Diecezje
Archidiecezja poznańska pomaga mieszkańcom Madagaskaru
W Befasie na Madagaskarze odbyły się 17 i 18 sierpnia uroczystości dziękczynne za zbudowanie kościoła, szkoły i przychodni zdrowia – daru dla mieszkańców Madagaskaru z okazji jubileuszu 1050-lecia archidiecezji poznańskiej. „Dziękuję za pomoc w budowie kościoła, szkoły i przychodni, ale jeszcze bardziej dziękuję wam za to, że przybyliście tutaj, aby być z nami” – mówił do polskiej delegacji bp Marie Fabien Raharilamboniaina OCD.
Piekary Śląskie: Pielgrzymka stanowa kobiet do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej
Niedziela po 15. sierpnia to tradycyjna pielgrzymka stanowa kobiet do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Uczestniczyło w niej blisko 80 tys. pątniczek.
Ingres bp. Piotra Sawczuka do konkatedry
– Chcemy pokornie prosić św. Rocha o wstawiennictwo w zmaganiu się z zarazą naszej doby, zatruwającą ludzkie myślenie i próbującą doprowadzić do ruiny rodziny – mówił bp Piotr Sawczuk podczas Mszy św. odprawionej w Sokołowie Podlaskim ku czci św. Rocha, patrona tego miasta. Eucharystia powiązana była z ingresem biskupa do miejscowej konkatedry pw. Niepokalanego Serca NMP.
Beskid Żywiecki: ewangelizacja na Hali Boraczej
Około tysiąca osób – uczestników kolejnej edycji „Ewangelizacji w Beskidach” – modliło się na Hali Boraczej w Beskidzie Żywieckim podczas przedostatniego w tym roku spotkania w ramach tego przedsięwzięcia. Uczestnicy kolejnej wędrówki w góry mieli okazję namysłu nad kolejnym sakramentem – kapłaństwem.
Abp Gądecki: prorocy mówiący prawdę są obrzucani błotem
– Dziś prorocy także są obrzucani błotem, gdy tylko ośmielą się powiedzieć prawdę zobowiązującą do nawrócenia i przemiany tak w życiu osobistym, jak i w życiu publicznym. Trzeba więc ich oczernić, aby stracili autorytet i zamilkli – powiedział abp Stanisław Gądecki w homilii podczas Mszy św. na stadionie sportowym w Chojnie. Abp Gądecki w nawiązaniu do historii proroka Jeremiasza.
Kard. Grocholewski w Kalwarii Zebrzydowskiej
– Tutaj uświadamiamy sobie, że Maryja jest nie tylko Matką Jezusa, Matką Bożą, ale jest też Matką naszą, Matką nas wszystkich, Matką każdego z nas.- mówił kardynał Zenon Grocholewski podczas uroczystości odpustowych Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Bp Milewski uczestniczył w dożynkach w Guminie
– Strzeżcie dobra duchowego katolickich rodzin, wychowujcie swoje dzieci w wierze, przekazujcie im wartości chrześcijańskie – powiedział bp Mirosław Milewski do wiernych, zgromadzonych 18 sierpnia na dożynkach w Guminie w diecezji płockiej. Pobłogosławił także chleb dożynkowy i wieńce, wykonane przez rolników.
Cztery śluby na Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę
Cztery pary wypowiedziały sakramentalne „tak” podczas Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Ich gośćmi i świadkami były tysiące pielgrzymów.
Abp Dzięga do energetyków na Jasnej Górze: ziemia przez Boga stworzona powinna być po Bożemu zarządzana
Do modlitwy o nowych proroków, gotowych na podjęcie walki na froncie dla Boga i dla Polski apelował na Jasnej Górze abp Andrzej Dzięga. Tradycyjnie po wspomnieniu swego patrona św. Maksymiliana po raz 34. w swej pielgrzymce przybyli polscy energetycy, elektrycy i elektronicy. W sumie ok. 7 tys. osób.
Koncert Uwielbienia „Theotokos – Pani Radości”
W parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy 17 sierpnia odbył się Wielki Koncert Uwielbienia „Theotokos – Pani Radości”. Koncert w wykonaniu artystów z Krakowa, w reżyserii Łukasza Lecha zgromadził kilkaset osób. Wielki Koncert Uwielbienia „Theotokos – Pani Radości” rozpoczął Apel Jasnogórski pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca.


