Diecezje
Janowiec Kościelny: zakończenie XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny
„Małżeństwo – Dobre relacje – Silna rodzina” – pod takim hasłem w Janowcu Kościelnym w diecezji płockiej zakończyły się XXI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. Mszy św. w kościele parafii św. Jana Chrzciciela przewodniczył ks. dr Wojciech Kućko, dyrektor wydziału ds. rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej. – Czwarte przykazanie Boże, jako jedyne, zostało sformułowane w sposób pozytywny – zauważył teolog.
Ks. dr Tomasz Huzarek nowym rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie
Dotychczasowy wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie ks. dr Tomasz Huzarek został mianowany rektorem tej uczelni.
Abp Depo do młodzieży: krzyż, Eucharystia i Maryja to fundamenty naszego życia
„Trzeba potwierdzić prawo do Chrystusa we własnym sercu” – mówił w homilii abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Michała Archanioła w Dworszowicach Kościelnych.
„Męskie oblężenie” Jasnej Góry
Męskie oblężenie trwa dziś na Jasnej Górze. Po raz trzeci przed Dniem Ojca przybyli mężczyźni różnych stanów i zawodów, by odkryć i umocnić się w swym męskim powołaniu oraz wzbudzić pragnienie większego zaangażowania w życie wiarą na co dzień.
Wszystkie „Kościoły Radomia” na kartach albumu
Historię powstawania i aktualny stan wszystkich 38 radomskich świątyń oraz seminarium duchownego prezentuje album „Kościoły Radomia”, który ukazał się na rynku wydawniczym. Publikacja liczy ponad 260 stron i prezentuje kościoły w kluczu chronologicznym, według czasu ich budowy.
Diecezja tarnowska: prawie 140 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św.
Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił błogosławieństwa 139 mężczyznom , którzy zakończyli kurs i zostali nowymi nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. Będą oni mogli zanosić ją do domów chorych i starszych. Pozostali nadzwyczajni szafarze odnowili swoją posługę.
Dąbrówki Breńskie: ks. Michał Łos został pochowany w rodzinnej parafii
Ks. Michał Łos – zmarły po ciężkiej chorobie orionista, który niedawno przyjął święcenia kapłańskie na oddziale onkologicznym w Warszawie został pochowany w Dąbrówkach Breńskich, w swojej rodzinnej parafii. Żegnali go najbliżsi, przyjaciele, mieszkańcy, ludzie z różnych rejonów Polski, licznie zgromadzeni kapłani i siostry zakonne.
Rzeszów: kongres „Nauka w służbie życiu”
Wystąpieniem prof. Bogdana Chazana pt. „Sumienie lekarza i sumienie pacjenta” zakończył się Międzynarodowy Kongres „Nauka w służbie życiu”, który odbył się 21 i 22 czerwca w Rzeszowie. W kongresie uczestniczyli naukowcy z 14 państw.
Świdnica: jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich bp. Ignacego Deca
W katedrze świdnickiej 22 czerwca bp Ignacy Dec przeżywał złoty jubileusz kapłaństwa. Podczas uroczystości dziękowano za życie i posługę kapłańską oraz za 15 lat posługi pierwszego biskupa świdnickiego. Okolicznościową homilię podczas uroczystości wygłosił bp Stefan Regmunt.
Wierzchowiska: pomoc dla poszkodowanych po ulewach
Ponad 300 kg darów przekazała Caritas Diecezji Sandomierskiej rodzinom, które ucierpiały podczas ulewnych dreszczów w gminie Modliborzyce. W najbliższą niedzielę w parafiach w Modliborzycach, Janowie Lubelskim, Zaklikowie, Stalowej Woli i Pysznicy po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych.


