Diecezje
50 osób biegnie z Radomia na Jasną Górę
50 osób bierze udział w ósmej Diecezjalnej Pielgrzymce Biegowej z Radomia do Częstochowy. Pielgrzymi bieg rozpoczął się przed gmachem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Wcześniej pątnicy uczestniczyli we mszy świętej.
Kalisz: zakończyły się rekolekcje dla ministrantów
– Ministrant powinien dawać świadectwo nie tylko w kościele, ale w każdym miejscu – mówił bp Łukasz Buzun, który przewodniczył Mszy św. na zakończenie rekolekcji dla ministrantów w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.
Nowy Sącz – Biegonice: Medal dla parafii na 750-lecie istnienia
750 lat ma najstarsza parafia w Nowym Sączu – Biegonicach. Centralnym wydarzeniem Roku Jubileuszowego był odpust ku czci patrona – św. Wawrzyńca. Podczas Mszy św. marszałek województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz radna Marta Mordarska przekazali dla wspólnoty parafialnej medal „Polonia Minor”.
Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. W homilii mówił, że parafia pełni wyjątkową rolę i jest wspólnym dziedzictwem.
Oblężenie kurii. Tłumy popierają abp. Jędraszewskiego
– Arcybiskup zawsze może na nas liczyć. Chcemy podziękować za jego wierność Bogu i Ewangelii. Wasza obecność jest reakcją na falę nienawiści, jaka spotyka naszego metropolitę. Wzorem ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika okresu komunizmu – chcemy zło dobrem zwyciężać.– mówił Dariusz Walusiak, dziennikarz i reżyser. Na Franciszkańskiej 3 miało miejsce spontaniczne modlitewne czuwanie w intencji metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego, Kościoła w Polsce i całej Ojczyzny. Wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Litanię Narodu Polskiego, Modlitwę do św. Michała Archanioła, Modlitwę do św. Jana Pawła II w intencji Rodzin i Różaniec, który poprowadził ks. Jarosław Wąsowicz.
Bp Mering o abp. Jędraszewskim: wyrażam uznanie i podziw za to, że miał odwagę powiedzieć prawdę
– Ten atak na arcybiskupa krakowskiego jest zupełnie nieuzasadniony. Księdzu arcybiskupowi wyrażam uznanie i podziw za to, że miał odwagę i nie poddał się tej obecnej w naszych umysłach poprawności politycznej, że nie wypada o czymś mówić, gdy się chce mieć spokój. Chrystus nam nie obiecywał spokoju, mówił: „Jeżeli mnie prześladowali i was prześladować będą” – podkreślił w rozmowie z TV Trwam i Radiem Maryja bp Wiesław Mering.
Śnieżka: Msza św. w intencji ludzi gór
Położona na najwyższym szczycie Karkonoszy – Śnieżce, kaplica pw. św. Wawrzyńca, 10 sierpnia, w dniu jego wspomnienia, przyciąga pielgrzymów i turystów do udziału w Mszy św. odpustowej. Tegorocznej Eucharystii przewodniczył biskup Hradec Kralove Jan Vokal, w gronie biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, legnickiego biskupa seniora Stefana Cichego oraz kilkunastu księży z Polski i Czech.
Licheń: 21. Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Pelplińskiej
120 cyklistów zawitało dziś (10.08) do licheńskiego sanktuarium, by zawierzyć się Matce Bożej. Uczestników 21. Rowerowej Pielgrzymki z Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę zgromadzonych w kaplicy św. o. Stanisława Papczyńskiego, powitał ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego sanktuarium.
Płock: jubileusze sióstr pasjonistek
Osiem sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, czyli sióstr pasjonistek obchodziło dziś jubileusz swoich ślubów wieczystych. Uroczystość odbyła się w domu macierzystym zgromadzenia przy ul. Sienkiewicza 24 w Płocku. Eucharystii przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski: – Jubileusz, to czas rachunku sumienia – zwrócił się do sióstr zakonnych.
Abp Kupny: człowiek chce dziś decydować o tym, co jest dobre a co złe
Człowiekowi wydaje się, że może wszystko, nawet zmieniać Boże przykazania – mówił abp Kupny w kościele pw. św. Filomeny w podwrocławskich Gniechowicach, podczas Eucharystii, w czasie której hierarcha podniósł XV-wieczny kościół ku czci świętej do rangi sanktuarium. To jedyna parafia w Polsce, której patronuje św. Filomena.
Radomscy pielgrzymi solidarni z abp. Jędraszewskim
Kilka tysięcy pielgrzymów diecezji radomskiej idących na Jasną Górę solidaryzowało się dzisiaj z abp. Markiem Jędraszewskim. W czasie modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia modlili się za metropolitę krakowskiego, który upomniał się o prawa ludzi wierzących. Wiele osób wyraziło też uznanie, że abp Jędraszewski nie poddał się poprawności politycznej.


