Diecezje
„Wrócić do pierwszej Miłości” – dobiegają końca rekolekcje akademickie w Bydgoszczy
„Wrócić do pierwszej Miłości” – to myśl przewodnia wielkopostnych rekolekcji akademickich, które odbywały się od niedzieli w bydgoskim Sanktuarium Królowej Męczenników. Nauki, które przygotował ks. kanonik Bogdan Bartołd, każdego dnia wysłuchało około 2,5 tysiąca osób.
W sanktuarium bł. ks. Popiełuszki w Warszawie modlono się w intencji ofiar katastrofy kolejowej
W intencji ofiar katastrofy kolejowej pod Szczekocinami modlono się 7 marca wieczorem w sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu. Przybyli duszpasterze kolejarzy, delegacje PKP oraz minister infrastruktury i transportu Sławomir Nowak i wiceminister Andrzej Masal.
Kraków: Kolegium Filozoficzno-Teologiczne Ojców Dominikanów obchodziło święto patronalne
Z udziałem kard. Stanisława Dziwisza swoje święto patronalne obchodziło 7 marca Kolegium Filozoficzno-Teologiczne Ojców Dominikanów w Krakowie. W tym dniu przypada rocznica śmierci św. Tomasza z Akwinu. Przed nabożeństwem władze Kolegium i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II podpisały umowę o współpracy naukowej na kolejne 10 lat.
Kapelan wojskowy: z żołnierzami trzeba po prostu być
W sobotniej katastrofie kolejowej zginął żołnierz służący w warszawskim Pułku Ochrony. Starszy szeregowy Sylwester Gawroński pozostawił żonę i dwuletnią córkę. W czwartek w rodzinnej Lipnicy Wielkiej (woj. podkarpackie) odbędzie się jego pogrzeb. – Pamiętam go jako dobrego, spokojnego żołnierza, który choć może nie rzucał się w oczy, to jednak jakoś pozostał w pamięci. Służył w Wojskowej Straży Pożarnej, na stanowisku kierowcy-ratownika – mówi ks. płk Krzysztof Wylężek, kapelan ordynariatu polowego, pracujący wśród żołnierzy Pułku Ochrony.
Jak ustrzec młodzież przed przestępczością i więzieniem? – dyskusja w Warszawie
O tym jak ustrzec młodzież przed przestępczością i więzieniem rozmawiano podczas VIII Ogólnopolskiej Konferencji Penitencjarnej "Uczeń trudny – problem i wyzwanie także dla penitencjarystyki" w Kurii Warszawsko-Praskiej. Patronat nad konferencją objęli abp Henryk Hoser, biskup warszawsko-praski oraz Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości.
Diecezja kielecka: 5,5 tys. maturzystów pielgrzymowało na Jasną Górę
7 marca zakończyła się trzydniowa pielgrzymka maturzystów diecezji kieleckiej na Jasną Górę, w której uczestniczyło 5,5 tys. uczniów z klas maturalnych. Z maturzystami w dniach 5-7 marca modlili się biskupi kieleccy oraz m.in. świętokrzyski kurator oświaty.
Trójmiasto: w Hospicjum i Centrum Integracji pomogą rozliczyć PIT
Hospicjum im. ks Dutkiewicza w Gdańsku pomaga przy wypełnianiu PIT-ów. Dyżury odbywają się we wtorki i czwartki do 26 kwietnia. Również Centrum Integracji Gdynia we współpracy z Izbą Skarbową w Gdańsku organizuje bezpłatne porady podatkowe dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów.
Warszawa: turniej piłkarski przed Euro 2012 dla chłopców zaangażowanych w życie parafii
W diecezji warszawsko-praskiej ruszają młodzieżowe rozgrywki piłkarskie wzorowane na Euro 2012. Skierowane są one do chłopców zaangażowanych w życie parafii. Zwycięzcy rozgrywek mają szansę znaleźć się jako wolontariusze w czasie mistrzostw Europy na Stadionie Narodowym.
Radom: nowe formy spotkań rekolekcyjnych w Wielkim Poście
Koncert zespołu hip-hopowego, śniadania, czy też przedstawienie teatralne – tak wyglądają tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich w Radomiu. Duszpasterze nie ukrywają, że trzeba stosować nowe formy, aby przyciągnąć uwagę młodzieży. Swoje pięć minut mają również nauczyciele i rodzice, dla których również parafie przygotowały spotkania przy kawie i ciastkach.
Płock: diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
Około 7 tysięcy maturzystów z diecezji płockiej weźmie udział w dorocznej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 9-10 marca. Młodzież przyjedzie do Częstochowy w dwóch grupach. Eucharystiom z jej udziałem przewodniczył będzie bp Roman Marcinkowski.


