Diecezje
Boże Ciało: Koninie, co się stało z twoją miłością do Chrystusa?
„Tegoroczna procesja Bożego Ciała odbywa się w warunkach, które jeszcze nie tak dawno w Polsce wydawały się nie do pomyślenia. Na tak zwanych ‘marszach równości’ organizowanych rzekomo w imię tolerancji, nie ma najmniejszej wrażliwości i tolerancji dla ludzi wierzących i tego, co dla nich najświętsze – są za to kpiny z kapłaństwa, bluźniercze akty parodiujące Mszę św. i procesję eucharystyczną, i to wszystko w atmosferze zohydzania chrześcijaństwa i Kościoła, wyszydzania wiary” – mówił w homilii podczas Mszy św. w kościele św. Maksymiliana w Koninie w uroczystość Bożego Ciała ks. prał. Artur Niemira. Kanclerz Kurii odniósł się także do niedawnych aktów fizycznej wrogości wobec Kościoła, które miały miejsce w Koninie.
Mniej turnusów rehabilitacyjnych w Piekoszowie
W lipcu i sierpniu odbędą się cztery turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych, organizowane w formie tzw. wczasorekolekcji przez Dom dla Niepełnosprawnych Caritas w Piekoszowie. Liczbę turnusów ograniczono, pomimo wielu chętnych, z powodu zmniejszonego dofinansowania i mniejszej liczby wolontariuszy.
Wyjątkowe fotografie na plenerowej wystawie papieskiej
Unikatowe, nigdy niepublikowane fotografie ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz z archiwum Instytutu Pamięci Narodowej znajdą się na wystawie plenerowej, która jutro zostanie zainaugurowana na Jasnej Górze. W Instytucie Maryjnym odbędzie się też specjalna sesja popularnonaukowa „Na drodze do wolności. Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II na Jasnej Górze w 1979 r.”.
Jasna Góra: Ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach „Jasnogórski Prymas w drodze na ołtarze”
O pasterskiej i nauczycielskiej misji Prymasa Stefana Wyszyńskiego na podstawie najnowszej monumentalnej publikacji Instytutu Pamięci Narodowej i Instytutu Prymasa Wyszyńskiego rozmawiano podczas 5. już spotkania w cyklu: „Jasnogórski Prymas w drodze na ołtarze”. Była to ostatnia przed wakacjami konferencja, kolejna odbędzie się 28 września.
Prace Mariana Kołodzieja w Budapeszcie
Wystawę wybranych prac więźnia pierwszego transportu do Auschwitz, zmarłego 10 lat temu Mariana Kołodzieja można zobaczyć w jednej z galerii w Budapeszcie. Zaprezentowano 9 prac artysty, który poprzez swoje słowa-obrazy, wprowadza odbiorcę w osobiste doświadczenie piekła Auschwitz.
Bp Tomasik: protestujemy przeciwko takiej formie traktowania rzeczy świętych
Polacy są cierpliwi ale to nie oznacza, że mamy aprobować zło i świętokradztwo – uważa bp Henryk Tomasik. W najbliższą niedzielę w całej Polsce zostanie odmówiona w kościołach modlitwa wynagradzająca za ostatnie akty profanacji.
Bp Janiak: św. Jan Paweł II uczył miłości do ojczyzny
– Św. Jan Paweł II uczył szacunku dla każdego człowieka i miłości do ojczyzny – mówił bp Edward Janiak podczas uroczystości nadania imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Dziadowej Kłodzie. Biskup kaliski poświęcił także sztandar szkoły. Placówce przekazano też relikwie św. Jana Pawła II.
„Solne Uwielbienie” w Wieliczce
Wieczorem w uroczystość Bożego Ciała na Wielickiej Arenie Lekkoatletycznej zabrzmiały dźwięki koncertu zatytułowanego „Solne Uwielbienie”. Tym razem z chórem „solnego Uwielbienia” i solistami związanymi z grupą PDF zaśpiewała Magda Steczkowska.
50 tys. widzów koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”
Rzeszów: 20 czerwca 2019 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie po raz siedemnasty odbył się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. W koncercie, zaliczanym do największych koncertów uwielbienia Boga w Europie, wzięło udział około 50 tysięcy osób, a na scenie wystąpiło ponad 200 artystów.
Koncert Chwały po raz 17. w Lublinie
Już po raz siedemnasty, w Lublinie w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odbył się „Koncert Chwały”. We wspólnym uwielbieniu Boga, które przebiegało pod hasłem „W mocy Ducha Świętego” wziął udział zespół Pectus. Podobnie jak przed rokiem, koncert zgromadził ponad 10 tysięcy widzów.


