Diecezje
Po raz pierwszy ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli
W uroczystość Trzech Króli 6 stycznia po raz pierwszy ulicami Bielska-Białej przejdzie Orszak Trzech Króli. Stolica Podbeskidzia dołączy w ten sposób do innych polskich miast, w których w uroczystość Objawienia Pańskiego przejdą kolorowe korowody. W tym roku taki publiczny hołd nowo narodzonemu Dzieciątku Jezus złożą mieszkańcy 20 miast.
Sylwester Ludzi Gór na Jaworzynie Krynickiej
Miłośnicy gór mogą spędzić sylwestrową noc na Jaworzynie Krynickiej (1114 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim. Nowy Rok zostanie przywitany po Mszy św., odprawionej obok schroniska. Będzie ognisko, fajerwerki i wspólne śpiewanie kolęd. Rok temu na Jaworzynie spotkało się ponad tysiąc osób z całej Polski i z zagranicy.
Norbertanki w Nowy Rok modlą się za Kościół i ludzi w potrzebie
Norbertanki klauzurowe mieszkające w klasztorze, założonym w XIII w. w Imbramowicach – jednej z najstarszych wspólnot norbertańskich w Polsce – pożegnają stary rok nabożeństwem, a nowy powitają adoracją o północy i modlitwą za Kościół, ojczyznę i ludzi w potrzebie.
Bp Nitkiewicz komentuje trudne sprawy i najważniejsze wydarzenia w diecezji
Do bolesnych problemów mijającego roku w diecezji sandomierskiej należy sprawa krzyża w Stalowej Woli, który chcą usunąć władze – uważa bp Krzysztof Nitkiewicz. W przekazanym KAI podsumowaniu mijającego roku wśród wydarzeń hierarcha wymienia m.in.: obchody Roku Kardynała Adama Kozłowieckiego, utworzenie 20 Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie, liczny udział młodzieży w Diecezjalnych Dniach Młodych w Tarnobrzegu.
Łódź: parafia zaprasza na sylwestrowy rajd Tour de Kalonka
Ta zabawa sylwestrowa nie wymaga karnawałowej kreacji i butów na wysokim obcasie. Przeciwnie – niezbędny jest strój traperski i przyzwoita kondycja. Parafia św. Ojca Pio organizuje 31 grudnia zimową edycję Tour de Kalonka.
Po nocnej modlitwie młodzi łodzianie ruszyli do Berlina na spotkanie Taizé
Prawie 200 osób pojechało z Łodzi do Berlina na na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Taizé. Tuż przed wyruszeniem w podróż młodzi ludzie wzięli udział we Mszy świętej w katedrze. Liturgię odprawił o północy bp Ireneusz Pękalski.
Młodzież z diecezji płockiej na Taize w Berlinie
Grupa młodzieży z diecezji płockiej jest już Berlinie, gdzie weźmie udział w ekumenicznym 34. Europejskim Spotkaniu Młodych. Organizatorem wyjazdu jest Diecezjalne Duszpasterstwo Młodych „Studnia” w Płocku.
Bp Tomasik zachęca do duchowego przygotowania się na Światowe Dni Młodzieży w 2013 r.
Do duchowego przygotowania się na Światowe Dni Młodzieży zachęca młodych Polaków biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży. Rozpoczęły się już przygotowania do tego spotkania, które odbędzie się w Rio de Janeiro w 2013 r. Wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa ŚDM.
Jak bernardynki kontemplacyjne witają Nowy Rok?
W klasztorze we wsi Święta Katarzyna w Górach Świętokrzyskich 28 sióstr bernardynek klauzurowych 31 grudnia spędzi na modlitwie kontemplacyjnej w kaplicy klauzurowej, natomiast Nowy Rok powita w kościele podczas Mszy św. dla wiernych.
Poznań: młodzież wyjechała do Berlina na spotkanie Taizé
Ponad 500 młodych osób wyjechało z Poznania do Berlina na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Taizé. – Życzę wszystkim umocnienia duchowego i umocnienia dążenia do jedności – mówił żegnając młodzież abp Stanisław Gądecki.


