbę publiczną mają odwagę dawać świadectwo wiary chrześcijańskiej i radykalizmu ewangelicznego. Nagrody wręczono dziś w Bielsku-Białej.

20 listopada 2015 | 09:37

Jawiszowice: parafianie wejdą do wnętrza kościelnych organów i usłyszą, co w nich piszczy

Parafianie z Jawiszowic – Osiedle Brzeszcze jako nieliczni w Polsce wejdą 22 listopada do wnętrza organów w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej. Dzięki kamerze, projektorowi i ekranowi w czasie rzeczywistym będą mogli śledzić każdy ruch dr. hab. Wacława Golonki, organisty i wykładowcy akademickiego, wygłaszającego wykład z wnętrza potężnego instrumentu.

18 listopada 2015 | 16:54

Czechowice-Dziedzice: bieg na Jasną Górę w intencji chorych mam

Około 130 km na Jasną Górę przebiegli w 27 godzin dwaj biegacze z Czechowic-Dziedzic. Pokonując trasę w deszczu i zimnie, robiąc postoje co 10 lub 5 kilometrów i walcząc ze słabościami, odbyli pielgrzymkę w intencji bliskich, ciężko chorych osób.

16 listopada 2015 | 15:05

Bielsko-Biała: „M jak szaleństwo” – filmowy projekt o zwyczajnej świętości

Sześć etiud filmowych i krótkich dokumentów inspirowanych historiami trojga polskich świętych i błogosławionych zrealizowali w ramach projektu „M jak szaleństwo” młodzi aktorzy-amatorzy związani z bielską Fundacją „Luce” oraz filmowcy z audiowizualnej grupy IRIS Media z Bielska-Białej. Główną ideą filmów, których premiery odbyły się w Bielsku-Białej i Żywcu, było pokazanie świętych w przystępny sposób – tak, by ich wybory i problemy mogli zrozumieć współcześnie żyjący młodzi ludzie.

16 listopada 2015 | 10:19

110-lecie istnienia Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu

110-lecie działalności obchodzi Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu. Oddział ma pod swoją opieką 580 kilometrów szlaków górskich, 80 kilometrów szlaków narciarskich i jest drugim najstarszym oddziałem powstałym na ziemiach obecnie istniejących w granicach Polski. Uczestnicy jubileuszowych uroczystości uczcili minutą ciszy oraz modlitwą ofiary zamachu terrorystycznego w Paryżu.

15 listopada 2015 | 17:57

Wadowice: poświęcono odnowiony ołtarz z czasów św. Rafała Kalinowskiego

W 108. rocznicę śmierci św. Rafała Kalinowskiego, budowniczego kościoła i klasztoru karmelitów bosych „Na Górce” w Wadowicach poświęcono 15 listopada odnowiony ołtarz z końca XIX wieku. Ołtarz z wadowickiego sanktuarium św. Józefa wygląda obecnie tak, jak przed stuleciem widział go budowniczy klasztoru i inicjator odnowy życia karmelitańskiego na ziemiach polskich.

15 listopada 2015 | 16:58

Kęty: parafialni krwiodawcy oddali w tym roku około 200 litrów krwi

Około 200 litrów krwi zebrano podczas siedmiu tegorocznych akcji klubu Honorowych Krwiodawców działającego przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach na Podbeskidziu. Drogocenny dar złożyło w 2015 roku w sumie około 400 osób. Jedną z akcji zorganizowano podczas pielgrzymki krwiodawców do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

15 listopada 2015 | 15:42

Bp Rakoczy: św. Jan Paweł II budował swe życie na woli Chrystusa

„Podstawą naszego udanego życia ma być wiara w Chrystusa i życie oparte na Jego słowie”– podkreślił bp senior Tadeusz Rakoczy podczas niedzielnej Mszy świętej odpustowej w kościele św. Marcina w Pisarzowicach na Podbeskidziu.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.