Diecezje

22 czerwca 2019 | 18:56

Prymas na jubileuszu ślubów zakonnych o sile prostych gestów miłości

„Różne są formy naszej gotowości oddania życia za bliźnich. Niewątpliwie najbardziej zachwyca i przekonuje ten najprostszy, codzienny, złożony z prostych i czytelnych gestów miłości, zdolny kochać drugiego takim, jakim on jest, z jego ograniczeniami i niedoskonałościami” – mówił abp Wojciech Polak podczas jubileuszu elżbietanki s. Michaliny Trzeciak.

22 czerwca 2019 | 18:56

Życzenia przewodniczącego Episkopatu z okazji jubileuszu bp. Ignacego Deca

Czas jubileuszu to doskonała sposobność, aby wyrazić wdzięczność za minione lata, wypełnione wytrwałą i tytaniczną pracą dla Królestwa Bożego – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście do bp. Ignacego Deca. Biskup świdnicki obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich (21 czerwca), 15-lecie sakry biskupiej (25 marca) oraz 75. rocznicę urodzin (27 lipca). W tym roku minęło też 15 lat od powstania diecezji świdnickiej, w której od początku posługuje.

22 czerwca 2019 | 18:56

Bp Śmigiel: każde powołanie to wielki dar dla Kościoła

Nikt nie przyjmuje kapłaństwa tylko dla siebie. To sakrament wspólnotowy, społeczny. Przyjmujemy kapłaństwo dla innych, by pięknie żyć i innych prowadzić do zbawienia – powiedział bp Wiesław Śmigiel podczas święceń prezbiteratu w katedrze Świętych Janów w Toruniu.

22 czerwca 2019 | 18:55

Diecezja włocławska: jutro modlitwy ekspiacyjne za akty profanacji w Polsce

„W niedzielę 23 czerwca, przebłagajmy publicznie Boga za popełnione bluźnierstwa, śpiewając z wiarą i gorliwością we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji, po każdej Mszy św., słowa suplikacji ‘Święty Boże, Święty Mocny…’” – zaapelował do diecezjan biskup włocławski Wiesław Mering. Modlitwa przebłagalna zostanie odprawiona we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji włocławskiej.

22 czerwca 2019 | 18:55

Kokotek: organizatorzy Festiwalu Życia zapoznali się z zasadami prewencji młodzieży

Organizatorzy zbliżającego się II Festiwalu Życia w Kokotku, organizowanego przez Misjonarzy Oblatów, wzięli udział w szkoleniu z zasad ochrony przed wykorzystaniem seksualnym młodzieży. Przed samą imprezą szkolenie obejmie także wolontariuszy. Ma powstać ponadto kodeks dobrych praktyk dotyczący właściwego budowania relacji między młodzieżą a dorosłymi, w tym duszpasterzami.

22 czerwca 2019 | 17:00

Rocznica święceń kapłańskich kard. Dziwisza, bp. Zająca i bp. Rakoczego

Ostatni etap naszego życia i pracy kapłańskiej przeżywamy w blaskach świętości Jana Pawła II – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który przewodniczył w katedrze na Wawelu Mszy św. w przeddzień 56. rocznicy święceń kapłańskich. Przyjął je z rąk bp. Karola Wojtyły 23 czerwca 1963 r.

22 czerwca 2019 | 16:27

Rozpoczęły się Dni Historii Płocka

Zwiedzanie bazyliki katedralnej i Muzeum Diecezjalnego, spektakl o świętych i koncerty muzyki dawnej oraz Turniej Kuszniczy o Miecz Bolesława Krzywoustego, znajdą się w programie tegorocznych Dni Historii Płocka (22-23 czerwca). Wiele imprez zaplanowano na Wzgórzu Tumskim wokół zabytkowego Opactwa Pobenedyktyńskiego – historycznego centrum Płocka. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

22 czerwca 2019 | 15:41

Krotoszyn: kościół św. Jana Chrzciciela otrzyma tytuł Bazyliki Mniejszej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie otrzymuje tytuł Bazyliki Mniejszej. Uroczyste ogłoszenie decyzji papieża Franciszka odbędzie się w niedzielę 23 czerwca podczas Mszy św., której przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

22 czerwca 2019 | 15:12

Diecezja siedlecka ma ośmiu nowych kapłanów

„Poprzez świecenia prezbiteriatu zostajecie włączeni w pasterską posługę Chrystusa” – mówił w katedrze siedleckiej bp Kazimierz Gurda. Hierarcha udzielił 22 czerwca ośmiu diakonom diecezji siedleckiej, święceń kapłańskich.

22 czerwca 2019 | 13:18

Kraków: pielgrzymka motocyklistów śladami św. Pawła

Z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Koryntu wyruszyła pielgrzymka motocyklistów „Iskra Miłosierdzia”. W trasę wyjechało ok. 400 maszyn. Metę 10-dniowej pielgrzymki motocyklistów zaplanowano na 30 czerwca w Koryncie.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.