Diecezje
Czwarte dziecko w oknie życia w Ełku – dziś modlitwa i marsz milczenia
W święto Młodzianków Męczenników w katedrze w Ełku wierni modlić się będą w intencji obrony życia, przez miasto przejdzie też marsz milczenia. W okresie Bożego Narodzenia w oknie życia pozostawiono już 4. w tym mieście, a 5. w całej diecezji dziecko.
Sylwester w archidiecezji przemyskiej
Bogatą ofertę bezalkoholowych balów sylwestrowych przygotowały ruchy i stowarzyszenia działające w archidiecezji przemyskiej. Taką formę zabawy popiera abp Józef Michalik. „Trzeba pokazać, że można się radować we właściwy, godny sposób bez nadużyć” – mówi metropolita przemyski.
VI Bieg Podhalański im. Jana Pawła II
Już po raz szósty na nowotarskim lotnisku odbędzie się 11 lutego 2012 r. VI Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. W tym miejscu z góralami w 1979 r. spotkał się w czasie pierwszej wizyty do ojczyzny papież Polak.
200 osób dziennie jest dożywianych w Stowarzyszeniu Brata Alberta
Około 200 osób dziennie korzysta z akcji „Kromka Chleba”, którą prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Pomocy im. św. Brata Alberta w Płocku. Na bezpłatne dożywianie mogą liczyć głównie mieszkańcy Starego Miasta, gdzie wiele rodzin żyje w biedzie i trudnych warunkach materialnych.
Kolędnicy Misyjni przygotowują się do spotkania w Płocku
W uroczystość Trzech Króli 6 stycznia w Płocku spotkają się Kolędnicy Misyjni z parafii w diecezji płockiej. W tym roku podczas akcji kolędniczej zbierają pieniądze na pomoc dzieciom w Sudanie. W programie ich płockiego spotkania znajdzie się Eucharystia w katedrze, której przewodniczyć będzie bp Piotr Libera oraz udział w Orszaku Trzech Króli.
Prawie 650 studentów dotkniętych powodzią skorzystało z pomocy
Prawie 650 studentów dziennych i zaocznych. Każdy student otrzymywał w roku akademickim 2010/2011 kwotę 350 zł miesięcznie. Ta akcja jest kontynuowana w obecnym roku akademickim. Odbudowane zostało także schronisko dla bezdomnych mężczyzn, które ucierpiało poważnie podczas powodzi, a obecnie jest gotowe na przyjęcie 45 osób.
Oryginalny relikwiarz z kroplą krwi bł. Jana Pawła II
Srebrny relikwiarz w kształcie otwartego kapłańskiego brewiarza z relikwiami krwi bł. Jana Pawła II ma sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Oryginalny relikwiarz przygotowany z wotów kalwaryjskich pielgrzymów wdzięcznych za otrzymane od Boga łaski umieszczono na klęczniku, na którym klęczał papież Polak, modląc się w Cudownej Kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej prawie 10 lat temu. Wtedy właśnie Ojciec Święty odprawił wówczas swoją ostatnią Mszę św. na ojczystej ziemi.
Bp Stepnowski przestrzega przed symulacją Eucharystii
Z apelem o większą troskę i odpowiedzialność za materię Eucharystii zwrócił się do księży nowy biskup łomżyński Janusz Stepnowski.
Patriotyzm był źródłem wybuchu powstania wielkopolskiego
Patriotyzm był źródłem wybuchu powstania wielkopolskiego, jednego z nielicznych zakończonych pełnym sukcesem – zauważył bp Marek Jędraszewski podczas obchodów 93. rocznicy wybuchu powstania. Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej przewodniczył 27 grudnia uroczystej Mszy św. celebrowanej w bazylice kolegiackiej z udziałem wojska, parlamentarzystów, władz samorządowych i państwowych.
Pobłogosławione wino rozdzielano dziś wśród pielgrzymów
Dziś w liturgiczne wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Jasnej Górze, zgodnie z tradycją, pobłogosławione zostało wino mszalne. Przez cały dzień rozdawane jest teraz pielgrzymom w zakrystii.


