Diecezje
Diecezja zielonogórsko-gorzowska: zbiórka po pożarze kościoła w Lutolu Suchym
Bp Tadeusz Lityński ogłosił zbiórkę do puszek na odbudowę kościoła w Lutolu Suchym, który uległ pożarowi 20 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Beskidy: w lipcu po raz kolejny „Ewangelizacja w Beskidach”
Po raz siódmy do udziału w misji ewangelizacji Beskidów zachęcają wspólnoty i franciszkanie z Rychwałdu na Żywiecczyźnie. W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów Beskidu Żywieckiego i Śląskiego. Wydarzeniu towarzyszy hasło: „Droga łaski”, odnoszące się do siedmiu sakramentów.
Pielgrzymka rowerowa sprzyja kontemplacji – rozmowa z Sebastianem Świłpą
Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę wybierają pątnicy z Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i… z Częstochowy. To okazja do manifestacji wiary i jedności – podkreśla Sebastian Świłpa, dyrektor Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę, który kompletuje właśnie skład na 28. edycję. Na razie w peletonie jest już ponad 250 osób, zapisy trwają.
Bp Nitkiewicz prosi o modlitwę za akty bluźniercze
O odśpiewanie po każdej Mszy św. suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny” jako przebłagania za bluźniercze akty wymierzone w Eucharystię i najświętsze symbole wiary katolickiej – prosi wiernych bp Krzysztof Nitkiewicz w specjalnym komunikacie, aby to uczynili w najbliższą niedzielę.
„Rozkręć wiarę” – wyprawa rowerowa przez Medjugorie na Islandię
Najpierw do Medjugorie, a następnie – do chłodniejszej Islandii, by odwiedzić tam inne sanktuarium maryjne Mariulind. W sumie 4 tys. km. i godziny modlitwy na jednośladach. Takie cele stawiają sobie uczestnicy kolejnej ewangelizacyjnej wyprawy rowerowej „Rozkręć wiarę”, która wyruszyła z Żywca i zmierza już w kierunku Bałkanów.
Ekskomunika dla łódzkiego ewangelizatora
Ks. Michał Misiak, znany łódzki duszpasterz i ewangelizator, zaciągnął ekskomunikę przyjmując chrzest w niekatolickiej wspólnocie. O karze ekskomuniki i konsekwencjach poinformowała kuria archidiecezji łódzkiej. Jezuici, z którymi współpracował, organizują w jego intencji post i modlitwy.
Zaprezentowano diecezjalne wytyczne ws. ochrony dzieci i młodzieży
Dokument zawierający wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży w diecezji legnickiej ogłoszono dziś na konferencji prasowej w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. – Wytyczne są przeznaczone do stosowania przez osoby duchowne, konsekrowane i świeckie, które podejmują jakąkolwiek posługę wobec dzieci i młodzieży na terenie diecezji legnickiej, i zaczynają obowiązywać z dniem 1 lipca 2019 roku – napisał w dekrecie zatwierdzającym omawiany dokument biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.
Życzenia dla abp. Edwarda Ozorowskiego
Pani Jasnogórskiej – Królowej Polski, dalsze życie i posługę księdza Arcybiskupa powierzam, przesyłając dar braterskich pozdrowień w Chrystusie – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach skierowanych na ręce abp. Edwarda Ozorowskiego, arcybiskupa seniora archidiecezji białostockiej, z okazji 55. rocznicy jego święceń prezbiteratu oraz obchodzonej w tym roku 40. rocznicy przyjęcia święceń biskupich.
Pielgrzymka młodych do Różanegostoku
Blisko 300 pątników wyruszyło w 39. pieszej pielgrzymce z Białegostoku do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki w Różanymstoku. Trzydniowa wędrówka jest dziękczynieniem za zakończony rok szkolny i akademicki. Jej hasło „Duch i Oblubienica wołają przyjdź!” nawiązuje do przeżywanego roku duszpasterskiego.
Uroczystości pogrzebowe ks. Michała Łosa, orionisty
Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczęły się dziś w Kaliszu uroczystości pogrzebowe ks. Michała Łosa, orionisty, który niedawno przyjął święcenia kapłańskie na oddziale onkologicznym w Warszawie. Druga część uroczystości i pogrzeb zmarłego odbędzie się jutro w Dąbrówkach Breńskich. Ks. Michał zmarł 17 czerwca, miał 31 lat.


