Diecezje
Finał Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej
Promieniście z całego kraju na Jasną Górę w prawie 50 grupach przyjechała 14. Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa. Rekolekcje na dwóch kółkach w ostatnich dniach odbyło ok. 1,5 tys. osób.
W Lipsku uczczono patronkę teściowych
Tłum pielgrzymów, a przede wszystkim teściowe, przybył dziś do Lipska, by we wspomnienie bł. Marianny Biernackiej, wspólnie modlić się w Sanktuarium Matki Bożej Bazylianki. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup ełcki Jerzy Mazur.
Zakończyło się oblackie spotkanie międzykapitulne
Mszą świętą posłania zakończyło się w sobotę spotkanie międzykapitulne Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Skupiało blisko 60 zakonników, którzy w dniach 1 – 13 lipca w Obrze k. Wolsztyna dyskutowali nad obecną sytuacją i przyszłością oblatów na świecie.
Transmisja telewizyjna Mszy św. w roku św. Melchiora Grodzieckiego
Bezpośrednią transmisję Mszy św. z parafialnego kościoła św. Marii Magdaleny przeprowadzi w najbliższą niedzielę, 14 lipca 2019 r., Telewizja TVP Polonia. Cieszyńskie sanktuarium przy pl. Dominikańskim zostało wybrane do tego celu nieprzypadkowo. Będzie to m.in. okazja, by przypomnieć, że rok 2019 został ogłoszony w województwie śląskim, Rokiem św. Melchiora Grodzieckiego – jezuity z XVII wieku urodzonego w Cieszynie.
Paulini z Jasnej Góry czekają na pielgrzymów
Jasna Góra czeka na pieszych i innych pielgrzymów, którzy są świadectwem wiary i miłości do Maryi – powiedział przeor klasztoru przed pierwszym wakacyjnym odpustem, który przypada w święto Matki Bożej Szkaplerznej. 15 lipca do Częstochowy dotrą pierwsze duże diecezjalne kompanie: poznańska i przemyska.
Uroczystości odpustowe św. Jana z Dukli
Trzeba powiedzieć wreszcie dość bezdusznym obliczeniom, z których wynika, że życie i godność słabszych warto poświęcić na rzecz wygody uprzywilejowanych grup – mówił bp Damian Muskus OFM, który przewodniczył uroczystościom odpustowym św. Jana z Dukli w tamtejszym kościele na Puszczy. Hierarcha odniósł się do śmierci Ukraińca porzuconego w lesie przez pracodawcę oraz do dyskusji na temat sytuacji bezdomnych w Krakowie.
Wypoczynek letni dla 400 osób z diecezji płockiej
Czterysta osób: dzieci i młodzieży z diecezji płockiej, wychowywanych w rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, w ciągu kilku letnich turnusów będzie wypoczywać w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas Diecezji Płockiej w Popowie. Ich pobyt kolonijny dofinansuje Kuratorium Oświaty w Warszawie.
Lodówka społeczna przy Caritas w Brzegu
Caritas przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzegu od 12 lipca opiekuje się tzw. lodówką społeczną. Mieszkańcy Brzegu mogą wkładać do niej wędliny, nabiał i inne produkty, które trafią później do potrzebujących. Lodówka społeczna stanęła przed siedzibą Caritas. Można do niej przynosić produkty, które mają jak najdłuższy termin ważności – wędliny, sery, ryby, mile widziane […]
Dzień Pamięci Walki i Męczeństwa Polskiej Wsi
W Michniowie uczczono pamięć mieszkańców ponad 800 wsi spacyfikowanych podczas II wojny światowej przez Niemców – odbyły się obchody 76. rocznicy pacyfikacji Michniowa, a zarazem Dnia Pamięci Walki i Męczeństwa Polskiej Wsi, które dwa lata temu ustanowił Sejm. Dwudniowe uroczystości z udziałem władz państwowych i samorządowych kończy dzisiaj Eucharystia i Leśna Droga Krzyżowa.
Ełk: „Z Maryją na Jeziorach” tym razem misyjnie (zapowiedź)
W kolejny weekend w Mikołajkach obędzie się Ogólnopolski Festyn Misyjny św. Krzysztofa. W programie m.in. spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne „MIVA pływa z Maryją na Jeziorach”. Podczas tego wieczoru z inicjatywy bp. Jerzego Mazura odbędzie się wspólna modlitwa w Krainie Tysiąca Jezior Mazurskich.


