Diecezje
Poznań: wakacyjne wyjazdy Caritas dla 200 dzieci
Dwieście ubogich dzieci z parafii archidiecezji poznańskich oraz zaangażowanych w Szkolnych Kołach Caritas skorzysta z wyjazdów organizowanych przez poznańską Caritas w ramach akcji „Wakacje z Bogiem”. W tym roku najmłodsi wyjadą do Białego Dunajca i do Stegny nad morzem.
Wrocław: publiczny różaniec za prześladowanych chrześcijan na Rynku
W najbliższą sobotę 22 czerwca o 17.00 przy fontannie na Placu Gołębim na wrocławskim Rynku odbędzie się comiesięczny Różaniec za prześladowanych chrześcijan. Modlitwa jest prowadzona regularnie od trzech lat przez Krucjatę Młodych za prześladowanych chrześcijan oraz za Europę. Tym razem do intencji dodano również prośbę o zdrowie dla zranionego przez nożownika ks. Ireneusza Bakalarczyka.
Moszczenica: Chrześcijańskie Spotkanie Młodych
Maleo Reggae Rockers i Deus Meus – to zespoły, które zagrały podczas tegorocznych Chrześcijańskich Dni Młodych, które w dniach 19 – 20 czerwca odbyły się w Moszczenicy k. Piotrkowa Trybunalskiego. Podczas wieczoru uwielbienia konferencję do młodych wygłosił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.
Buczkowice: Procesja Bożego Ciała przeszła po raz pierwszy po rondzie „Im. Księdza Biskupa Jana Pietraszki”
Procesja Bożego Ciała w Buczkowicach w diecezji bielsko-żywieckiej przeszła po raz pierwszy w historii tej miejscowości po rondzie, które od niedawna nosi imię urodzonego w tej podbielskiej wsi – bp. Jana Pietraszki. W grudniu ub. roku Watykan ogłosził dekret o heroiczności cnót dawnego krakowskiego biskupa pomocniczego. Pochodzący z beskidzkich Buczkowic kandydat na ołtarze – wieloletni duszpasterz studentów – jest obecnie sługą Bożym. Aby został błogosławionym, potrzebny jest cud za jego wstawiennictwem.
Bielsko-Biała: cykl „Pielgrzym” – wystawa retrorytów Romana Terzyka w bielskiej kurii
58 retrorytów poświęconych św. Janowi Pawłowi II obejrzeć można w budynku kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej. Autorem prezentowanych prac plastycznych wykonanych specjalną techniką drapania igłą na czarnym tle, połączonych z wycinanymi z papieru postaciami papieża na wzór kolażu, jest wielkopolski artysta Roman Terzyk. Ekspozycję przygotowało Muzeum Diecezjalne w Bielsku-Białej we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Żywcu.
Abp Wojda: nie zgadzamy się, aby Chrystus w Eucharystii był poniżany
„Mówimy «nie», nie zgadzamy się, by Jezus Chrystus w Eucharystii był poniżany, chcemy powiedzieć «nie» tym wszystkim, którzy nie potrafią uszanować największej świętości, chcemy powiedzieć «nie» tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób tę świętość chcą nam odebrać” – powiedział na zakończenie obchodów Bożego Ciała w Białymstoku abp Tadeusz Wojda. Jak co roku na ogólnomiejskie uroczystości przybyło tysiące mieszkańców Stolicy Podlasia. Homilię wygłosił bp André Marceau, ordynariusz diecezji Nicea we Francji.
X edycja koncertu „Bądź jak Jezus”
Już po raz dziesiąty w Mysłowicach – Słupnej w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popołudniu odbył się koncert „Bądź jak Jezus”. Na początku uczestników pobłogosławił bp Marek Szkudło.
Łowicz: procesja Bożego Ciała ulicami miasta
Jak co roku rzesze wiernych zgromadzonych w Łowiczu uczestniczyły we Mszy św. i procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W celebracji brali udział m.in. biskupi diecezji łowickiej.
Abp Depo: mamy prawo powiedzieć, że wybieramy Chrystusa
„Mamy prawo dzisiaj wyjść na ulice i powiedzieć, że wybieramy Chrystusa. Wybieramy życie” – mówił w homilii abp Wacław Depo, który przewodniczył w czwartek uroczystości Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna przeszła ulicami Częstochowy z archikatedry Świętej Rodziny na Jasną Górę, a poprzedziła ją Msza św. pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego odprawiona w archikatedrze częstochowskiej.
Wiara, która ratuje – Boże Ciało w Rzeszowie
– Wasza wiara nas buduje, nas powołuje, wzmacnia, a czasem wręcz ratuje – powiedział do wiernych bp Jan Wątroba w homilii podczas Mszy św. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej na placu Farnym w Rzeszowie kilka tysięcy osób przeszło w procesji eucharystycznej ulicami śródmieścia.


