Diecezje

06 lipca 2019 | 18:22

Chorzy z pielgrzymką na Jasną Górę

Nie gromadzi nas tu choroba, ale miłość do Matki i Kościoła – Na Jasną Górę po raz 54. przybyła pielgrzymka Apostolstwa Chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem. Spotkanie było kolejnym czasem przygotowania do obchodów stulecia Apostolstwa w świecie.

06 lipca 2019 | 18:18

Grekokatolicy na Jasnej Górze modlili się o pokój

Z modlitwą przede wszystkim o pokój na Ukrainie na Jasną Górę przybyła pielgrzymka wiernych Kościoła Greckokatolickiego w Polsce. Uczestniczyli w niej głównie Ukraińcy, którzy czasowo lub na stałe przebywają w naszym kraju.

06 lipca 2019 | 18:00

Prezydent Duda na pikniku księży orionistów

Pomaganie innym to szukanie osobistej satysfakcji z tego, kim się jest i jakim się jest. Tę satysfakcję można znaleźć właśnie przez to, że daje się z siebie jak najwięcej drugiemu człowiekowi – powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji charytatywnego pikniku rodzinnego „Pomagam z radością”, organizowanym przez zgromadzenie księży orionistów w Brańszczyku nad Bugiem, niedaleko Wyszkowa.

06 lipca 2019 | 17:28

Przyznanie się do Chrystusa jest obowiązkiem chrześcijańskiego życia

W mocy Bożego Ducha dokonuje się głoszenie Dobrej Nowiny tak słowem, jak i poprzez świadectwo życia. Dlatego publiczne przyznanie się do Chrystusa a takim jest uczestnictwo w pielgrzymce na Jasną Górę, nie jest jakimś dodatkiem, ale obowiązkiem życia chrześcijańskiego – mówił abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św. w poznańskiej katedrze na rozpoczęcie 85. Pieszej Poznańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.

06 lipca 2019 | 15:29

Prymas Polski: ewangeliczne współczucie to miłość a nie wartościowanie

„Ewangeliczne współczucie opiera się na konkretnej obecności przy człowieku chorym i cierpiącym, a nie na wartościowaniu jakości życia i określaniu, które życie jest, a które nie jest godne troski, pomocy a nawet zachowania. Takie współczucie to współczucie fałszywe” – powiedział w sobotę prymas Polski abp Wojciech Polak.

06 lipca 2019 | 15:28

Bielsko-Biała: trwa restauracja katedry św. Mikołaja

Prace naprawcze na dachu i wieży, konserwację portali, drzwi, kamiennej okładziny oraz monumentalnych figur obejmuje m.in. trwający proces restauracji katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej – najważniejszej świątyni diecezji bielsko-żywieckiej. Przedsięwzięcie jest konieczne, gdyż zniszczeniu uległy elementy konstrukcyjne podtrzymujące krzyż wieńczący hełm katedralnej wieży oraz fragmenty poszycia dachowego.

06 lipca 2019 | 12:59

I Mazowiecki Kongres Trzeźwości

– Apostolstwo trzeźwości, to walka duchowa – powiedział bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, podczas I Mazowieckiego Kongresu Trzeźwości, a zarazem II Kongresu Trzeźwości Diecezji Płockiej, pod hasłem „Savoir-vivre człowieka wolnego”. Złożyła się na niego uroczysta liturgia oraz część sympozjalna.

06 lipca 2019 | 12:59

Sąd uchylił decyzję prezydenta Wenty w sprawie zakazu parady równości

Decyzja prezydenta Kielc dotycząca zakazu zorganizowania parady równości w Kielcach, została dzisiaj w całości uchylona przez Sąd Okręgowy w Kielcach, na wniosek środowisk LGTB. W uzasadnieniu orzeczenia, sędzia Renata Żak stwierdziła, że argumenty, którymi prezydent Bogdan Wenta poparł zakaz parady, były niespójne. Prezydent nie skorzysta z apelacji od postanowienia sądu, uczyni to natomiast Stowarzyszenie Liga Świętokrzyskich Rodzin. Parada równości ma przejś ulicami Kielc 19 lipca.

06 lipca 2019 | 11:14

Białystok: bp Ciereszko pielgrzymuje z rodzinami do Juchnowca

Jak co roku, w pierwszą sobotę lipca, ponad 200 pielgrzymów z Białegostoku i okolic, w tym całe rodziny, wyruszyło w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Królowej Rodzin w Juchnowcu. Wraz z pątnikami wyruszył bp Henryk Ciereszko, który na zakończenie wędrówki odprawi dla pielgrzymów Mszę św. w juchnowieckim sanktuarium.

06 lipca 2019 | 10:58

Bp Przybylski: bp Zdzisław Goliński uczył, że wiara owocuje moralnością

„Nauczanie bp. Zdzisława Golińskiego jest nam ciągle bardzo potrzebne” – mówił w homilii biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski, który 5 lipca przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie z racji 56. rocznicy śmierci bp. Zdzisława Golińskiego, drugiego ordynariusza diecezji częstochowskiej w latach 1951-1963.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.