Diecezje
Bardo: obchody 60. rocznicy pielgrzymki kard. Stefana Wyszyńskiego
W sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie odbyły się obchody związane z 60. rocznicą pobytu kard. Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji 14 sierpnia bp Ignacy Dec przewodniczył wieczornej Mszy św. w bardzkiej bazylice. Było to również zainaugurowanie sierpniowego odpustu w sanktuarium.
Kard. Dziwisz: Matko Boża Ludźmierska – módl się za nami, Twymi dziećmi!
– Drogie siostry, drodzy bracia, dziękujmy dziś Wniebowziętej Pani, naszej Matce, za Jej opiekę nad nami, nad naszymi rodzinami i zagrodami. Uczmy się od Niej, jak wypełniać w naszym życiu wolę Bożą, jak zawierzać wszystko Bogu, jak iść z Nim przez życie. – mówił kardynał Stanisław Dziwisz w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ludźmierzu podczas sprawowanej o północy Eucharystii.
Wieczór Pielgrzyma w Częstochowie
Sierpień to miesiąc, w którym tysiące osób wyruszają na pielgrzymi szlak do Częstochowy. Kolejne rzesze podejmują się różnorakiej posługi na trasie pielgrzymki. Podobnie jest i w Częstochowie. Pallotyni z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zwanego popularnie Doliną Miłosierdzia już od wielu lat przygotowują ciepły posiłek i koncert uwielbienia. Nazwali go Wieczorem Pielgrzyma.
Stary Sącz: Złota Lilia Świętej Klary dla filmu o siostrach, które przeżyły obóz w Auschwitz
Złota Lilia Świętej Klary dla filmu „Gwiazda Andry i Tati”, produkcji włoskiej TV RAI – tak zdecydowało jury III Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI. Zakończył się on w Starym Sączu.
Bp Kamiński: w Bitwie Warszawskiej 1920 decydujące słowo należało do Boga
W Bitwie Warszawskiej 1920 decydujące słowo należało do Boga – podkreślił bp Romuald Kamiński. W Wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny biskup warszawsko-praski przewodniczył liturgii w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku. 99 lat temu ostatnią Mszę św. przed wyruszeniem na front odprawił tam legendarny kapelan, ks. Ignacy Skorupka. Następnego dnia zginął w Bitwie Warszawskiej pod Ossowem.
Bp Libera: niech Maryja Wniebowzięta wyjedna łaskę bliskości Boga
„Niech Maryja Wniebowzięta wyjedna łaskę bliskości Boga i doświadczenia Jego miłości” – napisał biskup płocki Piotr Libera do diecezjan z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, z Eremu Srebrnej Góry pod Krakowem. Zapewnił też o duchowej łączności z uczestnikami koronacji koroną papieską obrazu Matki Bożej 15 sierpnia w Smardzewie.
Płock: doroczny zjazd mariawicki 15 sierpnia
W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i rocznicę konsekracji Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku 15 sierpnia odbędzie się doroczny zjazd ogólnomariawicki. Każdego roku biorą w nim udział mariawici z Polski i zagranicy, świętując także kolejną rocznicę poświęcenia Świątyni Miłosierdzia i Miłości.
Z domu Matki Życia – 308.Warszawska Pielgrzymka Piesza już na Jasnej Górze
Z domu Matki Życia na Jasną Górę dotarła 308. Warszawska Pielgrzymka Piesza. Prowadzona przez Paulinów jedna z najstarszych kompanii była w tym roku także przygotowaniem do podniesienia do rangi sanktuarium kościoła św. Ducha, z którego pielgrzymka od 1711r. wyrusza. Świątynia od 30 lat jest ośrodkiem krzewienia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyli modlitwy w obronie życia, która powstała jako odpowiedź na Jasnogórskie Śluby Narodu, których autorem jest kard. Stefan Wyszyński. Modlitwa o rychłą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia była jedną z głównych intencji warszawskich pątników.
Kodeń: w deszczu do sanktuarium Matki Bożej
Rzesze pielgrzymów przybywają od rana do sanktuarium maryjnego w Kodniu w diecezji siedleckiej. Pątnicy chcą oddać hołd Maryi z okazji przypadającej jutro uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To najważniejszy w ciągu roku odpust przeżywany w oblackim sanktuarium nad Bugiem.
Zakończyła się XXVIII Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka Żołnierzy na Jasną Górę
W ostatnim dniu XXVIII Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki Żołnierzy na Jasną Górę, uczestniczący w niej pątnicy spotkali się na Przeprośnej Górce koło Częstochowy, gdzie w Sanktuarium św. Ojca Pio biskup polowy Józef Guzdek przewodniczył Mszy św. wieńczącej dziesięciodniowy marsz na Jasną Górę. W homilii podkreślał, że udział w pielgrzymce przyniesie owoce. – Obyście byli powodem zachwytu i zdumienia wielu! – zachęcał. W kończącej się dziś pielgrzymce wzięli udział goście zagraniczni z USA, Litwy, Słowacji, Niemiec i Chorwacji. Wczoraj dołączyli do nich reprezentanci Straży Granicznej.


