Diecezje
Poznań: Ślązacy na rekolekcjach dla niesłyszącej młodzieży w Poznaniu
Dziesięcioosobowa grupa młodzieży, wraz z diecezjalnym duszpasterzem niesłyszących ks. Bogusławem Świechem uczestniczyła w Poznaniu w rekolekcjach dla niesłyszącej młodzieży.
Prace nad dziedzictwem piśmienniczym paulinów
Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę prace nad dziedzictwem książki dawnej Rzeczypospolitej. Znaczna część narodowego zbioru znajduje się w paulińskich bibliotekach. Najcenniejsze posiada klasztor częstochowski. Na Jasnej Górze podpisano porozumienie między Zakonem św. Pawła Pierwszego Pustelnika a Uniwersytetem Śląskim dotyczące opracowywania starodruków, ich utrwalania, także w wersji elektronicznej, i udostępniania odbiorcom.
Dzięki wspólnocie Żywego Różańca powstanie gimnazjum na Madagaskarze
W Befasy na Madagaskarze za miesiąc rozpocznie się budowa gimnazjum dla dzieci i młodzieży w wieku 13-17 lat. Będzie to dar wspólnoty Żywego Różańca archidiecezji poznańskiej.
Kielce: ponad 500 osób dojechało rowerami na Jasną Górę
525 rowerzystów dotarło w piątek 23 sierpnia do jasnogórskiego sanktuarium, pielgrzymując w VII Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej, odbywanej pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to prawdopodobnie największa pielgrzymka rowerowa w Polsce. Za nimi ponad 250 km i cztery dni rowerowej trasy.
Coraz bliżej beatyfikacji sióstr katarzynek – męczenniczek Armii Czerwonej
„Positio” o męczeństwie sióstr katarzynek, zamordowanych u schyłku II wojny światowej na Warmii przez żołnierzy radzieckich trafi niebawem do kilku Komisji badających ich męczeństwo w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. S. M. Łucja Jaworska, postulatorka w ich procesie beatyfikacyjnym, ma nadzieję, że beatyfikacja nastąpi wkrótce, może nawet w ciągu 2 lub 3 lat.
Abp Budzik do młodych: zależność od Boga jest prawdziwą niezależnością człowieka
Nie jest łatwo odróżnić głosu Boga od głosu tego świata. Uda się to jedynie temu, kto w codziennym zabieganiu i stresie znajdzie moment, by w ciszy stanąć sam na sam z Nim – powiedział abp Stanisław Budzik podczas mszy dla uczestników Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie. Przez cztery dni lubelska młodzież weźmie udział w spotkaniach, warsztatach, koncertach i wspólnej modlitwie.
Michniów: wsparcie ministerialne na konserwację listów więźniów obozów koncentracyjnych
Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie otrzymało dotację w wysokości 24 tys. zł na konserwację eksponatów z obozów Auschwitz-Birkenau, Gross-Rosen oraz Hasag. Dzięki temu specjalistycznej renowacji zostaną poddane obozowe dokumenty, w tym cenne listy oraz inne przedmioty.
Ksiądz z Dzierżoniowa porażony piorunem na Giewoncie
Ks. Jerzy Kozłowski, wikariusz parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie, został porażony piorunem podczas tragicznej burzy w Tatrach. Stan kapłana jest stabilny, obecnie przebywa on w szpitalu w Zakopanem. Najbliżsi polecają go dalszej modlitwie.
Tarnowscy pielgrzymi na Jasną Górę modlą się za ofiary burz w Tatrach
Uczestnicy 37. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę modlą się za zmarłych i rannych podczas burz w Tatrach, ale także za tych, którzy spieszyli im z pomocą. – To wielki dramat, ogarniamy ich wszystkich miłością – mówił biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Stanisław Salaterski.
Dobiega końca I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
W licheńskiej bazylice dobiega końca I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Podczas ośmiu tygodni w kolejne niedziele na największych organach w kraju grali muzycy z Polski, Austrii, Szwajcarii, Belgii oraz Niemiec. Finałowy koncert w wykonaniu prof. Christophe Mantoux z Paryża odbędzie się w ostatnią niedzielę sierpnia o godz. 14.30.


