Diecezje
Prawie 140 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św.
Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił błogosławieństwa 139 mężczyznom , którzy zakończyli kurs i zostali nowymi nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. Będą oni mogli zanosić ją do domów chorych i starszych. Pozostali nadzwyczajni szafarze odnowili swoją posługę.
Mistyczka z Syrii spotyka się z mieszkańcami Szczecina
Jedna z największych mistyczek współczesnego świata przez trzy dni gości w Szczecinie. Od piątku do niedzieli spotyka się z wiernymi w trzech kościołach.
Bp Greger: uczeń Chrystusa troszczy się o dzień dzisiejszy, ale się nie martwi!
„Uczeń Chrystusa żyje w oparciu o zawierzenie Bogu, swemu Ojcu” – podkreślił bp Piotr Greger, który 22 czerwca przewodniczył nabożeństwu ku czci św. Rity w Rycerce Górnej na Żywiecczyźnie. Wraz z licznymi czcicielami, którzy prosili o wstawiennictwo umbryjskiej świętej od spraw trudnych, dziękując za otrzymane laski, biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej zachęcił, by spojrzeć na każdą mijającą chwilę jak na nową szansą, którą można wykorzystać „w duchu właściwie rozumianej wolności”.
Pasłęk: sesja plenarna synodu diecezji elbląskiej
Msza św. w kościele św. Bartłomieja oraz obrady zgromadzenia synodalnego w sali kina Pasłęckiego Ośrodka Kultury złożyły się na zorganizowaną w Pasłęku 22 czerwca sesję plenarną I synodu diecezji elbląskiej. Było to już szóste tego typu spotkanie od chwili rozpoczęcia prac synodu we wrześniu 2016 roku.
Pogrzeb zamordowanej 10-letniej Kristiny
Na cmentarzu w Żarowie w sobotę 22 czerwca odbyła się ceremonia pogrzebowa zamordowanej 10-letniej Kristiny. Tragedia wstrząsnęła nie tylko Mrowinami, z których pochodziła dziewczynka, ale całą Polską. W kaplicy cmentarnej była tylko najbliższa rodzina i osoby zaproszone. Na prośbę mamy dziewczynki uczestnicy pogrzebu ubrani byli w białe i niebieskie kolory.
Bp Kasyna: w ludzkiej miłości musi zmieścić się Bóg
Podczas sumy odpustowej ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin w Kościerzynie 22 czerwca biskup pelpliński Ryszard Kasyna powiedział, że „ludzie pragnący kochać siebie muszą to tak czynić, żeby Bóg zmieścił się w ich miłości”.
Janowiec Kościelny: zakończenie XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny
„Małżeństwo – Dobre relacje – Silna rodzina” – pod takim hasłem w Janowcu Kościelnym w diecezji płockiej zakończyły się XXI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. Mszy św. w kościele parafii św. Jana Chrzciciela przewodniczył ks. dr Wojciech Kućko, dyrektor wydziału ds. rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej. – Czwarte przykazanie Boże, jako jedyne, zostało sformułowane w sposób pozytywny – zauważył teolog.
Ks. dr Tomasz Huzarek nowym rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie
Dotychczasowy wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie ks. dr Tomasz Huzarek został mianowany rektorem tej uczelni.
Abp Depo do młodzieży: krzyż, Eucharystia i Maryja to fundamenty naszego życia
„Trzeba potwierdzić prawo do Chrystusa we własnym sercu” – mówił w homilii abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Michała Archanioła w Dworszowicach Kościelnych.
„Męskie oblężenie” Jasnej Góry
Męskie oblężenie trwa dziś na Jasnej Górze. Po raz trzeci przed Dniem Ojca przybyli mężczyźni różnych stanów i zawodów, by odkryć i umocnić się w swym męskim powołaniu oraz wzbudzić pragnienie większego zaangażowania w życie wiarą na co dzień.


