Diecezje
Sylwester Ludzi Gór na Jaworzynie Krynickiej
Ludzie, którzy kochają góry, mogą spędzić sylwestrową noc na Jaworzynie Krynickiej (1114 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim. Nowy Rok zostanie przywitany po Mszy św., odprawionej obok schroniska. Będzie ognisko, fajerwerki i wspólne śpiewanie kolęd. Rok temu na Jaworzynie spotkało się ponad tysiąc osób z całej Polski i z zagranicy.
400-lecie kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, biskup ełcki Jerzy Mazur przewodniczył uroczystościom dziękczynnym w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, z okazji 400-lecia tej świątyni.
Młodzież będzie pytać o chrześcijańskie wątki we „Władcy Pierścieni” Tolkiena
Czy Frodo był chrześcijaninem? Które przykazanie złamał Saruman? Co symbolizują pierścienie? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy cyklu spotkań "Władca Pierścieni w Fatimie". Oazowicze z parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi postanowili dokładnie przyjrzeć się filmowym adaptacjom trylogii Tolkiena.
Modlitwa w 93. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego
Pod przewodnictwem biskupa Jana Tyrawy w bydgoskim kościele garnizonowym Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju modlono się w intencji uczestników Powstania Wielkopolskiego. Dokładnie 27 grudnia minęła 93. rocznica tego zwycięskiego zrywu niepodległościowego.
350 paczek świątecznych dla dzieci od studentów
Podczas tegorocznej akcji świątecznej „Przyłącz się do paczki” studentom z Duszpasterstwa Akademickiego „Emaus” udało się przygotować 350 paczek świątecznych, które trafiły do uczniów Szkoły Podstawowej nr 35 w Częstochowie. – Dla wielu z nich był to jedyny prezent, jaki otrzymali podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia – mówi KAI Agata Pańczyk.
Górskie Pasterki na rozpoczęcie Nowego Roku
Pośród ośnieżonych tatrzańskich smreków i blasku watry wielu turystów i górali przywita Nowy Rok na uroczystych Pasterkach, odprawianych przy górskich kapliczkach, schroniskach i w świątyniach całego regionu. Jednym z takich miejsc będzie Sanktuarium Królowej Tatr na Wiktorówkach, nieopodal Polany Rusinowej w Tatrach.
Na modlitwie i zabawie spędzą Sylwestra grupy i stowarzyszenia religijne
Na modlitwie i zabawie spędzą Sylwestra radomskie grupy i stowarzyszenia religijne. Ruch Światło-Życie organizuje „Noworoczną Oazę Modlitwy” połączoną z balem, zaś wspólnota charyzmatyczna św. Dobrego Łotra zaprasza na „Sylwestrowy Wieczór Chwały”.
Podhale: rekolekcje „Na narty z Jezusem”
Na tych rekolekcjach można nauczyć się jeździć na nartach,i poćwiczyć kroki taneczne i pomarzyć o uczestnictwie w programie „Taniec z gwiazdami”. Sercanin, ks. Kazimierz Dadej od kilku lat organizuje w Gliczarowie Górnym na Podhalu spotkania młodych zatytułowane „Na narty z Jezusem”.
Akwarium z rybami przy betlejemskiej szopce
W szopce przy maryjnym sanktuarium Wspomożycielki i Pani Beskidów na Górce w Szczyrku pojawiło się akwarium z rybami. Nowy element betlejemskiej szopki budzi powszechne zainteresowanie wśród pielgrzymów i turystów wypoczywających w górskim kurorcie.
Kobiety ewangelizują w internecie
Udzielanie porad, ale przede wszystkim tworzenie środowiska życia, które w sferze duchowej jak i tej przyziemnej będzie się kierowało zasadami chrześcijańskimi – takie cele przyświecają inicjatorkom nowego działu „Świat Kobiet”, który powstał na portalu Wydziału ds. Ewangelizacji kurii bielsko-żywieckiej.


