Diecezje

12 sierpnia 2019 | 01:56

W Częstochowie uczczono jubileusze Stanisława Moniuszki i Stanisława Hadyny

W kościele ewangelicko-augsburskim Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie w kolejne niedziele sierpnia odbywa się VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Sola Musica”. 11 sierpnia uczestnicy festiwalu mogli wysłuchać koncertu „Zbłądzić pod strzechy. Moniuszko i Hadyna rocznicowo”, w wykonaniu Piotra Lempy z Zespołem Kameralnym Filharmonii Częstochowskiej z utworami Stanisława Moniuszki i Stanisława Hadyny.

12 sierpnia 2019 | 01:56

Pielgrzymi z diecezji ełckiej dotarli na Jasną Górę

Wymęczeni kilkunastodniowym marszem, ale szczęśliwi i duchowo umocnieni. W niedzielę, 11 sierpnia, na szczyt jasnogórski, do Matki Bożej Częstochowskiej dotarła XXVII Ełcka Pielgrzymka Piesza. Były chwile wielkich radości, ale też zwątpienia. Przynieśli przed Obraz Matki Bożej na Jasnej Górze nie tylko bąble na stopach i zdarte buty, ale przede wszystkim swoje intencje. A te są bardzo różne. Od podziękowań za zdaną maturę po prośby o zdrowie i nawrócenie dla bliskich. Pielgrzymów powitał biskup ełcki Jerzy Mazur oraz liczna grupa diecezjan, która dojechała autokarami na wspólną Eucharystię dziękczynną.

12 sierpnia 2019 | 01:55

Płock: bazylika katedralna przez cały dzień otwarta dla zwiedzających

Katedra w Płocku pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, to jedna z pięciu najstarszych bazylik w kraju i największa nekropola Piastów mazowieckich na ziemiach polskich. Powstała w XII wieku w mieście, które czasach panowania Władysława I Hermana i Bolesława III Krzywoustego, a więc na przełomie XI i XII wieku, było nie tylko siedzibą biskupa, ale też stolicą kraju. Zabytkowa świątynia jest przez cały dzień otwarta dla zwiedzających.

12 sierpnia 2019 | 01:55

Łagiewniki: Zakończyła się pielgrzymka kapłanów i kleryków z archidiecezji gnieźnieńskiej

Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach dotarła 11 sierpnia pielgrzymka kapłanów i kleryków z archidiecezji gnieźnieńskiej. Szli z Jasnej Góry z przebłaganiem za grzech pedofilii niektórych duchownych, z prośbą o świętość księży i nowe powołania kapłańskie i zakonne.

11 sierpnia 2019 | 22:38

Kalisz: bp Buzun pielgrzymuje rowerem na Jasną Górę

175 rowerzystów wyruszyło dzisiaj z Kalisza w dwóch grupach w 18. Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę, gdzie dotrą 13 sierpnia wraz z pielgrzymami 382. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 28. Diecezji Kaliskiej. Wśród pielgrzymów jest biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

11 sierpnia 2019 | 20:00

Abp Skworc na 100-lecie wybuchu powstań śląskich

Abp Wiktor Skworc przewodniczył w katowickiej katedrze uroczystej Eucharystii, podczas której modlono się za poległych podczas I powstania śląskiego. Podkreślił w homilii, że „wszyscy świętej pamięci cierpiący prześladowania dla sprawiedliwości, przekazują nam swoisty testament (…), wzywają do pielęgnowania tego, co polskie, narodowe”.

11 sierpnia 2019 | 19:36

Msza Ludzi Gór pod szczytem Turbacza

Na Polanie Rusnakowej nieopodal Kaplicy Papieskiej w pobliżu Turbacza w Gorcach w niedzielę 11 sierpnia miała Msza Ludzi Gór. Przybyło na nią kilka tysięcy górali i turystów, byli i tacy, którzy wyjechali konno. Spotkania zainicjował w latach 80. XX wieku ks. prof. Józef Tischner.

11 sierpnia 2019 | 17:58

Bp Kamiński: Miłość szuka autentycznego dobra drugiego człowieka

Miłość szuka autentycznego dobra drugiego człowieka – podkreślił bp Romuald Kamiński. Biskup warszawsko-praski przewodniczył liturgii w parafii św. Stanisława – Biskupa i Męczennika w Nowych Załubicach. Po liturgii poświęcił nowo wybudowany Ośrodek Stowarzyszenia Wsparcia i Rozwoju Lokalnego DAR. Pomoc w nim znajdą osoby potrzebujące fizykoterapii, zwłaszcza po udarach.

11 sierpnia 2019 | 17:34

O. Bęza: trzeba zrezygnować z tego, co przeszkadza w drodze do Boga

O tym, że jeśli coś przeszkadza człowiekowi w drodze do Boga, to trzeba z tego zrezygnować, powiedział dziś o. Piotr Bęza CMF, prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów, w parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbego w Płocku. Przewodniczył tam sumie odpustowej oraz przekazał relikwie św. Antoniego M. Klareta. Podczas Eucharystii profesję zakonną odnowili dwaj zakonnicy z Togi i Wybrzeża Kości Słoniowej.

11 sierpnia 2019 | 14:50

Kardynałowie popierają abp. Jędraszewskiego

„Jako prymas Czech, przewodniczący Konferencji Biskupów Czeskich, arcybiskup Pragi i kardynał Kościoła rzymskokatolickiego przyłączam się do deklaracji przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i wzywam do podobnego kroku przedstawicieli episkopatów Słowacji i Węgier – napisał kard. Dominik Duka OP.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.