Diecezje
Człopa: ewangelizacja wioskowa
7 kościołów, 8 dni, 7 ewangelizatorów. W Człopie odbywa się wiele spotkań, których głównym tematem jest Dobra Nowina. – Naszym celem jest dotrzeć do wszystkich miejsc w parafii, nawet tam, gdzie nie ma kościołów. Nie pominąć nikogo, żadnego domu, choćby na końcu wioski – mówi odpowiedzialny za ewangelizację wioskową neoprezbiter ks. Piotr Towarnicki.
Bp Dec: Maryja jest z nami, by nam pomagać
– Maryja jest pierwszą córą Kościoła, najdoskonalszą cząstką wspólnoty Chrystusowej, ale też jest jego Matką. Jest z nami, by nam pomagać. Jest Matką Pomocy Nieustającej, to wezwanie do nas, byśmy nie tylko Maryję prosili o pomoc, ale też byśmy Maryję naśladowali w służbie drugim – mówił bp Ignacy Dec, który 27 czerwca przewodniczył wieczornej Mszy św. odpustowej w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu. Był to również jubileusz 30-lecia istnienia parafii.
Abp Ryś: wszystkim życzę dobrego czasu wakacji!
Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Z tej okazji metropolita łódzki – abp Grzegorz Ryś skierował do wszystkich mieszkańców Łodzi i całej Archidiecezji swoje wakacyjne pozdrowienia i życzenia.
Lublin: promocja książki nt. krwawych łez na obrazie Matki Bożej (zapowiedź)
We wtorek, 2 lipca br. w lubelskim Trybunale Koronnym odbędzie się promocja książki „Cud. W 1949 r. Lublin stał się Częstochową”. W publikacji znalazły się obszerne informacje o wydarzeniach związanych z pojawieniem się przed 70 laty krwawych łez na kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w miejscowej archikatedrze.
Bp Śmigiel: Maryja uczy nas posłuszeństwa Słowu
Maryja całym swoim życiem uczy Kościół, każdego z nas, że tylko posłuszeństwo Słowu Bożemu może dać nam szczęście – powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas uroczystych obchodów ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki diecezji toruńskiej. Obchody zgromadziły licznie mieszkańców Torunia, którzy przybyli, by na nowo zawierzyć Maryi całą diecezję i swoje życie.
Prymas Polski: Boga trzeba mieć nie tylko na ustach, ale w sercu, życiu, decyzjach
„Eucharystia jest zobowiązaniem. Nie wolno nam powtarzać, jak przysłowiową mantrę: Panie, Panie, a nie żyć tym, co mówi do nas Jezus” – przypomniał abp Wojciech Polak podczas zakończenie tradycyjnych obchodów oktawy Bożego Ciała w Wągrowcu.
Kraków: „Różaniec 12h” – modlitewna akcja młodych w intencji pokoju
„Różaniec 12h” to modlitewna akcja młodych ludzi zrzeszonych w Akademickiej Wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej, działającej przy bazylice franciszkanów w Krakowie. Podczas dwunastogodzinnego spotkania będą modlić się o jedność chrześcijan, pokój, ustanie wojen i konfliktów oraz szerzenie Ewangelii.
Kielecka kuria przekazała prokuraturze dokumentację po filmie „Tylko nie mów nikomu”
Kielecka kuria przekazała Prokuraturze Okręgowej w Kielcach dokumentację sprawy dotyczącej jednego z księży wspomnianych w filmie „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich.
Akta beatyfikacyjne ks. Sudoła w kongregacji
Dokumenty procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła, podczas pielgrzymki duchownych sandomierskich do Rzymu bp Krzysztof Nitkiewicz przekazał 27 czerwca Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie.
Rajgród: kapłani modlili się o świętość
W Sanktuarium Królowej Rodzin w Rajgrodzie zgromadzili się 27 czerwca kapłani z diecezji ełckiej na dorocznej modlitwie o uświęcenie. Przybyło ponad 300 księży z biskupem Jerzym Mazurem na czele. Konferencję ascetyczną
i homilię wygłosił bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, delegat KEP ds. Młodzieży.


