Diecezje
Pielgrzymka bezdomnych i niepełnosprawnych na Jasną Górę
Fundacja Kapucyńska razem z braćmi kapucynami już po raz kolejny organizuje pielgrzymkę bezdomnych na Jasną Górę. Bezdomni na swoich barkach poniosą nie tylko pielgrzymi plecak, ale także ciężar historii swojego życia. Fundacja apeluje o wsparcie materialne ich starań.
640 km w 19 dni. Już wkrótce rusza najdłuższa polska pielgrzymka na Jasną Górę
W ciągu 19 dni przejdą 640 km – najdłuższa polska pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Helu w środę, 25 lipca i dotrze do celu 12 sierpnia. Uczestnikom 38. Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej towarzyszy w tym roku hasło „W mocy Bożego Ducha”. Pochodzą z całej Polski, ale w drodze modlą się i śpiewają w języku kaszubskim. W ubiegłym roku z Helu do Częstochowy powędrowało ok. 200 osób.
Jan Paweł II najsłynniejszym miłośnikiem szkaplerza
Rodzina karmelitańska na całym świecie rozpoczęła 7 lipca nowennę przed przypadającym za dziewięć dni liturgicznym wspomnieniem Matki Boskiej z Góry Karmel. Wśród licznej rzeszy duchownych i świeckich, miłośników nabożeństwa szkaplerznego, najsłynniejszym był św. Jan Paweł II – przypomina o. dr hab. Szczepan Praśkiewicz OCD, konsultor watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
Miasteczko Modlitewne przy sanktuarium bł. Karoliny Kózkównej
Miasteczko Modlitewne to wakacyjna propozycja dla młodzieży. Uczestnicy rozbiją namioty w Zabawie przy sanktuarium bł. Karoliny – dziewicy i męczennicy. Do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 27 lipca – 2 sierpnia zaproszeni są młodzi z całej Polski. Miasteczko to jedna z największych modlitewnych inicjatyw Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, zainspirowana życiem i świadectwem życia bł. Karoliny.
Bp Piotrowski zachęca do słuchania Radia eM Kielce o zwiększonym zasięgu
Katolicka rozgłośnia Radio eM Kielce zwiększyła swój zasięg i jest już słyszalna w dekanacie buskim, wiślickim, nowokorczyńskim, stopnickim, pińczowskim, skalbmierskim, chmielnickim, a do słuchania i budowania wspólnoty zachęca w komunikacie bp Jan Piotrowski.
Wkrótce 10. Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum w Krościenku n. Dunajcem
Koncerty organowe i kameralne, wystawy i prezentacja „Filozofii po góralsku” ks. Józefa Tischnera złożą się na program 10. Edycji Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19 lipca-17 sierpnia w Krościenku nad Dunajcem. W koncercie finałowym wystąpią trzej księża – tenorzy.
Nowenna przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej
Nocne czuwanie, Msza odpustowa pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa OFM oraz 21. Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej składają się na program uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel w jej sanktuarium w Czernej k. Krakowa. W tym roku przebiegają one pod hasłem „Przy Maryi w mocy Bożego Ducha”.
Bp Dec: od 50 lat przybywam do Leżajska, by dziękować za dar kapłaństwa
– 50 lat temu stałem przy tym ołtarzu jako neoprezbiter i sprawowałem Mszę św. prymicyjną. Panu Bogu i Matce Bożej dziękowałem za dar powołania, za dar otrzymania święceń i moją posługę kapłańską zawierzałem Maryi. Od 50 lat tu przybywam, żeby Panu Bogu wypowiedzieć słowo dziękuję, proszę i przepraszam – mówił bp Ignacy Dec w Leżajsku.
Rowerzyści ze Szczecina na Jasnej Górze
Rowerowi pielgrzymi ze Szczecina po siedmiu dniach pedałowania wjechali w niedzielę na Jasną Górę. W przejechali ponad 600 kilometrów, ale mimo zmęczenia 260 uczestników nie kryło radości.
Bp Pindel: Bóg reżyseruje i daje natchnienia do dobrych spotkań
Do brania przykładu z Maryi nawiedzającej swą krewną i pamiętania, że spotkanie z drugim człowiekiem jest okazją do wyznawania wiary – zachęcił bp Roman Pindel w paulińskim sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, Patronki Rodzin. W drugim dniu odpustu, 7 lipca, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej wskazał na ewangeliczną scenę nawiedzenia domu Elżbiety przez Maryję, noszącą pod swoim sercem Zbawiciela świata, na dowód, że prawdziwym Reżyserem takich zdarzeń jest Bóg.


