Diecezje

08 września 2019 | 21:53

Bp Janiak: mówimy nie aborcji i eutanazji

– Jesteśmy za każdym życiem, tym życiem pod sercem matki i tym gasnącym. Mówimy nie aborcji i eutanazji – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. z okazji odpustu Narodzenia NMP i 10. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Kotłowskiej.

08 września 2019 | 20:00

Prezydent RP na Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej

Błogosławieństwo Boga spoczywa na kobiecie i mężczyźnie jednoczących się, by mieć potomstwo i budować swój naród. Współczesna kultura kwestionuje jednak te prawdy w sposób nierzadko brutalny, agresywny i świętokradczy – mówił abp Marek Jędraszewski w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbyła się tam 27. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

08 września 2019 | 19:49

Bp Pindel: niewdzięczność wobec Boga degraduje człowieka

O tym, jak bardzo ważna jest wdzięczność w życiu człowieka – jak bardzo go zmienia i jak jej brak zniekształca oraz degraduje relacje międzyludzkie – przekonywał bp Roman Pindel podczas dożynek diecezjalno-powiatowo-gminnych, które odbyły się 8 września w Chybiu na Śląsku Cieszyńskim. Biskup bielsko-żywiecki przewodniczył Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Gołyskiej.

08 września 2019 | 19:48

Bp Piotrowski: nam nie są potrzebne marsze, obelgi i kpiny

Trwa Wielki Odpust Wiślicki, odbywany od wieków w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czczonej w wiślickim sanktuarium w wizerunku MB Łokietkowej zwanej Uśmiechniętą. Uroczystej Sumie w wiślickiej bazylice przewodniczył bp Jan Piotrowski, który także wygłosił homilię. – Nie są nam potrzebne marsze, obelgi i poniżanie innych, ale autentyczne świadectwo wiary i życie łaską sakramentów – mówił.

08 września 2019 | 19:45

Abp Depo zachęca do modlitwy za Ojczyznę i wspiera inicjatywę „Polska pod krzyżem”

Do modlitwy w intencji Ojczyzny w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, które obchodzone jest Kościele 14 września, zachęcił wiernych archidiecezji częstochowskiej abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Słowo arcybiskupa zatytułowane: „Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska będzie Polską, a Polak Polakiem” zostało odczytane we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji częstochowskiej, w niedzielę 8 września br.

08 września 2019 | 19:44

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kalisza

Ponad 2 tys. osób przeszło dziś ulicami Kalisza w Marszu dla Życia i Rodziny. Manifestacja w obronie życia rozpoczęła się Mszą św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a zakończyła obok Narodowego Sanktuarium św. Józefa przy figurze św. Jana Pawła II zawierzeniem mu polskich rodzin. W marszu szedł biskup kaliski Edward Janiak.

08 września 2019 | 19:18

Abp Kupny: człowiek może swoją postawą zamknąć innych na słowo Boże

Łagodność zamiast złośliwości, przemocy i hejtu, łaskawość czyli otwartość na człowieka potrzebującego, zamiast chciwości i myślenia jedynie o sobie, a przy tym radość z faktu, że właśnie w taki sposób żyję – takim stylem życia jesteśmy w stanie prowokować innych do pytania o Boga – mówił abp Kupny we wrocławskim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, patronki małżeństw i rodzin. Metropolita przewodniczył uroczystościom 25-lecia koronacji maryjnego wizerunku.

08 września 2019 | 19:18

Olszewka: pielgrzymka i modlitwa dla oczekujących i pragnących potomstwa

W Olszewce k. Nakła nad Notecią modliły się rodziny oraz małżeństwa oczekujące potomstwa i o nie proszące. Spotkanie zorganizowano w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej, które jest zarazem patronalnym dniem dla miejscowego kościoła. „Potrzeba nam dziś pogłębienia naszej wiary, umocnienia nadziei i odkrywania miłości, która ma być prawdziwym, szczerym darem samego siebie dla osób, które kocham” – powiedział duszpasterz rodzin ks. Arkadiusz Muzolf.

08 września 2019 | 19:18

Bp Kasyna w Piasecznie: nie wychowujmy dzieci na pyszałków i samolubów

Podczas dorocznych uroczystości odpustowych w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie 8 września biskup pelpliński Ryszard Kasyna ostrzegał przed wychowywaniem młodego pokolenia na „pyszałków i samolubów”.

08 września 2019 | 19:04

Rajgród: rolnicy dziekowali Bogu za plony

W niedzielę 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny diecezja ełcka dziękowała Bogu za tegoroczne plony. Gospodarzami Diecezjalnych Dożynek była parafia pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie wraz z Urzędem Miasta oraz Ełcką Kurią Biskupią.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.