Diecezje

28 lipca 2019 | 14:12

Msza św. w setną rocznicę powstania Policji Państwowej

– Zasługujecie na miano sprawiedliwych, którzy chronią świat od przemocy i zła. Z nadzieją spoglądamy w waszą stronę – mówił podczas Mszy św. w stołecznej Bazylice św. Krzyża bp Józef Guzdek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji. Z okazji setnej rocznicy powstania Policji Państwowej Ordynariusz Wojskowy przewodniczył Mszy św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników policji. Eucharystię transmitował Program 1 Polskiego Radia.

28 lipca 2019 | 14:09

W sierpniu Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

Na Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, czyli modlitwy i rekolekcje w miejscu posługi św. Maksymiliana Kolbe, zapraszają do Niepokalanowa ojcowie franciszkanie – gospodarze tego miejsca. Każdego dnia od 6 do 22 sierpnia, zakonnicy i pielgrzymi będą się modlić w intencji poszczególnych stanów i grup społecznych.

28 lipca 2019 | 11:00

Zakończyło się 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Ok. 1100 osób zgromadziło się na 32. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Spotkanie trwało od niedzieli do soboty (21 – 27 lipca), a hasło „Obecność” odnosiło się do obecności Jezusa w Eucharystii.

27 lipca 2019 | 21:06

XI Pielgrzymka Piesza z Warszawy do Domu św. Faustyny w Ostrówku

Ponad 400 osób idzie w dwudniowej, XI Pielgrzymce Pieszej z Warszawy do Domu Św. Faustyny w Ostrówku, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Duchu Święty umacniaj miłość’. Łączna trasa to ok. 45 km. Pątniczy szlak rozpoczął się mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego przy ulicy Żytniej, a zakończy jutro w miejscu, gdzie Helena Kowalska przez rok pracowała u państwa Lipszyców na wiano zakonne.

27 lipca 2019 | 20:08

Rozpoczęły się Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu

Tysiące osób przybyły do Lichenia na 27. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe. W tym roku hasłem przewodnim są słowa „Znów nabierzesz sił”. Spotkanie osób uzależnionych oraz ich bliskich rozpoczęło się już wczoraj mityngami w licheńskiej bazylice: dla anonimowych alkoholików oraz dla dorosłych dzieci alkoholików. Także wczoraj w Kaplicy Trójcy Świętej realizowany był program „Ocaleni”, który można oglądać na antenach Telewizji Polskiej.

27 lipca 2019 | 19:50

Imieniny patronki miasta Łobżenicy – św. Anny

Msza Święta, koncert z utworami znanych kompozytorów oraz specjalnie przygotowane „babeczki Świętej Anny” – wszystko to przygotowano z okazji obchodów imienin patronki Łobżenicy – św. Anny. Dekret ogłaszający św. Annę patronką tego położonego w Wielkopolsce miasta miasta wydano w Watykanie w 2015 r.

27 lipca 2019 | 17:55

„Alleluja, czyli Happy Day” – koncert w kieleckiej Kadzielni

Różne nurty muzyki chrześcijańskiej, od popu, przez rock i metal, po hip-hop będą prezentowane dziś i jutro w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja czyli Happy Day”. Wystąpi wielu znanych i cenionych artystów, m.in. Piotr Rubik, TGD, Zakopower, MAFIA, To On, AMEN AdoraMus, Viola Dzigman, a także kieleckie Józefowe Kwiatki.

27 lipca 2019 | 15:10

Płock: zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku podczas akcji „Audiokrew” (zapowiedź)

W niedzielę 28 lipca przy parafii pw. św. Wojciecha w Płocku będzie można honorowo oddać krew oraz zarejestrować w bazie dawców szpiku kostnego DKMS. Podobna akcja odbędzie się w mieście po raz drugi, również w czasie ogólnopolskiego festiwalu muzyki elektronicznej Audioriwer.

27 lipca 2019 | 13:35

Ruszyło Miasteczko Modlitewne przy sanktuarium bł. Karoliny

Dziś w Zabawie koło Tarnowa rozpoczyna się tegoroczna edycja Miasteczka Modlitewnego – wakacyjnej propozycja dla młodzieży, która odbywa się przy sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. W wydarzeniu, które potrwa do 2 sierpnia weźmie udział młodzież z całej Polski a także grupa z Ukrainy. Miasteczko to jedna z największych modlitewnych inicjatyw Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Upamiętnia ona postać bł. Karoliny, która zginęła w 1914 r. z rąk rosyjskiego żołnierza broniąc swojej godności.

27 lipca 2019 | 13:31

Trwa nabór w 15. edycji stypendiów im. Jana Pawła II

Młodzi, aktywni warszawiacy, uczniowie i studenci, już po raz piętnasty mają szansę ubiegać się o stypendium miasta stołecznego Warszawy im. Jana Pawła II. Operator stypendiów, Centrum Myśli Jana Pawła II, przyjmuje wnioski od kandydatów na stypendystów. Na złożenie wniosku uczniowie mają czas do końca lipca, studenci – do 10 października. Młodzi ludzie mogą otrzymać od 200 do nawet 1500 zł miesięcznie oraz uczestniczyć w atrakcyjnym programie edukacyjnym.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.