Diecezje

25 sierpnia 2019 | 18:56

Bp Białogłowski: na kogo chcą wychować młode pokolenie zwolennicy gender?

W Markowej, niedaleko cmentarza, na którym spoczywają szczątki Sług Bożych Rodziny Ulmów odbyły się w niedzielę 25 sierpnia Dożynki Archidiecezji Przemyskiej i Województwa Podkarpackiego. Dziękowano za tegoroczne zbiory i proszono o beatyfikację męczenników z Markowej, którzy stracili życie, ukrywając Żydów. Mszy św. przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal, a homilię wygłosił bp Edward Białogłowski, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników. Odnosząc się do ostatnich marszów równości pytał, „na kogo chcą wychować polskie młode pokolenie uczestnicy parad równości i zwolennicy gender?”.

25 sierpnia 2019 | 18:48

Bp Napierała: nie wolno milczeć wobec zła

– Nie wolno milczeć wobec zła. Zło trzeba nazywać po imieniu. Trzeba upominać błądzących braci i siostry. Trzeba się za nich modlić. Trzeba za nich przepraszać i wynagradzać Bogu i Matce Najświętszej – mówił w homilii bp Stanisław Napierała, który przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony podczas dożynek diecezjalno-powiatowych w Lutogniewie. Uroczystość połączono z dziękczynieniem za 20. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

25 sierpnia 2019 | 18:15

Rzeszów: diecezjalne dożynki w Parku Papieskim

„Droga do zbawienia nie jest wyścigiem z innymi, kto pierwszy dopadnie drzwi, kto się przepchnie łokciami, by wyprzedzić innych. Do zbawienia idziemy razem, jako wspólnota” – mówił podczas Dożynek Diecezjalnych biskup rzeszowski Jan Wątroba. 25 sierpnia 2019 r. do Parku Papieskiego w Rzeszowie przyjechały 73 delegacje z dożynkowymi wieńcami.

25 sierpnia 2019 | 17:47

Bp Dec: fundamentem naszej nadziei jest Bóg

– Nie zamykajmy się na działanie Ducha Świętego. Gdy chodzi o działanie Ducha Świętego w Kościele, to nie bójmy się, bądźmy ludźmi nadziei. Ostatecznie zwycięstwo należy do prawdy, do dobra, do miłości, do życia. Zwycięstwo należy do Pana Boga. Fundamentem naszej nadziei jest Bóg. Dlatego trwajmy przy Kościele i wspomagajmy go modlitwą – mówił bp Ignacy Dec. Ordynariusz świdnicki 25 sierpnia przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium MB Pocieszenia w Jodłówce w archidiecezji przemyskiej. Był to główny odpust parafialny ku czci MB Pocieszenia.

25 sierpnia 2019 | 15:49

Abp Wojda do związkowców Solidarności: bądźcie wierni wartościom i ideałom

Do wierności wartościom chrześcijańskim i narodowym oraz ideałom, jakimi są prawda, równość, godność i solidarność zachęcał abp Tadeusz Wojda podczas Mszy św. w Czarnej Białostockiej, gdzie odbywają się regionalne uroczystości z okazji 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Obchody rozpoczęły się Mszą św. pod przewodnictwem Metropolity Białostockiego w kościele pw. Świętej Rodziny. Po uroczystościach religijnych przed kościołem związkowcy zorganizowali piknik rodzinny.

25 sierpnia 2019 | 15:40

Abp Gądecki: dziękujmy rolnikom za ich ciężką pracę

Dożynki są okazją do podziękowania Bogu za troskę o rolnika i jego rodzinę, a także do podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę od wczesnego rana do późnego wieczora i zmaganie się z suszą – mówił abp Stanisław Gądecki. Wojewódzko-archidiecezjalne święto plonów odbyło się w Wielkopolsce w Siedlcu koło Wolsztyna.

25 sierpnia 2019 | 15:40

Jasna Góra: 13 tys. pielgrzymów z diecezji tarnowskiej dociera do celu

13 tysięcy pielgrzymów z diecezji tarnowskiej wejdzie na Jasną Górę. W 37. PPT szło ponad osiem tysięcy osób, a pozostali dojeżdżali w weekend. O 14.00 rozpocznie się wejście grup na Jasną Górę. Za pątnikami dziewięć dni drogi, podczas której pokonali ponad 200 km.

25 sierpnia 2019 | 15:24

Pieszo, na rowerach i biegiem – trwa drugi szczyt pielgrzymkowy

Na Jasnej Górze rozpoczął się drugi szczyt pielgrzymkowy. Na uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej przybywają kolejne tysiące pieszych, rowerowych i innych pątników. To głównie grupy parafialne i dekanalne z metropolii łódzkiej, katowickiej i częstochowskiej, ale są też diecezjalne kompanie. Wczoraj weszło ponad 20 grup, a dziś przyjdzie następnych ponad trzydzieści.

25 sierpnia 2019 | 15:19

Kard. Dziwisz: Kościół chce pomagać góralom w zachowaniu ich tożsamości

Potrzeba nam środowisk, związków i organizacji społecznych, które jednoczą, skupiają ludzi wokół wspólnych wartości i celów, pomagając ludziom czynić dobro – mówił kard. Stanisław Dziwisz w katedrze na Wawelu, gdzie przewodniczył Mszy św. w 100-lecie Związku Podhalan. Hierarcha podkreślał, że „w Polsce mamy dość sporów partyjnych”.

25 sierpnia 2019 | 15:14

Kołobrzeg: jubileusz „Herbertiady”

Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada” obchodzi 20. rocznicę istnienia. Podczas uroczystości jubileuszowych Prezydent RP wyróżnił Katarzynę Pechman, pomysłodawczynię i dyrektor artystyczną przeglądu, medalem 100–lecia Odzyskania Niepodległości.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.