Diecezje
Bp Muskus spotkał się z członkami Wspólnoty Ruchu Światło-Życie
– Tylko życie piękne, to znaczy przepojone miłością płynącą z Ewangelii, daje nam moralne prawo do bycia „głosem na pustyni” – mówił bp Damian Muskus OFM, który w sanktuarium Gaździny Podhala przewodniczył Mszy św. podczas Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. W Ludźmierzu zebrało się osiem grup rekolekcyjnych z terenu Małopolski.
Dziś debata „Między Polską naszych marzeń a Polską, która jest”
Z okazji 40-lecia powstania Ruchu Młodej Polski odbędzie się 30 lipca w Warszawie debata: „Między Polską naszych marzeń a Polską, która jest”. Prelegentami będą Aleksander Hall, Marek Jurek, Kazimierz Michał Ujazdowski i Marian Piłka. Dyskusja będzie miała miejsce w Centrum Apostolstwa Liturgicznego Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Warszawie, przy ul. Żytniej 11. Ruch Młodej Polski był istotnym ideowym środowiskiem opozycji antykomunistycznej, nawiązującym do korzeni myśli konserwatywnej, narodowej i chrześcijańskiej, wysuwającym jako dalekosiężny cel kwestię odzyskania przez Polskę niepodległości.
Bp Bronakowski: alkohol nie jest konieczny do życia
Alkohol nie jest wcale konieczny do życia. On nie zapewnia ani szczęścia, ani prawdziwej przyjaźni – mówił bp Tadeusz Bronakowski podczas XV Ogólnopolskiej Modlitwy o Trzeźwość Narodu w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu. Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości wygłosił kazanie podczas Mszy św. sprawowanej przez abp. Adama Szala, metropolitę przemyskiego.
Sandomierz: wodniacy popłynęli na obchody 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego
Sandomierscy wodniacy skupieni w grupie „Napędzani Wisłą” rozpoczęli dzisiaj „Wyprawę Warszawską”. Uczestniczą w spływie Wisłą, by uczcić pamięć powstańców podczas obchodów 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Do pokonania mają 220 km, do stolicy zamierzają dotrzeć 1 sierpnia przed południem.
Zabawa: młodzi z Polski i Ukrainy modlili się za prześladowanych chrześcijan
Uczestnicy Miasteczka Modlitewnego w podtarnowskiej Zabawie modlili się za prześladowanych chrześcijan. Konrad Ciempka z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie mówił młodym, że co pięć minut na świecie jeden chrześcijanin ginie za wiarę. W wydarzeniu uczestniczy 150 osób z Polski i Ukrainy.
Katowice: Parafie szacują straty po sobotniej nawałnicy
Ciągle jeszcze trwa szacowanie strat po sobotniej nawałnicy, która przeszła nad Katowicami. Najbardziej ucierpiała parafia Przemienienia Pańskiego w centrum miasta. Woda nie oszczędziła także kościoła mariackiego.
Zakończyły się Warsztaty Muzyki Niezwykłej
Trzy fenomenalne koncerty, cztery niecodzienne nabożeństwa, siedem kazań i sześć konferencji oraz wiele godzin ćwiczeń muzycznych i indywidualnych konsultacji odbytych przez prawie 300 uczestników – tak można podsumować tegoroczne Warsztaty Muzyki Niezwykłej, zorganizowane przez Fundację Dominikański Ośrodek Liturgiczny, które zakończyły się w niedzielę.
Wyruszyła 27. piesza pielgrzymka diecezji legnickiej na Jasną Górę
– Idziemy w mocy Chrystusowego Ducha – tak brzmi motto tegorocznej pielgrzymki diecezji legnickiej na Jasną Górę. Dziś o 6 rano z katedry kilkaset osób wyruszyło w drogę, aby 7 sierpnia pokłonić się Matce Bożej w jasnogórskim sanktuarium. Pielgrzymi niosą ze sobą kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, a każdego dnia towarzyszą im myśli Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Konflikty nie mogą być usprawiedliwiane religią
Kto próbuje tłumaczyć przemoc koniecznością obrony chrześcijańskich wartości, staje po stronie kłamstwa – mówił bp Damian Muskus OFM w bazylice ojców franciszkanów w Krakowie podczas Mszy św. na zakończenie Kongresu Międzynarodowej Wspólnoty Ekumenicznej. Uczestniczyli w nim delegaci z różnych państw Europy. Kongres odbył się pod hasłem „Miłość Chrystusa przynagla nas”.
Koncerty i modlitwy w 3. rocznicę ŚDM
W sobotę i niedzielę wieczorem mieszkańcy Wieliczki oraz przyjezdni obchodzili 3. rocznicę spotkania papieża Franciszka z młodzieżą z całego świata, które odbyło się na Campus Misericordiae w 2016 r. w ramach Światowych Dni Młodzieży w Polsce. W wydarzeniu wziął udział emerytowany metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz.


