Diecezje
Bielsko-Biała: niezwykła wystawa inspirowana proroctwami z Księgi Ezechiela
30-metrowy zwój z cytatami ze starotestamentowej Księgi Ezechiela umieszczonymi na przetworzonych cyfrowo czarno-białych rysunkach to główny element oryginalnego projektu artystycznego „Saviv saviv” („Wokół, wokół”), przygotowanego specjalnie dla Bielska-Białej przez Carole Benzaken z Francji. Wystawę można oglądać do 25 marca w Galerii Bielskiej BWA, zlokalizowanej w miejscu, gdzie stała synagoga.
Bp Kaszak: życie winno być przekazywane w rodzinie, a nie w laboratorium, na szkle
"Mamy w naszym kraju problem z przekazywaniem życia. Winno ono być przekazywane w rodzinie, a nie w laboratorium, na szkle" – mówił dziś w Gnieźnie bp Grzegorz Kaszak. Delegat Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski przewodniczył Mszy św. na zakończenie spotkanie odpowiedzialnych za duszpasterstwo rodzin z diecezji zachodniej Polski.
Szkoła w Goleniowach udzieliła pomocy 200 rannym i uczciła ofiary katastrofy pod Szczekocinami
Uroczystym apelem, minutą ciszy, pogadankami z udziałem specjalistów Zespół Szkół w Goleniowach uczcił w ostatnich dniach ofiary katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. W szkole mieścił się punkt pomocy dla lżej poszkodowanych, z którego skorzystało ok. 200 osób.
Jarosław: rada powiatu w obronie TV Trwam
Radni powiatu jarosławskiego przyjęli protest przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam na multipleksie cyfrowym. Pismo zostało skierowane na ręce przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Jana Dworaka.
Promocja książki o. Badeniego
„Stąd do nieba. Ostatnie przesłanie” – na rynku księgarskim ukazała się rozmowa ze zmarłym dwa lata temu w opinii świętości dominikaninem o. Joachimem Badenim OP. Jej promocja odbyła się 7 marca w Warszawie.
Dziś konferencja o resocjalizacji nieletnich
O bezpieczeństwie młodzieży, nauce w więzieniu i resocjalizacji nieletnich rozmawiać będą uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Penitencjarnej „Uczeń trudny problem i wyzwanie także dla penitencjarystyki” 7 marca w Warszawie. Patronat nad konferencją objęli abp Henryk Hoser, biskup warszawsko-praski oraz Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości.
Międzyrzecze Górne II Ekumeniczne Spotkania z Pieśnią Wielkopostną
Rozwój dialogu ekumenicznego, pielęgnowanie braterskich stosunków między Kościołami oraz upowszechnianie tradycyjnych i współczesnych pieśni wielkopostnych stawiają sobie za cel organizatorzy II Ekumenicznych Spotkań z Pieśnią Wielkopostną „Adoramus Te Christe” w Międzyrzeczu Górnym na Śląsku Cieszyńskim. Wydarzenie zaplanowano na 31 marca 2012 roku w miejscowym kościele pw. św. Marcina.
Warszawa: konferencja o biskupie Władysławie Bandurskim w 80. rocznicę śmierci
Konferencja poświęcona osobie bp. Władysława Bandurskiego odbyła się dziś w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Bp Bandurski, nazywany też „biskupem Legionów”, był jednym z kandydatów do objęcia funkcji biskupa polowego WP w czasie tworzenia Ordynariatu Polowego w 1919 r. Dziś przypada 80. rocznica jego śmierci.
Jasna Góra: jubileuszowa modlitwa braci zakonnych
Ok. 700 osób reprezentujących różne zgromadzenia uczestniczy na Jasnej Górze w 30. Pielgrzymce Braci Zakonnych. Dwudniowe spotkanie odbywa się pod hasłem: „Bądźcie mocni w wierze” i stanowi okazję do modlitwy przede wszystkim o nowe powołania do cichej brackiej służby w Kościele. W Polsce spośród 13 tys. zakonników tylko niespełna 10 procent stanowią bracia.
Tarnów: 112 stypendiów od diecezjalnej Fundacji im. abp. Jerzego Ablewicza
Zdolni uczniowie otrzymali 6 marca w Tarnowie stypendia od diecezjalnej Fundacji im. abp. Jerzego Ablewicza. W tym roku przyznano 112 stypendiów. Wręczył je bp Wiesław Lechowicz administrator diecezji tarnowskiej. Pomoc w kwocie tysiąca zł trafiła do młodzieży z rodzin mniej zamożnych. O stypendia starało się prawie 250 osób. Młodzi ludzie dobrze się uczą, a dochody w ich rodzinach nie przekraczają 600 zł na osobę.


