Diecezje

13 sierpnia 2019 | 21:54

Pielgrzymi ze Szczecina już na Jasnej Górze

Szczecińska Piesza Pielgrzymka już na Jasnej Górze. Ponad 140 osób dotarło we wtorek przed Cudowny Obraz. Mszy św. na wałach jasnogórskich przewodniczył bp pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Henryk Wejman, który towarzyszył pielgrzymom w ostatnim dniu marszu.

13 sierpnia 2019 | 21:54

Kolorowa Pielgrzymka Różnych Dróg i Kultur już 41 raz dotarła na Jasną Górę

Jak co roku 12 sierpnia doszli, na końcowym odcinku wbiegając na Jasną Górę, pielgrzymi z barwnej grupy niegdyś prowadzonej przez śp. ks. Andrzeja Szpaka SDB. Pielgrzymka ta, dziś zwana Pielgrzymką Różnych Dróg i Kultur (lub dawniej „hipisów”), idzie już od ponad 40 lat. Powstała pod koniec lat siedemdziesiątych, kiedy polscy hipisi skrzyknęli się, aby wspólnie wędrować do Częstochowy.

13 sierpnia 2019 | 21:54

Uroczystości 99. rocznicy obrony Płocka przed bolszewikami (zapowiedź)

Msza św. w bazylice katedralnej w intencji Ojczyzny i Płocka oraz uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz święto Wojska Polskiego, Bieg Obrońców Płocka 1920 roku oraz uroczystości na Cmentarzu Garnizonowym złożą się na uroczystości związane z 99. rocznicą obrony Płocka przed bolszewikami 1920 roku. Zaplanowano je w dniach 15-18 sierpnia, w miejscach związanych z atakiem bolszewickim na Płock.

13 sierpnia 2019 | 21:53

Najstarsza Kaliska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Prawie 2200 pielgrzymów 382. Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki i 28. Diecezji Kaliskiej weszło we wtorek wieczorem na Jasną Górę. Do pątników dołączyły trzy grupy rowerowe. W pielgrzymowanie włączyło się także 200 pielgrzymów duchowych. Kaliskich pątników witał na Jasnej Górze biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun, który dotarł tam na rowerze.

13 sierpnia 2019 | 21:53

Prymas Polski: Nie mamy uszu i oczu dla Boga

Prymas Polski abp Wojciech Polak przewodniczył we wtorek centralnej Mszy św. w czasie Wielkiego Odpustu ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. – Na pozór wszystko toczy się normalnie, chociaż nie mamy uszu i oczu dla Boga i żyjemy tak, jakby Go nie było – mówił metropolita gnieźnieński, diagnozując współczesne problemy ludzi wierzących.

13 sierpnia 2019 | 18:00

Słowa uznania abp. Hosera dla abp. Jędraszewskiego

„Alegoria o tęczowej zarazie jest bardzo adekwatna.(…) Jej ofiarami padają rzesze ludzi uczestniczących w marszach czarnych i kolorowych. Potrzebują intensywnej modlitwy” – napisał abp Henryk Hoser, wizytator apostolski w Medjugorju, do abpa Marka Jędraszewskiego.

Publikujemy list abp. Henryka Hosera SAC do Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego:

13 sierpnia 2019 | 15:38

„Dziś idę walczyć, mamo – jedyny taki koncert”

Stowarzyszenie MuzaDei zaprasza na plenerowy koncert piosenek i utworów literackich z okresu okupacji i Powstania Warszawskiego „Dziś idę walczyć mamo”, który odbędzie się 16 sierpnia o godz. 19.00 na terenie parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku. Koncert organizowany jest z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zostaną zaprezentowane utwory takich twórców jak Krzysztof Kamil Baczyński, […]

13 sierpnia 2019 | 15:02

Trwają Dni Ojca Jana Góry OP

Na Jamnej trwają Dni Ojca Jana Góry OP – duszpasterza, artysty, pisarza, intelektualisty i wizjonera. To czas refleksji, wykładów i spotkań z jego myślą. To także okazja do dyskusji jak wychodzić dziś do ludzi, którzy nie są w Kościele. Natomiast 14 i 15 sierpnia na Jamnej odbędzie się Święto Pojednania.

13 sierpnia 2019 | 14:03

Polonia pielgrzymowała do sanktuarium Męczenników Kanadyjskich

Ponad 9 tysięcy pielgrzymów przybyło w niedzielę, 11 sierpnia, do sanktuarium Męczenników Kanadyjskich w Midland. Polonia kanadyjska spotkała się w tym miejscu po raz 63, a 37 raz przyszła tu piesza pielgrzymka, w której szło około 800 osób.

13 sierpnia 2019 | 14:02

Pożegnano śp. o. Krzysztofa Łukoszczyka SVD, misjonarza i duszpasterza migrantów

– Był miłością Boga, która chodzi po święcie – tak śp. o. Krzysztofa Łukoszczyka SVD werbistę, wieloletniego misjonarza w Angoli wspominał bp Jerzy Mazur SVD. Zakonnik zmarł 6 sierpnia w wieku 64 lat, w tym 43. roku ślubów zakonnych i 38. roku kapłaństwa. Uroczystościom pogrzebowym w stołecznej parafii św. Jadwigi Śląskiej, gdzie przez ostatnie dwa lata był proboszczem, przewodniczył 12 sierpnia pasterz diecezji warszawsko-praskiej, bp Romuald Kamiński.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.