Diecezje

30 sierpnia 2019 | 04:00

W pobliżu Wadowic spłonęła kaplica. Możliwe podpalenie

Policjanci poszukują świadków oraz osób, które mogłyby coś wiedzieć na temat pożaru kaplicy na Wzgórzu Miłosierdzia Bożego w Zagórniku w Beskidzie Małym – w okolicach Andrychowa i Wadowic. Obiekt sakralny wraz z wyposażeniem spłonął niemal doszczętnie 28 sierpnia br. Jedną z przyczyn powstania ognia może być celowe podpalenie.

29 sierpnia 2019 | 19:54

Abp Ryś modlił się w 75. rocznicę likwidacji łódzkiego Getta

– Wszyscy jesteśmy winni pamięć ofiarom zagłady, bo jeśli wtedy nie starczyło ludziom sił, by ich obronić, to dziś trzeba obronić pamięć o nich – mówił abp Grzegorz Ryś podczas uroczystości upamiętniających 75. rocznicę likwidacji Litzmannstadt Getto, które odbyły się na łódzkim Cmentarzu Żydowskim i na Stacji Radegast.

29 sierpnia 2019 | 19:54

Płock: parafie zachęcają do tworzenia rodzin zastępczych

Pięć tysięcy ulotek, zachęcających do tworzenia rodzin zastępczych, zostało rozprowadzonych w parafiach dwóch dekanatów płockich i częściowo dekanatu gąbińskiego. Był to efekt współpracy wydziału ds. rodzin Kurii Diecezjalnej z Ośrodkiem Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Płocku. – To zachęta dla rodzin, aby tworzyły rodziny zastępcze, których bardzo brakuje – mówi ks. dr Wojciech Kućko, dyrektor wydziału ds. rodzin.

29 sierpnia 2019 | 19:50

Bp Tomasik do katechetów: świadek jest najlepszym nauczycielem

Świadek jest najlepszym nauczycielem – powiedział bp Henryk Tomasik podczas Mszy św. sprawowanej w czasie ogólnodiecezjalnego zjazdu katechetów świeckich i sióstr zakonnych, które odbyło się 29 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

29 sierpnia 2019 | 19:50

408. Piesza Pielgrzymka Żywiecka już na Jasnej Górze

Dopełniając tradycji rozpoczętej przez przodków, po raz 408. dotarła na Jasną Górę piesza pielgrzymka z Żywca, wśród pątników były także osoby niepełnosprawne. Kontynuując siedmioletni program o sakramentach, w tym roku pytali „Spotkałeś?”, czyli starali się spotkać Boga tam, gdzie czasem Go trudno ujrzeć – w konfesjonale. Uczyli się, czym jest sakrament pokuty i pojednania. Każdy pielgrzym otrzymał książeczkę o warunkach dobrej spowiedzi i o tym, jak ją właściwie przeżyć.

29 sierpnia 2019 | 19:48

Ostrowiec Świętokrzyski: blisko 500 dzieci diecezji otrzymało wyprawkę do szkoły

Blisko 500 dzieci z całej diecezji sandomierskiej otrzymało wyprawkę do szkoły w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Uroczyste przekazanie plecaków odbyło się 29 sierpnia w parafii św. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim.

29 sierpnia 2019 | 19:48

Ratowo: warsztaty o roli pszczół w Ostoi św. Antoniego (zapowiedź)

W Ostoi św. Antoniego, działającej przy Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Ratowie w diecezji płockiej 1 września odbędą się warsztaty poświęcone roli pszczół. Będzie to swego rodzaju odpowiedź na encyklikę „Laudato si” papieża Franciszka, zachęcającego do troski o środowisko naturalne.

29 sierpnia 2019 | 19:48

Bp Balcerek: kapłani powinni służyć wiernym

Nie my, księża, jesteśmy najważniejsi, najważniejszy jest Chrystus. Ważniejsi od nas są też ci, do których jesteśmy posłani, by im służyć. Takie stawianie sprawy nie umniejsza naszego kapłaństwa, ukazuje jego głębię – mówił w sanktuarium maryjnym w Górce Duchownej bp Grzegorz Balcerek.

29 sierpnia 2019 | 19:48

Warszawa: 1 września kard. Nycz odprawi Mszę św. w intencji pokoju na świecie

Kard. Kazimierz Nycz w niedzielę 1 września o godz. 9.30 w archikatedrze warszawskiej odprawi Mszę św. w intencji pokoju na świecie. Eucharystia będzie też uczczeniem pamięci ofiar II wojny światowej w 80. rocznicę jej wybuchu.

29 sierpnia 2019 | 18:33

Bp Mazur do katechetów: czasami trzeba iść pod prąd

„Pragnieniem naszym jest, by wszyscy postępowali w sposób godny Boga. Niech wasz przekaz zawsze będzie jasny, klarowny i zgodny z Ewangelią. Miejcie odwagę wypełniać tę misję, do której zostaliście powołani. Czasami trzeba iść pod prąd” – mówił bp Jerzy Mazur do katechetów w ełckiej katedrze, podczas Mszy św. sprawowanej z okazji inauguracji nowego roku szkolnego. Od 28 do 30 sierpnia trwają tzw. odprawy katechetyczne. Spotkania takie odbyły się już w Piszu, Giżycku, Olecku, Ełku. Kolejne – to odprawa dla katechetów w Suwałkach i Augustowie.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.