Diecezje
Wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę
W niedzielę rano wyruszyła 27. Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Na ponad 500-kilometrową trasę pątnicy wyszli po Mszy św. w ełckiej katedrze. Liturgii przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur.
Prymas Polski przewodniczył odpustowi w Niechanowie
„Kościół zawsze i w każdym czasie musi pamiętać, że idzie po śladach Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu” – przypomniał dziś w parafii w Niechanowie Prymas Polski abp Wojciech Polak.
Pielgrzymi rowerowi z diecezji pelplińskiej dotarli do Santiago de Compostela
W niedzielne popołudnie, 28 lipca czterech niezwykłych pątników z diecezji pelplińskiej dotarło do grobu św. Jakuba w Hiszpanii.Po przybyciu do sanktuarium w Santiago de Compostela ks. Janusz Chyła napisał: „Przed 28 dniami wyjechaliśmy na rowerach z Łeby. Dziś dotarliśmy do Santiago de Compostela. Za nami ok. 3500 km. Pozdrawiam z darem modlitwy”.
30 tys. pielgrzymów na Ogólnopolskim Spotkaniu Trzeźwościowym
„Znów nabierzesz sił” to hasło organizowanego po raz 27. Ogólnopolskiego Spotkania Trzeźwościowego, które od piątku trwa w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. W pielgrzymce uczestniczy ponad 30 tys. osób uzależnionych i ich bliskich.
Rekolekcje letnie dla rodzin w Skrzatuszu
Pod hasłem „Przysięga małżeńska – czy to działa?” do domu pielgrzyma w skrzatuskim sanktuarium przyjechało 11 małżeństw z dziećmi. Zastanawiają się, jak oddziałuje na ich życie przysięga małżeńska.
Wyruszyła Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę
Pod hasłem „Oto ja” wyruszyła w niedzielę, po porannej Mszy św. w katedrze gnieźnieńskiej, Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Do Matki Bożej zmierza kilkanaście grup pieszych – kolorowych i promienistych. Dołączą też grupy rowerowe.
Aabp Muszyński odsłonił tablicę Prymasa Tysiąclecia
Arcybiskup Henryka Muszyńskiego poświęcił i odsłonił w niedzielę, w bydgoskim kościele św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty tablicę dedykowaną Prymasowi Tysiąclecia. Znalazły się na niej słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: „Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze dla niej żyć”.
Msza św. w setną rocznicę powstania Policji Państwowej
– Zasługujecie na miano sprawiedliwych, którzy chronią świat od przemocy i zła. Z nadzieją spoglądamy w waszą stronę – mówił podczas Mszy św. w stołecznej Bazylice św. Krzyża bp Józef Guzdek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji. Z okazji setnej rocznicy powstania Policji Państwowej Ordynariusz Wojskowy przewodniczył Mszy św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników policji. Eucharystię transmitował Program 1 Polskiego Radia.
W sierpniu Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi
Na Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, czyli modlitwy i rekolekcje w miejscu posługi św. Maksymiliana Kolbe, zapraszają do Niepokalanowa ojcowie franciszkanie – gospodarze tego miejsca. Każdego dnia od 6 do 22 sierpnia, zakonnicy i pielgrzymi będą się modlić w intencji poszczególnych stanów i grup społecznych.
Zakończyło się 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych
Ok. 1100 osób zgromadziło się na 32. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Spotkanie trwało od niedzieli do soboty (21 – 27 lipca), a hasło „Obecność” odnosiło się do obecności Jezusa w Eucharystii.


