Diecezje

08 września 2019 | 10:20

Diecezja drohiczyńska: dziękczynienie za plony

– Przybywają rolnicy z diecezji drohiczyńskiej do Wyszek, by Panu Bogu podziękować za wszystko, co im dał w tym roku. Za pogodę, zdrowie, plony – powiedział 7 września 2019 r. bp Piotr Sawczuk podczas diecezjalnych dożynek.

08 września 2019 | 09:31

Bp Wodarczyk: Świątynia jest znakiem, że Bóg zamieszkuje pomiędzy swoim ludem

O świątyni, jako znaku Boga, który zamieszkuje pomiędzy swoim ludem mówił bp Adam Wodarczyk w Mysłowicach – Ławkach podczas uroczystej Eucharystii z okazji 25 rocznicy istnienia parafii.

08 września 2019 | 09:06

Relikwiarz klęcznik z krwią i piuską św. Jana Pawła II w ełckiej katedrze

Diecezjalne Sanktuarium MB Fatimskiej w Ełku wzbogaciło się o nowy relikwiarz św. Jana Pawła II, który ma kształt klęcznika.Wykonany według specjalnego projektu artysty rzeźbiarza pana profesora Wincentego Kućmy relikwiarz ma formę klęcznika wykutego w kamieniu z ornamentem stuły z papieskim herbem. W klęczniku umieszczone zostały relikwie krwi, które od kilku lat są już w katedrze, a także piuska używana przez świętego Papieża.

08 września 2019 | 08:14

Zielona Góra: Noc św. Urbana na rozpoczęcie Dni Zielonej Góry

Rozpoczęły się Dni Zielonej Góry. Już po raz dziesiąty towarzyszą im uroczystości ku czci patrona miasta św. Urbana I. 7 września wieczorem była Msza św. w kościele pw. św. Urbana I w intencji mieszkańców miasta, a później radosny korowód do konkatedry.

08 września 2019 | 08:14

Abp Gądecki: każdemu człowiekowi przysługuje prawna ochrona życia

– W polskiej konstytucji każdemu człowiekowi przysługuje prawna ochrona życia, które jest fundamentalnym dobrem człowieka. Odbieranie takiego prawa dzieciom chorym przynosi hańbę III Rzeczypospolitej – mówił abp Stanisław Gądecki, który przewodniczył Mszy św. z okazji odpustu Narodzenia NMP i 10. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Kotłowskiej.

08 września 2019 | 05:00

Abp Skworc do kapłanów: Jesteście potrzebni jak „Boży tlen”

Wspólną modlitwą brewiarzową oraz konferencją nt. Eucharystii wygłoszoną przez bpa Stefana Cichego rozpoczął się Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa w archidiecezji katowickiej. Przewodniczył mu abp Wiktor Skworc, który zwracając się do kapłanów mówił im, że są potrzebni „jak Boży tlen, by człowiek mógł oddychać i żyć”.

08 września 2019 | 04:00

Nie szukajmy łatwych rozwiązań czy drogi na skróty

„Nie szukajmy łatwych rozwiązań czy drogi na skróty” – mówił w Bydgoszczy abp Wojciech Polak. Metropolita gnieźnieński przewodniczył uroczystościom odpustowym ku czci patronki diecezji bydgoskiej Matki Bożej Pięknej Miłości, w czasie których wraz z biskupem ordynariuszem dokonał konsekracji nowego ołtarza.

08 września 2019 | 03:00

Nowe dziewice i wdowy konsekrowane w diecezji warszawsko-praskiej

Pokora i miłość bliźniego to fundamenty życia w zjednoczeniu z Bogiem – podkreślił bp Romuald Kamiński. W czasie uroczystej Mszy św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika biskup warszawsko-praski dokonał konsekracji trzech dziewic i błogosławieństwa trzech wdów. Widocznym znakiem ich zaślubin z Chrystusem było nałożenie obrączki i wręczenie Liturgii Godzin. Wdowy natomiast otrzymały z rąk pasterza diecezji krzyż i brewiarz.

07 września 2019 | 23:43

Bp Nitkiewicz: każdy z nas powinien stawać się na wzór Maryi domem dla Boga

Każdy z nas powinien stawać się na wzór Maryi domem dla Boga, Jego sanktuarium w którym Bóg będzie wysławiany – wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz 7 września w wigilię uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej podczas wieczornej Mszy św. sprawowanej w Sulisławicach.

07 września 2019 | 23:16

Bp Greger do katechetów: nie komplikujmy prostej ze swej istoty wiary

„Katecheta to człowiek żyjący wiarą” – przypomniał bp Piotr Greger, który w sobotę, 7 września, uczestniczył w inauguracji roku katechetycznego w diecezji bielsko-żywieckiej. Hierarcha przewodniczył Mszy św. w bielskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas spotkania po Mszy św. wszyscy katecheci otrzymali różę, jako znak wdzięczności Kościoła za ich pracę.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.